1. leht 2-st

"Coca-cola"-küsimused ja popkultuur

Postitatud: 14.02.2005, 10:49
Postitas tauno
Viimasel ajal on kõvasti ja veriselt vahtu löödud uuema sisuga küsimuste pärast, mida nimetatakse mõnede poolt ka "Coca-Cola"-küsimusteks. Võiks siis arutleda, kus piir läheb? Eks asjal on mitu külge. Ühest küljest on ka mind häirinud need küsimused, kus küsitakse lihtsalt SLÕhtulehe 3 cm2 suurusest artiklijunnist väljarebitud mõttetuid fakte (a´la kuidas oli mingisuguse turist-polaarsuusataja hüüdnimi). Aga samas on üsna murettekitav et kisa tehakse palju tavapärasemate popkultuuri küsimuste pärast - näiteks maailmas populaarsed näitlejad, bändid, režissöörid, disainerid ja jumal hoidku - igasugu nolgid küsivad isegi arvutimänge, kapitalistlike riikide "diskoklubisid" ja multifilmikangelasi!!! Selline reaktsioon on kurb. Mina olen asjast nii aru saanud, et "traditsiooniline" mälumäng tähendab mitmekesisust, küsitakse kõikvõimalikel teemadel ja teemade ring ei ammendu. Aga osa näivad olevat arvamusel, et "traditsioon" tähendab ainult kontrolltööd korduvalt esitatud ajalooküsimuste teemadel. See on suhtumine a´la "mina olen juba nii vana, et ei pea ennast koormama igasuguse noorte möga päheajamisega". See pole nooremate vastu eriti viisakas, rääkimata sellest, kuidas mõjutab noorte pealekasvu.

Postitatud: 14.02.2005, 11:14
Postitas polt
Need kes seda nurinat tekitavad küsivad ise ju ainult vähemalt 20 aastat surnud inimesi. Seda eriti filmivaldkonnast-või siis väsimatult Nicole Kidmanit ja Jodie Fosterit! Lihtsalt tunnistada-et ma näed ei jõua ennast enam toimuvaga kursis hoida , on neile kodanikele äärmiselt raske.Viimasel ajal on isegi spordiküsimuste koha pealt olnud samasugust nurinat kuulda, et Coca -cola jne. Et küsime aga ikka 60 aastate eesti motosportlasi edasi!

Postitatud: 14.02.2005, 11:43
Postitas holte
üllatun, et mina oma pideva jorisemistujuga leian arutelust eest 2 (loe: kaks) postitust, millega ma mõlemaga 100% nõus olen! Hämmastav. Esimese hooga mõtlesin, et olen päris ära keeranud.
Lisaks siia juurde, et kunstiteema on siinsetes ringkondades samuti natuke veider. Seda väidab kolmes mälumängus osalenud ERKIlane. S.t küsitakse ikka naljakaid asju, millel pole mitte mingisugust väärtust, näidadakse pilte, mis pole iseloomulikud, ühesõnaga: karju appi!

Postitatud: 14.02.2005, 12:00
Postitas polt
Holte! Äkki sa kunstispetsina täpsustaksid või tooksid näiteid-siis oleks hea nõuannetega arvestada kui pildimängu kunstiosa kokku panen.
Leia näiteks andmebaasist paar head ja paar mitte kuhugi kõlbavat kunstiküsimust ja tee viited. Usun et oleksime tänulikud.

Postitatud: 14.02.2005, 12:09
Postitas tauno
Kunst ei ole lihtsalt meie kilbarite tugev teema: näiteks Max Ernsti vastasid väga tuntud piltide (elevants) järgi 5 võistkonda ja Ingresi 10 võistkonda 30st.

Postitatud: 14.02.2005, 12:52
Postitas holte
Mina pole kunstispets, tüdruk on.. Mis andmebaasi mõtled?
Tavaline halb küsimus on, kui visatakse pildina ette mingi kindla
ajastu tüüpiline teisejärguline taies ja küsitakse, kelle tehtud.
Mida vähem tead, seda lihtsam vastata. Hea küsimuse suhtes
on kõigil oma arvamus kindlasti, ma usun, et näiteks vahelduseks
võiks pigem kunstistiile, kuulsaid modelle-armukesi, lemmikvärve,
elulisi seiku küsida, palju värvikamad küsimused tuleks.
Jama on muidugi selles, et selleks tuleb vahel mõnigi elulugu läbi lugeda.
A' ma annan meiliaadressi, mis ma siin vahendan, ajan veel midagi sassi.

