Üks mänguline mõttepoeg

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas holte »

tervist ja head puhkamist EMV-st veel auravate ja ka tavaliste peadega kilvaritele!

ma olen siin vahelduva eduga mämmerdanud ühe minimälumängu idee kallal, mida üritan
nüüd alljärgnevalt tutvustada.
Loo tagamaa on selles, et mul aeg-ajalt palutakse täita üsna suur lehepind ajalehes
"Õhtuleht". Vaikimisi oodatakse sinna küll 2×A3 skandinaavia-tüüpi ristsõna, mida me siin
kahe-kolmekesi üldiselt ka teeme ja üldiselt võiks ka edaspidi teha, ega probleeme ei ole
(tiraaž tõuseb ja muidu pidavat ka ok olema), aga on sinna ennegi üritatud midagi
vaheldusrikkamat teha ja nüüd on mul ka pikemat aega olnud mingi plaan, mis kord on
nagu udusem ja siis jälle selgem.
Igatahes ma räägiks idee ära, parandage ja vaielge ja arvake midagi.

Mälumänguküsimustes ajalehes pole muidugi midagi erakordset. Aga mulle endale tunduks
tavaline mälumäng parem, kui lihtsurelikul inimesel oleks võrdlus mälumänguriga.
Sestap tahaks lasta enne avaldamist selle siinsetel huvilistel läbi mängida.

Arvestus ja reeglid oleks umbes sellised:

Küsimusi on 5-6 (maht selline), kes soovib mängida, annab märku.
Selleks sobib üsna hästi siinne PM (Privaatsõnum).
Kokkulepitud ajaks saadan küsimsefaili .pdf-ina meilile.
Eeldan, et mängija on aus ja vastab nagu võistlustingimustes.
Mängija saadab oma vastused mulle. (ma ei näe põhjust, miks kohe pärast vastamist).

Edasi, erinevus tavakilvaküsimustest ajakirjanduses. Et ajalehes asja huvitavamaks teha, avaldaksin
seal lisaks õigetele ka paari "profimänguri" vastused. Punktisüsteem on tavaline: 1. või 2 p.
Mälumängur esineb lehes oma nime ja vastustega, võibolla on hea ka tiitliloetelu.
Omalt poolt luban, et ei hakka kellelegi ära tegema, s.t kui juhtumisi pole kellelegi küsimused
sobinud, siis tema vastuseid ei kasutata. Samas pole ka mõtet avaldada 100% vastanuid mäluri
vastuseid. Kui ma esitlemiseks sobilikke vastuseid ei leia, olen järelikult sandid küsimused teinud
ja küsimused tuleb kas asendada või sellest featuurist loobuda.
Igatahes minu ideaalis saaksid mälurid ca 50% või natuke üle poole, siis saab ju nendega ikka "võistu mängida". Ja kui te mõtlete nagu mina, siis hea on, kui mõni vastus on tark pakkumine, aga vale.

Positiivsete lisadena võib ka siin edetabelit pidada ja muidugi vajadusel küsimusi korrigeerida ja toimetada ja muidugi, kuna kõik on tegelikult katsetamisjärgus, siis saab ehk asja parendada.

Ja loomulikult, kui keegi ei soovi lehes ära märgitud saada, siis seda aktsepteeritakse. Mängida võib ikka.
Avaldatute honoreerimist peab natuke kalkuleerima, aga ma loodan sellega kokkulepetele jõuda.
(Kokkuleppele nendega, kes nõustuvad kaasa lööma, ma ise esialgu mingit ekstraboonust saama ei hakka).

Ootan siis mingeid arvamusi, sest ma ise ei oska üldse arvata, kas see on hea idee või võin ma
oma luuludega pikalt minna :)

Kui huvi on, siis esimene temaatiline 6-pack küsimustega on olemas ja millalgi võib ehk isegi esimängu ametlikult avanenuks kuulutada.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas ToivoK »

Oleksin kyll nõus kaasa lööma, kusjuures honoreerimine pole mingi probleem.
Paraku on minu häda selles, et tööpäeviti jõuan netti 10 paiku ja kysitav on, kui mõtlemisvõimeline ma siis veel olen, eriti kui päeva jooksul niigi kõik juhtmed lyhisesse on jooksnud.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas his master's voice »

Mõte pole paha - nagu ma aru saan on eesmärk tekitada võrdlusmoment lugeja ja mälumänguri vahel. Võiksin kaasa lüüa.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas aadu »

ikka võib käsi olla, kõige olulisem on, kui seeläbi õnnestuks edastada inimestele, et rahaauk jms jama ei ole mälumäng
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas holte »

No vaatab, kui klassikaline see ajalehemäng olla saab.
Muus osas kuulutan siis esimese proovimängu startinuks.

