Tartu paarikas 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas ravenius »

Tänan kõiki kohaletulnuid! Uskumatute tehniliste viperustega alanud mäng õnnestus siiski suuremate kadudeta ära pidada. Selles majas kindlasti viimast korda - kogu selle jama peale tekkis mõte, et vahelduseks võiks paarika teha Jõgeval. Vähemalt tehniline pool oleks suurepärane.
Mängust ka. Minu mängule mitteomaselt rohkelt nulliringe ning paari õige vastusega küsimusi. Minu mängudele omaselt mõned küsimärgiga küsimused nagu see õnnetu "kinnine muna" (ilmselt kuskilt õllelauast meelde jäänud lobajutt) jne. Ega muud ei olegi - pikk sisekaemus peegli ees, enesenuhtlemine jõehobunahast haralise piitsaga ning vapralt edasi.
PS! Tõnu Talve - Markus Otsus olid küsimuse nr. 35 eest 2 punktist ilma jäänud. Parandasin ära, üldarvestuses jäi aga kõik samaks.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas Henry IX »

Lugesin neid küsimusi ja jäin hetkeks mõtlema, mida see Tiit nüüd tahab. Ega ometi kinnist muna?
Kinnine muna või kinnise muna saamine on eesti tennisistide seas olnud üsna tavaline jutuaine niikaua, kui mina olen tennist mänginud (55 aastat). Rahvusvahelises kõnepruugis pole seda väljendit kohanud.
Minu arvates täiesti normaalne küsimus.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas tauno »

ma nii puhtetümoloogisest huvist küsin, et mida see kinnine muna õieti tähendab? mis muna ja mille küljes see muna kinni on?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas Henry IX »

Muna tähistab nulli. Seda tähistab ka inglisekeelne termin love (l' oeuf = muna pr. k). Ehk kui keegi kaotab teisele 0:6 0:6 , siis öeldakse, et ta sai kaks muna (nagu ka mehel), vahel öeldakse ka, et sai kaks ketast.

Kui mängija võidab teatud arvu geime näiteks 1 kuni 5 geimi, seejärel aga ei saa ühtegi geimi enne kui vastane on saavutanud 6 või 7 geimi (ehk terve seti jagu), siis öeldakse, et mängija sai kinnise muna (ehk null geimi sel ajal, kui vastane terve seti jagu). Selline setikaotus on siis ka muna, ainult et kinnine (leebem variant).
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas polt »

Kas vastuse eest Love, oleks sellisel juhul punkte saanud?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas tauno »

Seda nüüd küll, aga mille poolest see muna on "kinnine" ? Kuidas see üks geim või kriips muna kinniseks teeb? Mul oleks vist vaja graafilist joonist vms :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas Henry IX »

Kaotaja võidetud geimid lüüakse kinni ja terve nulliga sett peale
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu paarikas 2013

Postitus Postitas tauno »

kogu lugu??
nojah, mis shakespeare´i siin tennistidelt ikka ootama peaks...
Vilniuse Žalgiris
Vasta