Eesti mäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Eesti mäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Täna, 27.06 kl 21.40--22.10 ETV-s esimene mälumängusaade Eesti mäng, kordus samal kanalil homme, 28.06 kl 18.05--18.35. Saade on ETV-s esmaspäevast neljapäevani pärast "Aktuaalset kaamerat", algusega kl 21.40, kordused samal kanalil teisipäevast reedeni pärast kella 17.55. Saatejuht Gaute Kivistik, saatejuhi assistent Jaana Heeringson, küsimuste koostajad Tiit Kuningas ja Mati Talvik. Lähem teave lehtedel http://etv.err.ee/index.php?0562289 ja http://etv.err.ee (siin vaadake ka saate sisukirjeldust), esimeses Eesti mängus võistlevad Erki Nool, Märt Agu ja Kadri Tali.
Viimati muutis Jaan_Lomp, 27.06.2011, 17:30, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas his master's voice »

Huvitav on see, et ETV kui avalik-õiguslik telekanal pole kunagi huvi tundnud normaalse mälumängusarja vastu, mis kestaks kauem kui hooaeg. Eeskuju võiks võtta BBC-st, kus on lausa kaks mälumängusaadet (kui mälu mind ei peta) Eggheads ja Mastermind, mille lõppu seni pole küll märgata.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas polt »

Vaatasin eile-oh õudust. Pole suudetud isegi 4 vastusevarianti välja mõelda ja auhinnaks karp saapamääret. See on uus tase rahvusringhäälingus. Võib muidugi loota, et siis kui tavainimesed mängu kutsutakse-kas kutsutakse?Tehakse ka paar korralikumat küsimust. Aga arvestades Eesti nn prominentide keskmist taset olid need küsimused parajad. Mulle isiklikult väga meeldis kuidas Kirsti Timmer Marko Turbanit tuletas. Mu klassis oli Markosid rohkem kui Jürisid või Vellosid. Jüri Tarmakust kui olümpiavõitjast polnud ta kuulnudki. :D
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas aadu »

Ei kutsu sul keegi tavainimesi, kõik osalejad on välja valitud. Meil peatoimetaja käis. Tal oli tõsiseid probleeme kohale minekuga ja tervis oli sitt ja siis küsis, et kas tohib kedagi teist enda asemel saata. Öeldi, et eriti ei tahaks, aga kui häda ikka väga suur on siis võib, aga keda te siis saadate. Pakkus mind. Vastus oli kiire - ei sobi, liiga tark on. Ja see saade on ammu tehtud ja eetris millalgi juuli lõpus.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas fedya »

ometi oli ju ammu reklaam üleval et registreerige mängu nii et ju ikka on ka tavalisi inimesi,aga nende nn prominentide teadmised on kohati küll uskumatult nõrgad,aga ega see mäng ongi selline et tuntud mälumängija vastaks küll need 5-6 küsimust täitsa ära kui vaid täringuga õnne oleks.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas holte »

Noh, igasuguseid mänge võib ju olla, eks ole nii iga spordi ja muu alaga, et ETV kajastab
ka lihtsurelike tegemisi.
Kui aga see tõesti mingi prominentide promenaad on, siis on mul ETV-st natuke kahju,
minnakse sedasama rada mis teisedki kanalid, et võtame aga oma joped ja siis teeme
"rahvamängu". Neid küsimusi võiks vastata tõesti tavaline Kapakohila Ülle ja Poetaguse Jürka.
A' ju see on siis arusaam, et nemad sellesse Eestisse ei kuulu.
Auhinnalauaga on ETVs (vist) sel lihtsal põhjusel nii, et teatavasti sponsorluse ja reklaamiga
on seal nagu on.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
külaline

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas külaline »

Ei tasu jah nii lihtsameelne olla nagu fedya, vaeseke. Meil ju mitu Eestit ja kuskil ei teatatud, just millise Eesti lihtsaid inimesi tahetakse. Aga hea kui lootuski tekkis. Ja tegijatest ka niipalju, et poldid ja muud asjad võivad või pea peal seista aga kutsutakse ikka Kuninga Tiit ja tuntud kilbar Mati Talvik. Nii et tuleb leppida olukorraga.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas holte »

Offtopic, aga ärge pahandage: lihtsalt haakub viimase külalise
definitsiooniga "tuntud mälumängur".

Tutvusin viimase "Kroonika ristsõnade" numbriga ja seal on paar lauset
näitlejalt ja mälumängurilt Arvo Kukumäelt.

