Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Uurigem klientide ootusi.

Kui palju küsimusi peaks EMV üksik-ja paarismängus sel aastal olema? Arvestades, et mõlemad mängud toimuvad samal päeval. Reglement küsimuste arvust ei räägi. Kas 80 küsimust mõlemas mängus on piisav? Tõsi, Andres Kundi eest ma kõneleda ei saa, aga meie oleme valmis tegema paarismängu 80 küsimusega. Rohkem vist hästi ei saa, siis läheb päris öösse välja.

Teiseks huvitab mind mängude järjekord. Meie eelistaksime sellist varianti, et esimesena (algusega kell 11 või 12?) viiakse läbi üksikmäng ja pärastlõunal (algusega 15 paiku?) paarismäng. Põhjus selles, et paarika tegijate seas on kindlasti neid, kes sooviks osaleda ka individuaalis ja pärast mängu läbiviimist on raske ise mängida. Ma ei tea hetkel, kas Kundi seltskonnas on neid, kes tahavad paarismängus osaleda.

Ootan osalejate arvamusi ja juhatuse autoriteetset seisukohta neis küsimusis.

Kas keegi on asunud ruumide küsimusega juba tegelema?

Indrek Paavle, paarismängu toimkonna nimel
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

ruumide koha pealt - Raplas on kaks koolimaja, kui on soovi, saab need läbi rääkida praktiliselt nullüüriga, mõlemad on koos pildi ja muu mängule vajaliku näitamistehnikaga.. Nende sobimatuse puhul pole ka võimatu Rapla Kultuurimaja üürimine, seda ehk päris tasuta ei saa, aga on kindlasti kümnetes kordades odavam kui Džingel koos supiga.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Mõlemad on mängud välja kuulutatud Tartus toimuma, linna heameelega ei muudaks, ehkki Rapla on kahtluseta kena koht ja mälumänguks sobiv.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

aa.. ma naiivse inimesena lähema uurimiseta arvasin, et kui pole ruumi, siis pole ka kohta. Aga kui koht on kõrgemalt poolt üldjoontes paika pandud, siis peaks ju kõik iseenesest edasi lahenema
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Ma ei tea, kust tuleb arvamus: "pärast mängu läbiviimist on raske ise mängida". Võib-olla on see isegi õige, ma pole kunagi proovinud, aga vikipedistina on see nüüd koht, kus ma tahaksin viidet usaldusväärsele allikale.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

see väide põhineb minu isiklikul kogemusel. võibolle teistel ei ole vahet, aga mina tean, et pärast mängu läbviimist olen ma füüsiliselt ja vaimselt täiesti läbi ega leia eneses vähimatki motivatsiooni kohe ise küsimustele vastama hakata ... ma tean, mida ma räägin, ma olen läbi viinud mitukümmend mälumängu
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Minu arvates on 80 pluss 80 normaalne.

Kellasid ja vilesid pole ruumi osas eriti vaja. See sügisene konverentsikeskus oli küll võimas aga ma ei mängiks Karlova gümnaasiumi ajalooklassis halvemini. Pigem kulutage rohkem sisule ja esitlusele kui ruumile kus mängud toimuks. Kahe mängu vahelvõiks olla mingi 2 tunnine paus juhul kui kohapeal organiseeritud toitlustamist ei toimu. Kui toimub võib vabalt ühe valuga lasta.

Mina isiklikulteelistaksin paarismängu eespool, sest siis vajuvad nõrgemad mehed individuaaliks ära ja saab ennast paarika ajal ilusti soojaks mängida.

Tegelikult oleks õiglane variant pidada mõlemad mängud nö paralleelselt 40 küsimust individuaali 40 küsimust paari ja nii kaks korda.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Polt ütles midagi väga olulist välja. Omalt poolt lisan, et see, kui Eesti võistkondlikud meistrivõistlused korraldati "Dzinglis", oli võimas ja vägev, aga ühed oma parimatest esitustest olen teinud Tallinna vanalinna päevadel püstijalu vabas õhus mängides. (Loomulikult ei tohi Eesti meistrivõistlusi vabas õhus korraldada: me peame arvestama võimalusega, et vihma sajab.) Ja sel korral, kui ma eestikatel esimest korda individuaalselt esikümnesse tulin, istusin lihtsalt toolil ja vastuseid kirjutasin põlve peal. Mitte keegi ei virisenud, et laua taga oleksid mõtted paremini liikunud.

Teine mõte, et 80+80 asemel 40+40+40+40, teeb mind ettevaatlikuks. See tähendab, et me sisuliselt sunnime kõiki mõlemast mängust osa võtma. See, kui paljud niisugusele sunnile alluvad, on muidugi iseasi. Aga võib-olla olekski niisugune sund hea? Kas poolte vahetus (ühe korra asemel kolm korda) on tülikas ja aeganõudev? Ma mõtlen nendele mängudele, mida mina olen korraldanud – mulle piisaks viiest minutist, aga mõne jaoks võib see väga palju aega nõuda.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas tauno »

nojah, maitse asi. minu arvates on EMV nime kandva ürituse miinimum 100 ksm ja karikaetapil 80. võistkonnamängul 150
kaks mängu päevad pole nende numbrite juurest midagi erilist, saab soojaks
Vilniuse Žalgiris
Arvo Kreegipuu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Maitse asi jah, selle ajaga kui mõni mees soojaks saab, on teine juba ammu ülekuumenenud ja omadega läbi.
Eks mingi kirik keset küla oleks see 80 küsimust, veel parem kui need ei oleks mitte 16 plokis vaid vähemates.
Kui tuleb see 2 mängu vaheldumisi tegemine jooksen mina ära veel enne kui registreerimine algab, ja mitte ükisnda
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Oleme ausad kõige parem variantoleks ikka 100 plussw 100 aga kaqhel erineval päeval ja samas linnas. Olgu see siis Tartu (väga bro) või Rapla( pole ka paha) . Tallinnas on mängit küll ja küll ja mida vähem korralikud inimesed oma jalga bojaaririiki tõstavad, seda parem.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas mrali »

Arvestades muuhulgas asjaolusid, et kaks EMV-d on ühel ja samal pühapäeval Tartus ja nt siinkirjutaja peab järgmine varahommik lennukisse istuma, on 80+80 OK variant.

Võistkonna EMV-st niipalju, et küsimusi üritaks viimaste arutelude (mina, Jevgeni, Aare) järel kokku panna 150 ja kõik plokkides ilma üksiklugemisteta.
Sven

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Sven »

MMi stiilis, 240+240! Ühtlasi oleksid eestikad MMi eelsoojenduseks:-)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas tauno »

me like !
Vilniuse Žalgiris
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Aare6631 »

Sel juhul tulevad pooled küsimused umbes sellised (stiilinäide on võistkondlikult EMV-lt 20.3.1993):
Millise ajaloolise sündmuse ja millal fikseeris eetrisse antud parool: "Kotkas on laskunud"?
Vasta