Poliitika

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas Taivo »

Vaadake nüüd siit arhiivist: http://foorum.kilb.ee/viewtopic.php?f=2 ... ada#p85133

Mulle ei meeldi olukorrad, kus kaks mängujuhti esitavad sama küsimuse ja loevad õigeks erinevad vastused. Mulle jäi isegi sõna "viilutada" meelde, mille järgi otsisin. Kas esimene kord loeti siis sinu meelest vale vastus õigeks?
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Poliitika

Postitus Postitas allium »

See on teistsugune küsimus. Praegu tahaks teada salaamitaktika olemust riikidevahelises poliitikas.
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Poliitika

Postitus Postitas Udupea »

Ma saan pihta küll, mida allium tahab teada saada, aga kas ma nüüd ka seda lühidalt seletada oskan, see on iseasi...
Poliitikas peaks see tähendama mingitest kokkuleppetest samm-samm haaval taganemist, just nagu viil viilu haaval vorsti lõikamine. Või siis see kus valitsevad ringkonnad väidavad, et kõik on kõige paremas korras ning siis hakkavad muutma meelt ja samm-sammu haaval kasutusele võtma meetmeid, mis viitavad et asi ikka pole korras. Näiteks mõne maksu samm-sammult tõstmine, nii et me panegi seda tähele, on ju tüüpiline salaamitaktika. See oleks lühike seletus minu mätta otsast nähtuna, kas sellest piisab, ei oska küll öelda. Ka meil on kasutatud ju salaamitaktikat mõnikord, iseasi kas olete seda tähele pannud...
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Poliitika

Postitus Postitas allium »

Kokkulepetest taganemine võib selle poliitika osaks olla, aga võib ka mitte olla. Ma ei loeks seda selliseks märksõnaks, mille eest punkti saaks anda.
Jätaks selle Rakosi kõrvale, hoopis efektiivsemalt ajasid asju näiteks Stalin, Hitler jt agressorid.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas Taivo »

Viimase 4 nädala jooksul pole keegi midagi pakkunud. Ma guugeldasin seda ning lugesin läbi ingliskeelse vikipeedia artiklid "Salami slicing" ja "Salami tactics". Nüüd teen ma viimase pakkumise.

Riikidevahelistes rahaülekannetes on ette nähtud teatud maksimumsuurus, mille ületamise korral kaasnevad mingid sanktsioonid, näiteks suurem pangaülekandetasu või politsei kõrgendatud tähelepanu. Ma pakun, et salaamitaktika korral jagatakse suur rahasumma mitmeks pisikeseks, millest igaüks jääb allapoole seda piiri. Seda taktikat kasutavad ulatuslikult ka Eesti erakonnad, jagades ühe suure annetuse mitmeks pisikeseks ja leides selleks hulga fiktiivseid annetajaid.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Poliitika

Postitus Postitas allium »

Ei tule vist sellist vastust, mille eest täispunktid anda. Salaamitaktika on räige metafoor, mis vihjab, et agressor püüab haarata territooriumi tükkhaaval, peatudes vahepeal iga söögikorda läbi seedima ja võimalike vastaste reageeringuid hindama.
Tanel Kadai saab 1 punkti ja küsimisjärje :arrow:
Tanel Kadai
Postitusi: 203
Liitunud: 18.02.2008, 16:40

Re: Poliitika

Postitus Postitas Tanel Kadai »

"Ökotajad tahavad päästa planeeti. Ja nüüd ma küsin, mille ja kelle eest? Kindel on üks asi- peame neist enestest vabanema planeedi päästmiseks!"
Nii rääkis 9. märtsil 2009 New Yorgis peetud II rahvusvahelisel kliimaskeptikute kongressil üks poliitik.
Ökotajad võiksid muidugi väita, et seesamune poliitik tuli riigist, millel ei ole merepiiri. Siis oleks neil vanadel valevorstidel kordki õigus.
Mina küsin poliitikut, riiki ei küsi.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Poliitika

Postitus Postitas cadman »

Hmm, ma mõtlen, et kas Jörg Hajder oli sellel ajal veel alles? Nonii, kontrollitud - ei olnud.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas arko »

Tšehhi president Klaus on üks sõnakas mees.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Tanel Kadai
Postitusi: 203
Liitunud: 18.02.2008, 16:40

Re: Poliitika

Postitus Postitas Tanel Kadai »

Jah, nii rääkis Klaus :arrow:
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Poliitika

Postitus Postitas Taivo »

Järgmine küsimus osutus Tehnikaülikooli kilvasarjas väga keeruliseks, ehkki ära ta vastati. Lisaks laekus protest, millega sooviti küsimuse tühistamist, sest Suurbritannias olevat selline küsimuse püstitus kuritegelik. Lükkasin protesti tagasi põhjusel, et me ei asu Suurbritannias ega pea sealseid seadusi järgima.

Ei lähe vist kaua aega, kui praegune Walesi prints saab Suurbritannia kuningaks. Mis nime ta kuningana kandma hakkab? Eesnimi annab ühe punkti ja kui see on õige, siis võib järjenumbri eest teise punkti saada.

16. jaanuar. Küsimus osutuski keeruliseks, pole teine elementaarne teadmine. Tuleb hakata andma vihjeid. Prantsusmaad on valitsenud koguni kaks selle nime ja järjenumbriga kuningat, keda segiajamise vältimiseks tuntakse hüüdnimega. Üks neist on Lihtsameelne ja teine Paks.
telc1
Postitusi: 99
Liitunud: 22.08.2012, 16:39

Re: Poliitika

Postitus Postitas telc1 »

George (kuratteabmitmes)
uus kasutaja, sest kasutajana "telc" ei õnnestunud sisse logida.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Poliitika

Postitus Postitas allium »

Karl Paks oli Prantsusmaal olemas kusagil 10.sajandi paiku
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Poliitika

Postitus Postitas allium »

Ahjaa, kui see oleks Charles, siis Inglismaal oleks ta III
telc1
Postitusi: 99
Liitunud: 22.08.2012, 16:39

Re: Poliitika

Postitus Postitas telc1 »

Väidetavalt prints Charles kuningas Charlesiks ei hakka - esiteks on see seni olnud Tudori dünastia kunnide nimi, teiseks üks Charles kaotas pea ja teine oli hull eluvend, ehk siis pole just ka parima ajalooga nimevariant.
uus kasutaja, sest kasutajana "telc" ei õnnestunud sisse logida.
Vasta