Antiik

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Antiik

Postitus Postitas holte »

Kes sünnib, kui nahata kukemuna haub välja kärnkonn?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Antiik

Postitus Postitas solyr »

Basilisk?
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Antiik

Postitus Postitas holte »

jah, see on tõesti üsna lollikindel basiliskide paljundamismeetod :arrow:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Antiik

Postitus Postitas solyr »

Klassikalisest antiigist ei tea ma midagi mõistlikku küsida, küsin hoopis Skandinaavia mütoloogiast. Heimdallr, kes tegutses Rigstula laulus nime all Rigr, sigitas kolm poega, kellest said kolme sotsiaalse klassi - orjad, talupojad, aadlikud - esiisad. Need nimed pole igatahes mitte ainult mütoloogia vaid samavõrd elukorralduse pärusmaa, sest kasutusel olid erinevate klasside nimetustena Skandinaavias ja sarnaste terminite etümoloogiliste juurtena ka hilisemas anglofoonses keeleruumis. Mis olid siis poegade nimed?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Ma olen seda lugenud, aga ei jäänud meelde. Mul on raamat käeulatuses (kontrollisin - on küll käeulatuses), aga ma ei vaata järele.

Trääl, Karl ja Jarl? Ja kas polnud mitte nii, et talupoegade esiema oli orjade esiema tütar ja aadlike esiema ema?
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Antiik

Postitus Postitas solyr »

Jäi meelde küll. Thrall, Karl ja Jarl. Taivo :arrow:
Sugulussidemeid peale isa neil rohkem olla ei tohiks. Ma ei ole algallikat lugenud, nii et võid mind hiljem parandada. Kiire otsing näitab siiski, et Thralli ema ja isa kandsid nimesid, mis tõlgituna oleksid Vana-vanaema ja Vana-vanaisa, Karlil vastavalt Vanaema ja Vanaisa, Jarli vanemateks Ema ja Isa. Tähendab, minu arusaama järgi tegu on nimedega, mingitele omavahelistele sidemetele ma viiteid ei leia. Kui sul eestikeelse teksti järgi täpsustada võimalik, aga palun.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Jah, mul oli valesti meelde jäänud, ei olnud omavahel sugulased. Ja minu raamatus (Lars-Henrik Olsen. "Erik Inimesepoeg". "Eesti Raamat", Tallinn 1998) antakse tüüpide nimeks Træl, Bonde ja Jarl. Seal on kõigil taanipärased nimed.

Aga nüüd järgmine küsimus, mis on väga raske. Tehnikaülikooli kilvasarjas saabus 2 õiget vastust, ulmeühingu suvekilval sama palju.

„Kalevalas“ on ta võluvõimetega Põhjala emand, kes võitleb Väinämöisega Sampo pärast. Tal on mitu ilusat tütart, kelle nimel runodes samuti palju mängu pannakse. Samuti võideldakse sellenimelise tegelasega sarjas „Conan the Barbarian“ ja arvutimängus „Final Fantasy: The 4 Heroes of Light“. Kes?
telc1
Postitusi: 99
Liitunud: 22.08.2012, 16:39

Re: Antiik

Postitus Postitas telc1 »

Louhi?
uus kasutaja, sest kasutajana "telc" ei õnnestunud sisse logida.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Telc 2 punkti :arrow:

Ulmeühingu suvekilval vastati Louhi (2). 1 punkti andis Rauhi. Veel pakuti Thulsa = Tulsa, Ilmatar ja Lemminkäinen. 2 ei vastanud.

Tehnikaülikooli kilvasarjas vastati Louhi (2), Jääkuninganna (2), Kirke (2), Lemminkäinen (2), Linda (2), Medusa (2), Murueit (2), Cassandra, Cleio, Galadriel, Helga, Ilmatar, Irma, Joukahainen, Loki, Põhjakonn, Riina, Saarepiiga, Solveig, Sonja, Sortsitar, Titaan ja Tuuslari eit. 7 ei vastanud.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas erkal »

Küsin antiiki läbi kunsti. Maalil on kujutatud tegelasi Kreeka mütoloogiast. Kes on kunstnik?
Pilt
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas erkal »

Abimaterjali.
Pilt Pilt
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas erkal »

Ok. Midagi kergemat teile.
Pilt
Kes on see mütoloogiline tegelane keda on kujutatud? Isegi Veljo Tormis on temast teose kirjutanud. Koera nime ei taha.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Antiik

Postitus Postitas holte »

See oli vist Kullervo needus. Igatahes oli see pilt kunagises Enes Kallela artikli juures (arvatavasti)
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Antiik

Postitus Postitas Henry IX »

Kas seda küürakat kahe nimega vene kunstnikku ei küsitagi enam?
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas erkal »

Kas seda küürakat kahe nimega vene kunstnikku ei küsitagi enam?
Kus sa enne olid henry? :D Ei seda enam ei küsita. Mängurid peavad veel vähe galeriides ringi jalutama. Jätame järgmiseks korraks.

Aga holtel on õigesti meeles. Tõepoolest Kullervo needus selle maali nimi on.

:arrow:
Vasta