Postitatud: 14.02.2005, 16:23
Postitas his master's voice
ütleks nii, et eeskõnelejatel on õigus. Hea mälumängur peab olema igal-alal vähemalt keskmiste teadmistega (mõnel muidugi rohkem) ning loomulikult on vanadele peerudele parem meenutada nende noorusaegseid teemasid (loe: eelajaloolisi). samas tuleb ka kõikidel hoida ka praeguse eluga kursis, mitte tuhnida ja meelde jätta sotsialistliku orinetatsiooniga riike (samuti vajalik). seega me võrdsustaks vanade ja noorte vahelist seisu, kui me võtaks teemade ringi ka pop-kultura (loomulikult mitte päris friik teemad).

Postitatud: 14.02.2005, 18:58
Postitas Matis
Nõustun eelkõnelejatega. Et osi küsimusi tõesti kiputakse halvustama "Coca-Cola"ks näitab igipõlist heitlust vanameelsete ja uute vahel ning see on normaalne. Hea mängur on ikka see kes tunneb antiigist tänapäevani, kuigi igal alal isegi keskmisi oskusi on ka võimatu nõuda. Ja Coca-Colast saab tõsiselt häid küsimusi :roll:

Postitatud: 15.02.2005, 14:03
Postitas polt
Kas poleks tõesti aeg hakata ka eestis traditsioonilisi mälumänguteemasid ümber kujundama vastavalt Euroopa mallile EM ja MM ju kogetud. Popkultuur näiteks Estica asemel eraldi blokina oleks norm. Estica mõttest pole ma iial aru saanud kui alustatakse 12 eestiga ja siis tuleb mängu peale veel 30 juurde?!

Postitatud: 15.02.2005, 14:46
Postitas Matis
Estica võiks jääda, aga 12-lt 6-le ja siis popkultuur

Postitatud: 15.02.2005, 15:43
Postitas Külaline
blokkide kaupa jaotus on paljudes mängudes üsna nõrk koht. lõppude lõpuks võib ju küsida loodus-poppi, estica-teadust, spordi-muusikat ja kunsti-lõhnaküsimusi... aga mina oleks täiesti selle poolt, et esticat vähendada. eriti nendes mängudes, kus niikuinii estica valdav

Postitatud: 15.02.2005, 16:14
Postitas aadu
Tõotan pühalikult, et rakveres Estica-uputust ei tule. Kohustuslikud 12 ja ehk paar-kolm veel. Aga küsimusi blokkidesse ei pane põhimõtteliselt, sest vastasel juhul kaotab mõni küsimus väga palju oma ilust, sest vastus hakkab olema aimatav vastavalt teemablokile.

Postitatud: 15.02.2005, 16:43
Postitas polt
Aadul on ka õigus. teinekord on krdi hea asi aga kui küsid temaatilises blokis kõik selge kohe. Aga küsi varias!?

Postitatud: 15.02.2005, 23:25
Postitas Innocentius XIV
Estica suhtes leian põhimõttelise kodu-uurijana, et mida rohkem, seda parem. Paarismängudes on see igatahes ilus traditsioon, eriti koos parima paari autasustamisega.
Estica ja muu maailma vahekord võiks enamiku teemade puhul ligikaudu olla vastavuses suvalise koduse päevalehega. Eks vaadake, kui palju seal on juttu Eesti ja kuipalju muu maailma kunstist (näiteks).

Postitatud: 16.02.2005, 15:57
Postitas his master's voice
Kui me tahame areneda Euroopa tipptasemele (kus me hetkel paraku pole) tuleb ka viimase 10 aasta küsimusi küsida. Samas Estica ärajätmine oleks ka patt, sest teadmised oma kodukohast peaksid kilvaril olema. Toetan Matise arvamust et Estica 6 küsimust ja popkultuur 6 küsimust.