Osavõtutasu ei ole, auhinnarahasid pole ka esialgu ette näha.
Osalemiseks vajuta holte hani-avatari all olevale PM-nupule ja saada talle
sõnum, kus märgi ära meiliaadress, kuhu tahad mängu küsimusi saada ja
kuupäev-kellaaeg, millal. E-post töötab enamasti üsna hästi ja kiiresti.
Mõistliku aja möödudes (küllap mälurid oskavad seda hinnata küll, ma pakun et
max 15 min selle 6-se ploki puhul) palun saata oma vastused, millele ma omakorda
saadan vastu õiged (või vähemalt need, mida õigeks pean). Kokkuleppe ja
telefoninumbri andmise korral võin ma ka ise telefonitsi ühendust võtta.

Küsimusi on kuus ja nad moodustavad temaatilise terviku, esimese mängu
tööpealkiri on "Elu nagu multifilmis!" (Mis teha, lapsikus lööb välja.)
Iseasi, kas animafilmidest ainuüksi vastamisel kasu on.

P.s minu foorumis küsitud "samateemalised" Cleveland Brown(s) ja Laiskloom Sid
vastuste hulgas ei ole!

Kõigi siinkohal mainimata jäänud asjaolude puhul lähtugem tervest mõistusest.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas Taivo »

Holte palvel kustutatud.
Viimati muutis Taivo, 07.05.2012, 16:41, muudetud 1 kord kokku.
viduka
Postitusi: 109
Liitunud: 26.04.2005, 16:30
Asukoht: praegu Tallinn

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas viduka »

Selle asemel, et Postimehes ilmuvate mälumänguküsimuste autorlus mulle n-ö kaela määrida, pööratagu tähelepanu sellele, et enne küsimusi PM variaküljel seisab suurelt "MÄLUMÄNG". Ja otse selle all seisab selgete saksa tähtedega tegelike tegijate nimi,

[quote="Taivo"]Kui Holte ühe mängulise mõttepojaga lagedale tuli, siis ma teen ka midagi. Ühe näitemängu nimelt. Ma ei suutnud kodunt leida ühtki "Õhtulehte", sellepärast 18. aprilli 2012 "Postimees", mille toimetaja on Tõnis Poom.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas Taivo »

Palun vabandust, võtan teadmiseks, et Poom ei olegi MTÜ Liivimaa Mälu.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas holte »

Väikese vahekokkuvõtte sõnum mulle on ilmselt see, et mälumäng polegi ehk nii hea mõte:
vastused saadeti tagasi 2 korral ja ka muidu on huvi minimaalne, vaevalt siis tavainimene
tahab end mälumänguküsimustega vaevata kui juba nn. mälumänguhuviline ei viitsi.
Testisin mängu ka nn "lihtsurelike" peal, vahe on ikka suur, üle 3/12 ei tulnud (tõsi, välja paistab
harjumus, et kui ei teata, siis ka midagi ei pakuta, kuigi nagu võiks)

foorumlastest:

aadu 8p (202220)
hmv 7p (201220)
Taivo 3p (001002)

lihtsurelikud:
ilmar trull 3p (001002)
Viimati muutis holte, 10.05.2012, 20:31, muudetud 1 kord kokku.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Üks mänguline mõttepoeg

Postitus Postitas polt »

See mõte pole tegelikult üldse halb. Ma võin osaleda küll aga mu l on hullumeelsed nädalad hetkel .Peale 20 .maid võid ka minuga arvestada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Esimese mänguga on ühel pool, paigutasin ta tänase (reedese) Õhtulehe
ristsõnalehekülgedele ja tavainimesega konkureerima valisin Igori.

Edasine sõltub igasugustest reageeringutest, põhiliselt lehe suhtumisest.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta