Eestikad

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas Taivo »

Üks küsimus tahtis teada, kuidas nimetatakse liiki, mis elab väga mitmesugustes tingimustes. Vastuseks taheti saada sõna "ubikvist". Läks nulli. Protestisin, viidates, et "Loomade elu" kasutab selle kohta terminit "plastiline liik", näiteks hundi kohta. Nüüd on mul "Loomade elu" käes ja ma kirjutan sealt maha: "Ökoloogiliselt on hunt väga plastiline liik. Ta elab kõige erinevamates maastikes, eelistades siiski avasteppi, poolkõrbeid, tundrat, metsasteppi ning vältides lausmetsi." Niipalju kui ma punkte kokku lõin, protest rahuldati, mille eest žüriile suur tänu. Nähtavasti tegin plastilise liigiga soolovastuse, aga nähes, et soolovastuse auhinnaks oli välismaa münt pakendis, ei hakanud ma rohkem virisema – jäägu need neile, kes oskavad neist lugu pidada.

Mäng oli korrektselt läbi viidud ja küsimused olid keskeltläbi kvaliteetsed. Erilist viivitamist polnud, tehnika oli tasemel. Tänan mängu eest!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas arko »

Taivo: sinu välja toodud sõnastus ei viita ju kuidagi, nagu oleks tegu erialaterminiga, pigem lihtsalt iseloomustava väljendiga.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Tõnu

Re: Eestikad

Postitus Postitas Tõnu »

Nojah, Indreku võit on muidugi seaduspärane aga näiteks Ove Põderil oleks võinud 10 kuni 15 punkti rohkem olla, ta on ikka euromängudes alati edukam eestlane olnud. Kuhu Vahter ja teised käpad siis jäid.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas Taivo »

Arko, see ei ole iseloomustav väljend, sest väljendit "plastiline liik" ei saa võtta sõna-sõnalt, liik ei saa sõna otseses mõttes plastiline olla. Siin on tegemist ülekantud tähendusega, mis on termini tunnus.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Tõnule. Tegu polnud euromänguga vaid Eesti individuaalsete meistrivõistlustega. Tauno Vahter ongi minu teada selline mees, kes on edukam paaris ja võsitkonnaformaadis-ma ei mäleta eriti säravaid individuaalseid esitusi-peale ühe Paikuse pildika võidu- tema poolt. Miks sa ei huvitu kuhu jäi eelmise aasta esikolmik-Kreegipuu-Ehala-Talve? Esikuuik näitas üsna optimaalselt ja õigesti ära, kes on kes Eesti mälumängus hetkel.
Tegu oli 21.sajandi teise kümnendi mänguga. Eelmisel aastal oli individuaal aga pigem 20 sajandi viimase aastakümne mäng. Sellest ka erinevus eesotsas.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas margu »

Eilsest mängust võib nüüd rääkida kui esialgsed kired on vaibunud ja aega veidi järele mõelda. Mängu üldmulje oli hea, mina hindaksin eilset mängu paremaks kui eelmise aastast individuaaltšempionaati. (Kuigi mullu oli minu saavutus tiba parem kui tänavu). Tehniliselt ladus korraldus, polnud liigset venitamist. Ning loomulikult minupoolsed õnnitlussõnad Indrek Salisle - tõepoolest võimas saavutus - ja teistele poodiumile ning selle lähikonda jõudnutele. Kindlasti meeldis paljudele vaheajal pakutud vahuvein ja mõnusad suupisted. Omalt poolt lisaksin, et kohvikus pakutud vesi oli isegi parem kui minu poolt mängu ajal tarvitatud Uljanovski õlu „Tri bogatõrja“.
Ei ole midagi teha kui ühed mängud ja mängujuhtide küsimused sobivad paremini kui teised. Üldiselt olen tähele pannud, et Tallinnas ja selle lähedal aset leidvad üksikmängud mul reeglina ebaõnnestuvad. Ei tea kas mõjub rusuvalt Tallinna linn ja selle raad või lihtsalt Tehnikaülikooli seinad vajutavad mulle kui ühe teise suurkooli lõpetanule ränkraske koorma, sest ka Norra kontrolltöö läks aia taha.
Mulle on Heino küsimused alati meeldinud. Just tema juhitud Haapsalu mälumängud eelmise aastasaja lõpul olid need, mis mu mälumängu juurde kinnistasid ja hiljem vabariiklikule areenile mängima tõid. Säravad (kohati üllatusliku puändiga ) küsimused on alati hea mängu ehteks ning on alati paremad küsimustest mida mitu korda korratud ning kaugelt paremad tuimast kontrolltöölaadsest eurokvissist. Heino küsimused on eriti nauditavad võistkonnamängus kus tekivad põnevad arutleud, mis viivad õige lahenduse juurde, üksikmängus aga arutelu ei teki, sest mis sa iseendaga ikka arutled – tead või ei tea või kirjutad jälle Smith. Kuigi kui küsimusi on kokku sada, siis ei suuda pärleid eriti leida. Aga küsimuste arv kasv on tõusev trend ja nüüd tunduvad kunagised poolsada küsimust tõesti imepisikese arvuna.
Seekord oli tunda tugevat LAV ja Hollandi mõjutust. Viimasest on eriti hää meel, sest käia 2,5 nädalat tagasi samas kirikus, mida matmiskohana küsiti, ja seetõttu kirjutada õige vastus on ikka tore küll. No muidugi võinuks Eestit rohkem sees olla, kui see poleks mind ilmselt aidanud. Küll aga kujutan praegu ette kuidas keegi foorumlane viimast lauset loeb ja vibutab rusikat- ei mingit esticat!
Oma pika foorumit reostava jutu lõpetan aga nii: kuna Eesti üksikkilva tšempionaadidid mul reeglina ebaõnnestuvas, siis näiteks tuleval aastal võiks pakkuda ennast üheks küsijaks. Loomulikult eeldades, et küsimuste esitajaid oleks rohkem kui üks. Kui selline ettepanek sobib muidugi.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Margu on ka õige mees. Ütleb ikka aasta enne üritust ära et ok mina võin teha. Pange endale kusagile kirja-Need kes tahavad järgmisel aastal Eesti individuaalil hästi esineda peavad veetma oma puhkused Haapsalus ja Balkanil.Tervitan Margu initsiatiivi kahe käega. Ja soovitan kampa võtta teised Haapsalu tublid kilvarid.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas Hallvatt »

Kui parimate küsimuste äramärkimiseks läheb, siis pakun omalt poolt ÜRO julgeolekunõukogu küsimust. Tõeliselt hea leid: rida mitte midagiütlevaid nimesid, esmapilgul lahendamatu, aga kui hakkasin esimesi nimesid (arvatava) rahvuse järgi liigitama, loksus asi korraga paika.
Kehv oli "Sõrmuste Isanda" küsimus. ise tõmbasin sõna "isand" maha, arvates, et triloogia vastamine ei vii mind kuhugi ja pakkusin "Sõrmuse vennaskonda". Vale pakkumine muidugi, aga punktide jagamist silmas pidades kaotasin oma täpsuse tagaajamisega tobedalt kaks punkti.
Üldiselt oli väga hea mäng, ladus korraldus ja mõnusad küsimused. Ideaalis oleks tahtnud vähe kergemat bioloogiat - sain läbivalt nulli kõigist bio küsimustest -, raskemat ajalugu - sellest skoorisin kõige rohkem, ehkki teoreetiliselt on mu ajalooteadmised üsna lünklikud - ja rohkem teadust-tehnikat, kuid ega ei saagi loota, et keegi teine teeks 100% sobiva ideaalmängu, ikka tuleb selline ise küsijana teha ;)
Aitäh Heinole ja ta meeskonnale!
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Eestikad

Postitus Postitas Henry IX »

