Muusika

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas erkal »

Harva juhtub kui mõni helilooja, dirigent või muu muusikaga seotud isik sureb seetõttu, et vigastab ennast tööd tehes. Nii juhtus küsitavaga. Ta suri gangreeni tagajärjel, kui oli kontserdil dirigeerides taktikepiga vigastanud oma jalga. Kes oli see 1632. aastal Firenzes sündinud helilooja?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas polt »

See on ilmselgelt üks mälumängude enimküsitud küsimusi Eestis.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas erkal »

Jah Jaan ma tean, oled tõesti seda küsinud. Ma oma B-tasemega ei loodagi Eesti tippe väga üllatada. Minu eesmärk on lihtsalt mõni fakt aeg-ajalt kõrva taha panna. Kui tead, vasta ära, pane ka mõni kõsimus meile. Sinu tasemega küsimustele on alati põnev vastata. Suht ainuke väljund hetkel mul mälumänguks.

Aga küsimusele lisaks nii palju, et wiki andmeil tähtsamaid teosed ooperid Cadmus ja Hermione, Roland, Achilleus ja Polyxena, ise lisaks veel laulu nimega Te Deum ja Ööballeti.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas polt »

Ma ei usu et mina seda kunagi kusagil küsinud olen. Lihtsalt nii kaua kui ma tõsiselt mälu olen mänginud st aastast 1984 on seda ka regulaarselt küsitud. Kusjuures ma kahtlustan et see võis Eesti kilvaringkondadesse jõuda venelaste Sto, Gde , Kogda kaudu.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Muusika

Postitus Postitas holte »

Ma'i ole muidugi regulaarne mälur, liiati 1980ndatest, ja seda küsimust ma oma irregulaarsetest
kogemustest ka ei mäleta. Aga ma vaatasin mehe järgi (nimi on küll tuttav) ja kui uskuda google'i
otsingut "mehenimi" site:www.kilb.ee, siis seda nime siin saidil ei eksisteeri ei vastusena ega küsimustes, ei kilvafoorumis ega ka mängude küsimustes-vastustes.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas arko »

Otsides "site: kilb.ee" (ilma www-ta), siis on näha, et teda on selle fakti kaudu küsitud Kloostriturniiril 2003 ja Maakilvas 2005. Hiljem ilmselt vähem, sest ongi vanade kalade jaoks ära kulunud faktiga. Mis ei tähenda, et seda ikka küsida ei võiks, lihtsalt mõned ei viitsi vastata.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Muusika

Postitus Postitas holte »

Küsimus on lihtsalt suhteliselt ere fakt ja jääb meelde juba teisel korral
kui nämmutatud asi. Mingi kollase kraavis kasvava taime puhul, või muu
emotsioonivaba küsimuse puhul ei tekiks seda probleemi üldse...

Aga heake küll, ma ju vaatasin niikuinii ära: prantslaseks hakanud Lully peaks vastus olema.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas erkal »

Jean Baptiste Lully ta on. Maakilval istus kohtunike laua taga ka hr. Allik, küsija oli hr. Pulver.

holte :arrow:
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Muusika

Postitus Postitas holte »

ok, v6ibolla oli eelmine küsimus liiga keeruline, aga v6ibilla hoopis j2lle
ylekysitud - kysime siis uue. Noodinimed on keskajast p2rit, yhest salmikesest
ja kehtivad seniajani, v.a yks, do-noot polnud keskajal sugugi do.
Ja tegelikult, paljudes keeltes on meie do seniajani selle keskaegse nimega.
Mis nime all tunti keskajal do-nooti?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
ak
Postitusi: 532
Liitunud: 01.03.2007, 12:20
Asukoht: missioonil

Re: Muusika

Postitus Postitas ak »

kunagi sai ladina fraase uuritud, kas polnud mitte ut ?
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Muusika

Postitus Postitas holte »

oli ikka :arrow:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
ak
Postitusi: 532
Liitunud: 01.03.2007, 12:20
Asukoht: missioonil

Re: Muusika

Postitus Postitas ak »

Mis bändi lojaalseid fänne kutsutakse nimega Blue Army ?
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas erkal »

Aerosmith?
Kasutaja avatar
ak
Postitusi: 532
Liitunud: 01.03.2007, 12:20
Asukoht: missioonil

Re: Muusika

Postitus Postitas ak »

Oled liige või ? :arrow: . Nime mõtles välja bänd ise, kuna esimestel kontsertidel oli palju siniste teksatagides kuulajaid.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Muusika

Postitus Postitas erkal »

http://yourlisten.com/erkal/helilooja-mu
Kuulame muusikat. Kelle looming?
Vasta