Tallinn-Tartu linnavõistlus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Vallo
Postitusi: 7
Liitunud: 12.11.2006, 22:11

Tallinn-Tartu linnavõistlus

Postitus Postitas Vallo »

Tere.

Linnavõistlus nüüd selleks korraks läbi ning suurem ja tugevam võitnud. Mäng oli enamuse osalejate arvates ebaühtlase tasemega, oli nii häid kui halbu küsimusi. Kuidas suhtuda aga peale mängu selgunud asjaolusse, et suur osa täna esitatud küsimusi on viimase paari aasta jooksul ilmunud ühes teatavas ristsõnaajakirjas, st et selle väljaande jälgijatel oli tänases mängus suur eelis?

Vallo Kask
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kui see on tõsi, siis on üsna piinlik lugu...
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma küll ei käinud aga ennustasin et nii läheb. Oli meil siin Pärnu kandis sellel teemal juttu. Irw!
Selle küsimuste tegemisega kipubki nii olema, et jagunetakse laias laastus kaheks-ühed kes teevad küsimusi ja teised kes lihtsalt kasutavad neid korduvalt.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

See mäng logises üsna mitme nurga alt. Kõige vaieldavam oli Zimbabwe linnu küsimine, mis väidetavalt on "jumala lind". Ma ei tea kust õhtulehest see väide võetud on, aga olles asja kohta küllalt palju lugenud, siis "jumala linnuks" seda küll ei nimetata. Vähemalt pole see levinud nimetus, tavaliselt on juttu "zimbabwe linnust", "kivilinnust", äärmisel juhul "klounkotkast" vms. Vahet ehk pole, aga loodetavasti keegi sellist joga edasi ei kanna.
Guest

Postitus Postitas Guest »

Kui viide ristsõnadeajakirjale oleks õige olnud, siis poleks TÜMK küll viimaseks jäänud, sest Tõnu Talve on ju selle lahendajate liider. Nii et jälle levitatud vale väide
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

tauno kirjutas:See mäng logises üsna mitme nurga alt. Kõige vaieldavam oli Zimbabwe linnu küsimine, mis väidetavalt on "jumala lind". Ma ei tea kust õhtulehest see väide võetud on, aga olles asja kohta küllalt palju lugenud, siis "jumala linnuks" seda küll ei nimetata. Vähemalt pole see levinud nimetus, tavaliselt on juttu "zimbabwe linnust", "kivilinnust", äärmisel juhul "klounkotkast" vms. Vahet ehk pole, aga loodetavasti keegi sellist infot edasi ei kanna.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tõnu Talve pole ju ka kahjuks enam esimeses nooruses ja värskeima mäluga Eesti kilvar. Mina kellele Lumiste ilmar, ka üks stammkundedest aeg ajalt küsimusi näitab märkasin kohe näiteks seda Metsõunapuu küsimust ja neid on kindlasti veel.
Tegelikult ma ei saa aru miks teid ei rahuldanud sel aastal Alar Särgava või Haapsalu ja co küsimused. On ju teada et kui uuele tegijale kohe mingi vabariilik mäng teha anda pingutatakse üle.Ma loodan et Vellamaa ja Tang sel aastal Paides enam väga üle ei pinguta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guest

Postitus Postitas Guest »

Küllap oli neidki, kellele Tiidu mäng meeldis. Eks arvamusi ja maitseid on erinevaid ja hull olekski, kui me justkui kari lambaid kõik ühtmoodi arvaksime. Tolerantsus on hea asi, mida ei tasu unustada.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Tõnu Talve pole ju ka kahjuks enam esimeses nooruses ja värskeima mäluga Eesti kilvar. Mina kellele Lumiste ilmar, ka üks stammkundedest aeg ajalt küsimusi näitab märkasin kohe näiteks seda Metsõunapuu küsimust ja neid on kindlasti veel.
Noh metsõunapuu pani Talve küll ära, ütles, et ta on seda kuskilt kuulnud ja vastanud.
Aga mis me siin pubetseme. Tallinn-Tartu mäng pole selline, milles oleks mõis auhinnaks. Ainult võistluslik moment ja ärapanemisrõõm :D Take it easy
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Mugabve

Zimbabwe

Postitus Postitas Mugabve »

Entsüklopeediakirjastuse üllitisest A ja O Lipud Zimbabwe kohal võib lugeda artikli, kus just nii kirjas nagu küsiti.
Kui A&O ka Eesti mõistes pole soliidne allikas, siis ei oska enam midagi arvata arvustajatest...
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

See peaks olema soome keelest tõlgitud raamat. Nojah, kui seal nii kirjas on, siis on juba soomlased mööda pannud.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

A&O pole küll soliidne allikas,
eriti, mis lippe puudutab.

Tavalises A ja O-s eksponeerivad
nad riigilippude pähe presidendi-,
laevastiku- ja pagan teab mis lippe..

Ja see paneb tahes-tahtmata ka selle
äri teistes üllitistes kahtlema.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tahtsin seda ka öelda , et Jõõpre külas pole iial olnud golfiväljakut ja ilmselt ei tule ka sest 3 väljakut samas vallas oleks nagu liiast. Ma poleks selliste vihjete peale ilmselt iial ära vastanud kuna inff oli ikka eksitav.Sest väljak mis asub Jõõpre tee ääres ja millist ilmselt Tiit mõtleb on Lemmetsa külas. Jõõpresse on sealt hea tykk maad veel.
Viimati muutis polt, 11.12.2006, 16:12, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mugabve

Postitus Postitas mugabve »

Mureliku lapsevanema= kilvarina küsin siis, millist eesti keelset allikat siis üldse pidada piisavalt soliidseks allikaks, et seda kasutada?
selge see, et tõlkekirjanduse kaudu võivad levida vead...
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

>Kuna keegi pole ilmselt iial kuulnud midagi linnust ametliku nimega Jumala lind siia oleks olnud mõttekas ladina keelse nime kaudu -korrektne eestikeelne tõlge selgeks teha.See oli ainus viga.Igasuguste loomad ja lindudega on see alati abiks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta