Teadetetahvel 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Aare6631 »

Robert Helde, Jüri Nesseli ja Hillar Nahkmanni memoriaal/Keila paarismäng algab laupäeval, 23. veebruaril kell 12.00 Keila linnavalitsuse saalis. Osavõtumaks 10 eurot paari kohta. Esitamisele tuleb 60 küsimust, mängu juhivad ja küsimusi koostavad Toivo Lodjak, Tenno Sivadi, Taivo Rist, Alvar Niglas ja Allar Viivik. Oodatakse rohket osavõttu!
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Taivo »

Ma tahan natuke täpsustada, mis Keilas ootab. Keila mängule on omane see, et ajalugu oleks nagu 1989. aastal ära lõppenud ja vahepeal kuni tänapäevani pole midagi juhtunud. Sellepärast oli mul kindel kavatsus sellel mängul mitte osaleda. Aga kui mulle tehti pakkumine küsimuste tegemisel kaasa lüüa, siis meenus mulle vanasõna: "Kus häda näed laita, seal tule ja aita." Ma tegin 15 küsimust sellest, millest Keilas kõige rohkem puudu on: 5 küsimust XXI sajandi sporti, 5 küsimust XXI sajandi poliitikat ning 5 küsimust teadust ja tehnikat, kokku 15 küsimust. (Tegin ka ühe muusikast, aga laideti maha ja see ei läinud sisse.)

Allar võib ju oodata rohket osavõttu ja mullegi meeldiks, kui osavõtt oleks rohke, aga eelmised mängud äratavad kerget skepsist selles osas.

Meenutan veel, et äsja kurdeti, et Vändra Karu ja Mälugiganti ei saa Eesti paariskarika sarjast välja arvata, sest pole mängu asemele panna. Sellega seoses on oodatud kilvaliidu juhatuse vaatlejad. Kas on ikka halvem kui need? Aga äkki on parem mäng? Ma kardan, et auhindade poolest kaotab Keila Kubole pika puuga, kuigi seda ma väidan üksnes eelmiste Keila mängude põhjal. Kuid kilbar ei käi ju pelgalt auhindade pärast kohal.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Vändra Karu ja Mälugiganti ei saa Eesti paariskarika sarjast välja arvata eelkõige siiski seetõttu et nad pole sellesse sarja kunagi kuulunudki.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas tauno »

Vaatan et Maakilva A-finaali küsimused on üles saanud.
Küsimus 27 on siin netis juba parandatud kujul: "Ümber mille tiirleb Päike". Mängul oli see küsimus kujul "Ümber mille PÖÖRLEB Päike". Vastus "ümber oma telje" loeti valeks ja öeldi, et tegelikult "oli mõeldud tiirlemist", ehkki osa saalist seda parandust küll ei kuulnud. Küsimust siiski ei tühistatud.

Ka küsimuses nr 10 on viga, mis tekitas segadust. Nimelt on seal väidetud et Bélon on briti jõgi. Loomulikult on see tegelikult Bretagne´i jõgi, mitte Briti (i.k. Brittany on ju Bretagne). Et mis austrid need tundmatutes briti jõgedes ujuvad.

Kokkuvõttes pole sel muidugi mingit vahet, aga iseloomustab siiski selle mängu koostamise kvaliteeti.
Viimati muutis tauno, 17.02.2013, 20:23, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas holte »

toredad märkused. Tegin ka kilb.ee lahti ja juba esimene küsimus paneb õlgu kehitama -
mille pagana pärast on küsimuses korrutatud inglise terminit trireme trireemi (ka trieer) kohta?
Trireme pole ei kreeka väljend trireemi kohta (oli trieres) ega ka mitte ladina termin (mis oli
triremis). Eesti mängus võiks küsimused eesti keeles teha, varsti on tõesti tunne, et küsimustes
hakkavad esinema Homeri tsitaadid ja vastuseks oodatakse Ovid'it.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Ove
Postitusi: 29
Liitunud: 05.04.2010, 09:17

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Ove »

Küsimus nr. 34 - minu käes olevas komplektis on küsimuse sõnastus: "See kena neiu on juhtinud ka maailma edetabelit. Kes?". Ja vastustelehel vastuseks "Caroline Wozniacki". Kodulehele ülespandud failis on aga küsimuse sõnastuseks "Kes on pildil?". Ja õigeks vastuseks "Vera Zvonarjova". Foto on seejuures jäänud samaks...
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas vibumees »

Et siis "D'oh" Homeri tsitaadina oleks vale?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas tauno »

Kokkuvõttes on see juba üsna hämmastav või koomiline, Zvonarjova näide meenutab pigem Stalini-aegset ajalooteadust. Tõesti võib kõigile vahel mõni viga sisse lipsata, aga sellist hulka jaburusi ei tohiks ühes mängus küll olla
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas holte »

vibumees kirjutas:Et siis "D'oh" Homeri tsitaadina oleks vale?
Ei saa tõesti küsimuse mõttest aru.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas vibumees »

TV6 kohe selgitab.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Õppemänguna suurepärane ju. Kahe kolmetunnine loeng teemal, milline ei tohiks olla üks kaasaegne
mälumäng? Miks profid seal käivad sellest ma aru ei saa?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Allar

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Allar »

Jah, Rist ajalugu on tõesti mõne mehe jaoks aastaga 1989 läbi.

Aga Keila mängus on küsimusi ka 21. sajandist!

Allar
Külaline

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Külaline »

Tundub, et TT pole taas viitsinud pealkirju läbi lugeda - "Livland, Livland" peaks tegelikult olema "Livland, Leaveland"
Allar

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Allar »

Tere!

Jaan Lomp-võta sõber kaasa ja tule laupäeval, 23. veebruaril kell 12 Keila paarismängule!!!

Allar
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Lomp kui sa ei làhe, siis jaab uks auhind ule!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta