Kultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kultuur

Postitus Postitas cadman »

Mis sellest Marylin Frenchist sai, mida iga normaalne roots luges ja meie ei tea?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
telc1
Postitusi: 99
Liitunud: 22.08.2012, 16:39

Re: Kultuur

Postitus Postitas telc1 »

Loksuv katus, biseksuaalsus, feminism, film - Beauvoir

Ja mul variandid otsas ka. :)
uus kasutaja, sest kasutajana "telc" ei õnnestunud sisse logida.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kultuur

Postitus Postitas tauno »

Kui tema kuulsaim raamat müüs 100 000 eksemplari, siis seda on üsna vähe. Järelikult oli see kas väikses riigis või väga ammu, kuskil 19. saj lõpus. 20. saj keskel ei šokeerinud selliste teemadega enam nii palju
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas erkal »

Oleme nüüd täpsed. Need 100 000 eksemplari müüdi juba esimese kuu jooksul ja raamat ilmus suht 20. sajandi alguses. Näed nii need parandused tulevad, kohe näha ei tegele igapäevaselt küsimuste koostamisega.
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kultuur

Postitus Postitas tauno »

Uurisin välja. Esimene kuulmine ja mulle tundub et wiki artiklis on tema rolli tegelikkusest suuremaks puhutud.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas erkal »

Omamoodi ju huvitav, kuigi jah Euroopas vist üsna tundmatu tegelane. Nüüd kui saladus on paljastatud, Tauno kas paned uue?
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas erkal »

Sama siin, teema vaba. Las polt paneb uue, kui tahab edasi mängida.
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Polt pakkus ju Georges Sandi, aga hiljem ütles Erkal, et õiget vastust ei ole veel tulnud. Ma ei saa aru, mis see õige vastus siis oli. Võib-olla vajan ma veel täiendavaid vihjeid.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas erkal »

Taivo ma täpsustaks, sa ei vaja mitte võib-olla täiendavaid vihjeid, vaid kindlasti. :D

Sand ei olnudki õige.
Täiendavad vihjeid ma ei oska anda. Selge see, et ta paras friigiküsimus oli ja ega need vihjed asja targemaks tee. Mind hoopis huvitab, keda Tauno siis ise sellise autobiograafilise stiili algatajaks peab, sest üle 100 000 eksemplari ühe kuuga tundub ju üsna suur kogus olevat. Lihtsalt siin Euroopas ei ole ta nii kuulsaks saanud, aga vaja ainult kellelgi ajakirjanduses teema suureks puhuda ja hoopis teine jutt ehk.
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas erkal »

Ja ega siin ka see asi kuidagi edasi arene. Mary MacLane.

Teema vaba :arrow:
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Kui te siin panete igasuguseid friigiküsimusi muusika vallast, mille vastuseid ma tavaliselt pole kuulnudki, siis nüüd samasugune teise kandi pealt.

Ulmekirjanduse BAAS on eestikeelne sait, kus (vähemalt potentsiaalselt) on kogu maailma ulmekirjanduse loetelu. Milline kirjanik on esikohal BAASistatud teoste arvu poolest? 2. juuli 2012 seisuga oli tal BAASis 58 antoloogiat, 266 juttu, 84 kogumikku, 51 lühiromaani ja 68 romaani, kokku 527 teost. (Neile on kirjutatud 547 arvustust.)

Lisan veel, et kirjaniku loomingu paremik on ilmunud eesti keeles ja tegu on friigiküsimusega selles mõttes, et ennast Uleguruks nimetav isik mõtles tükk aega, kes see viljakas autor küll on, kellel nõnda palju antoloogiaid on, aga pani ikka kirja vale vastuse. Nii et ärge põdege, kui te ei tea.
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Kultuur

Postitus Postitas solyr »

68 romaani tundub ikka tohutu hulk. Ja kui Ulmeguru ei vastanud, siis äkki keegi minu kui ulmekauge inimese jaoks tundmatu, pakun A. C. Clarke.
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Kultuur

Postitus Postitas solyr »

Taivo, oled vist teema unustanud. On õige või ei? Mainin veel, et Asimovit ei pakkunud kuna see oleks liiga igav olnud ja selline kohustuslik vastus, mida teemat mitte valdav inimene kirja paneks - et ega ühtegi teist staažikat ulmekirjanikku ei tea ja suure tõenäosusega läheb täppi ka. Tee nüüd selle teadmisega, mis soovid.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Ulmeühingu suvekilval vastati õigesti (2), lisaks Isaac Asimov (2), Ray Bradbury (2), Stephen King, Michael Moorcock ja Frederik Pohl. Clarke'i ei pakutud.

Clarke'i andmed: 30 romaani, 4 lühiromaani, 119 juttu, 41 kogumikku ja 2 antoloogiat, kokku 196 teost ja 43.-44. koht. Võrdluseks: Bradbury on 2., Asimov 5., Moorcock 14., Pohl 16. ja King 22.
telc1
Postitusi: 99
Liitunud: 22.08.2012, 16:39

Re: Kultuur

Postitus Postitas telc1 »

see, et nii palju teoseid, aga arvustusi suht vähe selle kohta, harglal oli ka vist rohkem arvustusi, see peaks olema pigem mingi kvantiteedile, mitte kõrgele kvaliteedile panustav tegelane (või eesti keelde vähe tõlgitud), et Clarke, Asimov jmt jätaks ära.

Ma pakuks Silverbergi, see kirjutas nigu hull, a ma pole vist ühtegi tema raamatut lugenud.

(esimene pakkumine olnuks pratchett, aga tal jutte-antoloogiaid ei tea olema)
uus kasutaja, sest kasutajana "telc" ei õnnestunud sisse logida.
Vasta