Tartu meistrivõistlused 2011/12

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas insu »

Tartu meistrivõistlused 2011/2012

Tartu meistrivõistlustel osalevate võistkondade esindajate koosolek toimub 21. septembril kell 18:15 TÜ füüsikahoones, Tähe 4-160. Räägime läbi algava hooaja korralduslikud küsimused.

Esimene mäng toimub 5. oktoobril 2011 sealsamas, algusega kell 18:15. Järgnevad mängud ülekolmapäeviti samas kohas ja samal ajal. Sari koosneb 10 mängust, millest 7 paremat tulemust lähevad arvesse paremusjärjestuse selgitamisel. Võistkonna suurus ühes mängus on kuni 4 inimest. Liikmed võivad mänguti muutuda, aga auhinnad on ette nähtud neljale. Osavõtutasu kogu hooaja eest võistkonnale on 80 eurot, tudengivõistkondadel 40 eurot.

Esimese mängu koostab ja viib läbi eelmise aasta meister, võistkond Kvart. Järgnevad mängud korraldavad eelmise hooaja kokkuvõttes 2.–10. kohale platseerunud võistkonnad, järjestuse lepime kokku esindajate koosolekul.

Meistrivõistlustel osalevatel võistkondadel palume registreeruda meilitsi: indrekpaavle@hot.ee. Registreerumisel palun teatada võistkonna nimi, koosseis ja esindaja kontakt ning osavõtutasu maksmise eelistused (kas sularahas või ülekandena Eesti Mõttespordi Seltsi arveldusarvele ja kas soovite arvet?).

Eelmise hooaja võlgnikel tuleb enne hooaja algust tasuda ka võlg!

Täiendav info: Indrek Paavle, telefon 53417234.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas insu »

Võistkondade esindajate koosolekul otsustati järgmised küsimused:

1) Mängude algusaeg jääb samaks ehk 18:15

2) Punktiarvestussüsteem jääb samaks. Maha hääletati ettepanek minna tagasi vanale süsteemile, kus arvutati kohapunkte.

3) LOOSITI MÄNGUTEGIJATE JÄRJEKORD:

1. 5. oktoober: KVART
2. 19. oktoober RÄPINA
3. 2. november: MUSTER
4. 16. november: RAAMPROJEKT
5. 30. november: PROOTON
6. 14. detsember: ARTES TERRAE
7. 15. veebruar: HTG
8. 29. veebruar: TÜMK
9. 14. märts: BLONDIINIDE LIIGA
10. 28. märts: TARTU KALEV
11. 11. aprill (karikamäng + Tartu/Tallinn linnavõistlus): HTG ja PARILA

Kui mõnele võistkonnale loosiga langenud aeg kuidagi ei sobi, on lubatud mõne teise võistkonnaga kokku leppida ja vahetada.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas insu »

Mõiste "raske mäng" sai eilses Tartu mängus sootuks uue tähenduse, unustaga ära kõik, mis te siiamaani selle all mõtlesite.

40st küsimusest oli 11 nulliringi, 3 küsimuse vastust teadis ainult üks võistkond ja 7 küsimuse vastust kaks võistkonda. Ühes plokis said võistkonnad kamba peale 6 punni! Ilmselt on tegemist statistilise rekordiga.

Kõik said palju uusi asju teada.
Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

Oli meeleolukas küll. Uue info üle ka kurta ei saa. Olete te näiteks kuulnud mugul-jänesekapsast?
külaline

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas külaline »

kõrvale ka viimase Jüri mängu statistika (45-st): 6 nulliringi, 7 soolot ja 4 duubelsoolot
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas tauno »

tahass kohe näha :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas arko »

Võrdluseks: EMi meeskonnamängus (100 küsimust), kus võitja sai 62 protsenti ja seitse võistkonda üle poole, oli 7 nulliringi, 7 soolot ja 4 topeltsoolot. Ja see mäng oli belglaste hinnangul lubamatult raske.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas Taivo »

Te ei küsinud võimetekohaseid asju. Vaat mina tegin eile Tehnikaülikooli kilvasarjas mängu, mis oli juba enam-vähem sinnakanti, 35 küsimusest oli ainult 5 nulliringi, soolosid ega sooloeksimusi ei olnud, ühest küsimusest sai iga võistkond vähemalt punkti. Ega ma nulliringe väga kahetse, sest küsisin üht Euroopa riiki, kusjuures kohal oli võistkondi rohkem kui Euroopa Liidus riike, ja üht nulliringi vastati ulmeühingu suvekilval kõvasti üle 50% ulatuses. Ka mul on arenguruumi, sest ainult kaks tiimi 26-st tegid üle poolte punktide.

Ma nüüd õpetan teid, mida küsida. Kuidas nimetatakse tänapäeval seda spordiala, mida nõukogude ajal nimetati väravpalliks? (24 õiget.) Kes on male maailmameister? (11 õiget.) Kuidas nimetatakse viplalate võlukunsti? (17 õiget, ulmeühingu suvekilvas tuli sooloeksimus.) Mis liblikas on pildil, see on üks Eestis kõige levinumaid liblikaid? (5 õiget + 1 ühepunktivastus). Missugused on kolm kõige suuremat järve, mis täielikult Euroopasse jäävad? (4x2 p., 4x1 p.) Missugune on Päikesesüsteemis kõige suurema läbimõõduga kuu? (2 õiget, nii keerulisi asju ei tohi hästi küsida.) Missuguses Lääne-Virumaa külas toimus lahing, kus hukkus Kalevipoja hobune? (9 õiget). Vaat selline peab õige mäng olema!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas holte »

Mina ei tea enam ammu, kes on nüüdseks male maailmameister. See järg hakkas peale
Kasparovit kuidagi ära kaduma ja lisaks sellele, et FIDE enam ammu ainuke äri pole, on
neid mänguviise tekkinud palju nagu ujumises. Peale selle on ka veel males suguline
diskrimineerimine. Nii et ma olen pigem kindel Ganymedeses (aga ka nii 85%)
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

(Käsipalli oleks vast ära tinistanud)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas punukana »

Ma vaatan ka, et meil Jüris on ikka arenemisruumi veel küllaga :P
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas tauno »

mängus oli tõesti päris suur arv imelikke küsimusi ja mingi veider nõuka-vene-setu kallak. mõne küsimuse nulli jäämine või sooloks saamine näitab siiski ka sarja kõikuvat taset
Vilniuse Žalgiris
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas illar »

Vaatasin ka teie juba päevaga legendaarseks saanud mängu ja pean tunnistama, et oleks üksi rohkem punkte saanud, kui viimati Jüris kogu võistkonnaga. Veidrusi oli, aga tüübid, kes iganes nad ka on, olid vähemalt püüelnud mingi tasakaalustatuse poole, samas kui Historia Jüris küttis peamiselt ainult ühte auku.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas polt »

See Tartu mäng sobis huvitaval kombel mulle ka.

Äkki oleks ikka aeg kuidagi need kolmapäeviti toimuvad mängud üheks üleestiliseks sarjaks kokku viia. Mina küll ei usu, et tekiks ületamatuid arusaamatusi selles osas kes peaks küsima ja kuidas raha jagada. 10 st mängust 8 arvesse ja küsimusi teevad need võistkonnad kellelt korraldustoimkond küsimused tellib. Ja oleks meil olemas üleeestiline võistkondlik mäng. Tegelikult peaks juba alustama sellega, et tuleb otsida mängule nö nimesponsor järgmiseks hooajaks.
Kui nüüd hakkab tulema hala ja nuttu anonüümsetelt postitajatelt a la meil juba on külakilb ja kesse ikka jõuab ja kas on vaja jne, siis on teada kelle poolt see hala tuleb. Vahe oleks ju just selles,et need mängud toimuksid tööpäeva õhtuti, mitte laupäeval.
Kalender on meil ju jälle ilmselgelt koostatud nii, et kõik mängud on laupäeviti võtame näiteks 4 jõulueelset nädalat. Laupäevad-Viljandi, K-Nõmme, Maakilb, Paide. Millest ma sel juhul loobun kui on võimalik-loomulikult maakilvast. Ma pean ju ka tööl käima ja kuna töögraafikud koostatakse kuude kaupa, siis ma ei saaks ka kõige parema tahtmise juures kõikidel mängudel kus tahaks osaleda. Detsember übertäis samas sept, okt, nov suhteliselt tühjad.(tõmmake mälugigant ja Vändra olemasolevatest mängudest maha ja vaadake ise palju alles jääb)
Ilmselegelt oleks üleestiline tööpäeva õhtuti toimuv mäng igati bro.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vaatleja :)

Re: Tartu meistrivõistlused 2011/12

Postitus Postitas Vaatleja :) »

Väga tore, et oli selline raskeMm mälumäng. Ülimalt igav oleks, kui kõik kõike teaksid. Nüüd said mälumängurid palju uusi teadmisi:) , seega oli kasulik mälumänguõhtu.
Vasta