1. Tahaksin tänada osavõtjaid, kes võistlust kaunistasid. Tuli meelde vanasõna ühest lollist, kes suudab rohkem küsida, kui 100 tarka vastata. Ent peaaegu kõik küsimused said vastused, kuigi küsijate-vastajate suhe oli umbes 3:40, Huvitav oli jälgida vastajate punktisaaki 10, 8, 0, 0, 10 jne. Inimesed teavad erinevaid asju, kuid üldiselt teab inimeste täishulk kõiki asju, kui muidugi Salis välja arvata. Tema teab ikka palju üksi ka.
2. Seepärast imetlen Indrekut, tal õnnestus lahti hammustada nii mõnedki minu poolt seatud pähklid.
3. Tahaksin tänada meeskonda: Aare ja Kaspar suutsid tulemusi sisestada ja muud tööd teha imetlusväärselt kiiremini kui keegi muu, keda selles ametis tean. Seepärast kulges ka mäng kiiresti. Loodan ehk aitas sellele kaasa ka vastuste ühtlane formaat, mis meenus mulle eelmise aasta Tauno ja Ove mängust. Aarele tänu ka ruumi organiseerimise eest.
4. Eliis ja Kaspar olid esimest korda küsimusteviija/vastustetooja ametis, ent ka nendest õhkus tahtmist. Eriti olid nad rahul siis, kui nad ise õige vastuse suutsid ära arvata.
5. Omamoodi aura andis auditooriumi õhustik, kõik osalejad olid korraga näha ja kuulda, info jõudis kohale ja kõigiga oli kontakt.
6. Ubikvisti puhul oleks ehk pidanud viitama - ubi bene ubi patriale. Mul selline mõte oli, aga lõpukiirustamise tuhinas ununes. Taivo poolt pakutud ja meie poolt aktsepteeritud "plastiline liik" on bioloogias kasutusel ja oleks väärt kuldmuna auhinda. Taivo oleks pidanud seda meelde tuletama, ent kuna asi rahuldati protesti käigus, ununes auhind andmata. Teen asja heaks järgmisel mälumängul, kuldmunade üks auhind on üle niikuinii.
7. Tahaksin tänada kaasautoreid Erik Aru ja Mart Vellamad.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Mulle meenus veel üks asi-Henry rääkis maratonis mingist Aafrika riigipeade diktaatorite raamatust, mille ta oli kusagilt lennujaamast ostnud. mA SIIS KUU AEGA UURISIN AAFRIKA RIIGIPÄID Ja ainus kõrgel positsioonil olev negru keda küsiti oli krt Yorki peapiiskop. Ei ühtki neist keda ma õppisin. Ja inkhata partei ei tulnd ka meelde. krdi neegrid ma ütlen... iRw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Eestikad

Postitus Postitas Henry IX »

Martin Meredith "The State of Africa", A History of Fifty Years of Independence.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eestikad

Postitus Postitas tauno »

hästi korraldatud mäng, ehkki tempo võinuks kiirem olla. koht oli kah hea. rõõmustasid need, kes mängudes rohkem teadus-tehnikat jms ootavad. kultuuriteema küsimused tundusid nõrgavõitu. medalistidest ennustasin kolmest kaks õieti :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Igaugused Bergsonid, Asturiased ja Falladad olid minusuguse mehe jaoks, kes nobeliste pähe õppida ei viitsi küll vastikult kirved.Filmiküsimused olid aga samas jah lihtsad.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Re: Eestikad

Postitus Postitas Genosse »

Fallada küll Nobelit saanud pole :-) Aga paar korda jäi punkt saamata küsimuste mängleva, naljatleva (variante võite lisada) sõnastuse tõttu. Küsimuses sisalduvate pioneeride tõttu sai antikommunistlik Indoneesia kohe välistatud (Obama kuju) ning kui riigi praegust lippu nimetati mõnevõrra erinevaks sini-puna-valgest, siis ainult punast Montenegro lippu sellest "mõnevõrra" erinevaks küll ei osanud pidada
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Eestikad

Postitus Postitas Henry IX »

Vabandust, olen nõus. Ja mooruspuuga oli ka sama lugu. Ma kohe pean iga asjaga nalja viskama.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Vasta