Tsiteerin: Olen mitu korda sattunud koos ühe sõbraga Pärnusse mälumängu mängima.
Olen mänginud koos veneaegsete vanade proffide meestega, keda omal ajal sai telekast
"Mnemoturniirist" vaadatud ---
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas polt »

Mnemoturniiris kedagi vaadata on keeruline. Vanu proffe peale Lumiste, Lipu Ja Põlluste Pärnu kõrtsikilvadel ei mängi. Ja no Kukumäest pole nad nii ehk naa mälumängudel midagi kuulnud. Küll agaolen ma näinud neil mängudel näiteks Jüri Vlassovit.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Mnemoturniiris kedagi vaadata on keeruline. Vanu proffe peale Lumiste, Lipu Ja Põlluste Pärnu kõrtsikilvadel ei mängi. Ja no Kukumäest pole nad nii ehk naa mälumängudel midagi kuulnud. Küll agaolen ma näinud neil mängudel näiteks Jüri Vlassovit.
Timmer ka ju tuututas ühes ristsõnalehes, et ta on hea mälumängur :)
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Külaline

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas Külaline »

Tänane Postimehe (01.07.2011) artikkel kiidab Eesti mängu taevani. Kirjutatakse isegi seda, et kuna saade jõudis eetrisse suvisel kuumal ajal, mil normaalsed inimesed telekat ei vahi, tasuks mõelda Eesti mängu kordus näitamisele sügis/talvisel hooajal. Nüüd ongi küsimus, et kas siin kommenteeriv seltskond on liialt friigistunud (enamusele sõnavõtnutest ju mäng iseenesest ei meeldinud, vähemalt nii võis aru saada) või on Postimehe artikli näol tegemist tellimuslooga. Samas ükskõik kumb oletus on täpsem, on selge, et osadele Eesti inimestele Eesti mäng meeldib (seda ei saa ju kellelegi pahaks panna). Kindel aga see, et sihtrühmaks ei ole need kümmekond arvajat, keda siin on olnud võimalik lugeda. Tuleb leppida faktiga, et ega laiem publik EML-i kilbaritest ja nende tegemistest ikka eriti kedagi ega midagi ei tea. Vast Jevgeni ja Indrek on ennast rahvale "pähe mänginud", sest eilseski mängus välja veeretatud spordiküsimuse puhul kostus vastaja repliik, et kas "Jevgenile helistada saaks?".
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas tauno »

Anonüümsel külalisel on iseenesest õigus, aga raske on öelda, mis siis tegema peaks
Vilniuse Žalgiris
Alar H

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas Alar H »

Kuna juba pikemat aega pole teles ühtegi tõsiseltvõetavat mälumängu näidatud, siis rahvas neelab januga igasugust saasta a la Eesti Mäng. Tõenäoliselt kogub see saatekene suht arvestatava vaatajareitingu... Aga vastuseks küsimusele, et mida teha, et rahvas teaks eesti mälumängust rohkem - EML võistlustel ju osaleb üksjagu ajakirjanikke, äkki mõni neist kirjutaks aeg-ajalt mõne nupu.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas polt »

Nad ei saa sellest kirjutada-puuduvad artiklite puhul nõutavad omadused-uudsus, värskus, uudisväärtus, prominentsus jne.
Üldiselt peab enamus Eesti spordijuhte ja lehetoimetajaid mälumängu meelelahutuseks mitte spordiks. Ja seda muuta on võimatu vähemalt seni kuni rahvusringhääling ühtegi korralikku mälumängu ei näita.Kommertskanalid ei tee seda nagunii.Aga mälumäng peaks samas olema ka täielikult rahvusringhäälingu prioriteetide hulgas kuna see on hariv jne.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti mäng

Postitus Postitas holte »

Mu arust pole küll sellist tõsist vastuolu.
Mälumängu puhul on täpselt tegu sama nähtuse-terminiga nagu näiteks jooks.
Paljudele meeldib joosta, paljud ütlevad, et nad armastavad joosta.
Ja ei tule ühelgi Usain Boltil ega Marek Niidul pähe hakata selle peale naerma ega
õiendama. Las jooksevad, nagu mängivad ka mälumängu.
Lisaks on mälumäng veel tuntavalt subjektiivsem kui mõni muu spordiala, mille
tulemusi annab paremini mõõta.

Mis puutub otseselt ETV või mõne muu kanali "tahet" võtta oma kavva klassikaline
või sellele sarnanev mälumäng, siis mismoodi see tahe väljenduma peaks?
ETV peaks tulema, panema suure rahakoti kirjaga EML ukse taha, et palun, tulge-tehke?
Pigem peab ise tegema projekti ja selle esitama. Kui (karta on et on nii) pole aimu TV
produktsioonihindadest, oleks ehk ka mõistlikum kaasata mõni sealpoolne enne varem midagi
teinud produtsent.
Ja mingeid uusi ideid peaks ka olema - keskeda-tüüpi asjaga pole ka mõtet inimesi tüütama minna.

Mul endal paar ideed mälumänguga meedias oleks, aga ma olen üsna inertne. Paar ideed on ka
pooljutu tasemel ripnema jäänud.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta