Üksikmängu EMV 2007

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Parkimine

Postitus Postitas Parkimine »

Üks asi, millele tasub ka tähelepanu pöörata, on parkimine. Tallinnas just muudeti tasulise parkimise ala, nii et jälgige märke, sest hoopis halb oleks kui pärast mängu avastate oma esiklaasilt suure summaga trahvikviitungi. Aga noh, võib ka Võsa Petsi moodi lihtsalt number ära kruvida, ainult siis tuleb enne äraveomasinat oma auto juurde tagasi jõuda.
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Salme tänavas õnneks siiski tasulist parkimisala ei ole - piir läheb pisut Balti jaamast Kalamaja ja Kopli poolt nii, et jaamale lähimate tänavate jaamapoolne külg on tasuline. Kaart vt http://auto.delfi.ee/kaart/
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Pole vast õige et "prussaka" eest antakse 2 p ja "tarakani" eest 1 p.
Poes müüdavad suured madagaskari sitikad on Madagaskari tarakanid, mitte prussakad. Järelikult olid need juba küsimuses segi ja võis vastata mõlemat moodi.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Pole õige hõigata enne mängu välja , et tuleb 8 kuueküsimuselist temaatilist blokki jA siis surada teadusesse tehnikasse mingi surmapattude küsimus.eesti mv võiks tabelipidamine toimuda siiski arvutis ja tabeliseis seinal näha olla! Ja Paavle küsimuse juurde mingeid mõttetuid plönne näidati kuid Levitani maalide eksponeerimist peeti liiaks?!
Kui teil tehnilisi võimalusi omal pole nõudke EMlilt või laqenake kellegilt.Isiklikult minult oleks te võinud saada NII VIDEOPROJEKTORI KUI LÄPAKA VAJADUSEL ja oleks neid Tallinna mehi ka OLND KÜLL , KES TEILE NEID LAENAMA OLEKS SOOSTUNUD.
Muidu oli üle ootuste normaalne mäng kui mitte arvestada eelpoolmainit asju ja seda et spordija filmiküsimused oleks olnud sobilikud mingile põhikooli mängule oma raskusastme pärast.ja miks koolinoorte käest oli vaja küsida pseudolutsu kui teil oli Max ja moorits olemas. see küll polnd eesti individuaali küsimus?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Eks ta rohkem vanade aegade vaimus mäng oli ja iseenesest ju kena, et mõned pikka aega medalit oodanud vanameistrid lõpuks auraha kaela said.
Problemaatiliseks loeks näiteks Djibouti küsimust. Mõtlesin ennast haigeks, kas kirjutada Djibouti või Kuveit, sest mõlemad on Eestist umbes poole väiksemad ja väga suure linnastumusega (nagu kontrollides selgus, siis Kuveit ligi 90%). Nii et liigitaks selle väga vaieldavaks (või kahe õigega vastuseks), nagu ka Egiptuse vanurite-kummardamise, mida hr Stadnikov võiks kindlasti põhjendada tundidepikkuse tiraadiga (st see on pigem üks muinasjutt sadadest, mitte kindel asi, mida kõik egiptlased tunnistasid). Loodusteadused oli seekord tugevamalt esindatud, kultuur vägagi vanamoodne ja sport ebaproportsionaalselt lihtne. Uuema aja küsimustest meenub vaid 1-2. Kokkuvõtteks: miks ka mitte vahelduse mõttes, aga iga aasta selles rütmis oleks küll ebahuvitav. Viigilahutus oli hea
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

viigilahutus on tõesti hea mõte, eriti enne mängu, kui veel pingeid pole. Seda võiks edaspidigi teha.
Enda rumalus oli see, mis ei lubanud kõrgemale tõusta, aga kui vaadata esikümmet, siis ega lootusi polnud.
Üle ootuste oli mäng normaalne küll. Spordi lihtsuse kohta niipalju, et Salumäed poleks tõesti pidanud küsima, aga kui vaadata MM-i spordipunkte, siis eestlased on ju parimad sporditeadjad. Järelikult on loomulik, kui spordis saadakse palju punkte. Muusika oli minu meelest samuti natuke paigast ära (3-1 klassika kasuks), aga see selleks. Raskeim blokk oli ilmselt ajalugu (vähemalt minule) ja loodus ja teadus olid kõigile rasked.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas margu »

Laupäevased Eesti meistrivõistlused, mis toimusid Jaan Tombi kultuuripalees olid päris põnevad. Oma üllatuseks sain punne teemades nagu sport ja kultuur, kuid ajaloos, poliitikas ja geos sain punkte napilt, mis määraski tulemuse.
Viigilahutuse idee oli tore, kuid edaspidi sarnase variandi kordamine muutub kopeerimiseks ja seepärast on uuemad variandid teretulnud.
Veidi vigiseks selle dardanellide küssa kallal. Loomulikult Pärast vastuse teadasaamist oli Hellespontose mittteteadmise üle häbi. Mina hakkasin kinni sellest tüdrukunimest, mis pidi tänapäevalgi levind olema. Töötan 4 koolis ja lasin kiiruga silme eest läbi oma õpilased aga näe helle nimelist nende hulgas pole. Oleks pidanud ütlema et nimi on levinud õpetajate seas, oleks kohe ära vastanud.
Enn Kauber

külaline

Postitus Postitas Enn Kauber »

Prussaka küsimuse autorina väidan, et tarakani eest üks punkt anda on igati õige. Prussakas (Blatella [Blatta] germanica) ja tarakan (Blatta [Blantella] orientalis) pole üks ja sama teaduslikult. Rahvas küll igakord vahet ei tee.
Jaan Lomp

Minu poolt

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Suur tänu 2007. a. Eesti üksikmälumängu meistrivõistluste korraldajatele ja mängijatele! Punkte anda oli mul päris hea, kasutasin Räpina mälumängus kunagi saadud punase ja musta värviga pastakat ja panin arve punase värviga, võib-olla mõne arvu sinise värviga.
Mängu järel oli tehtu üle hea meel. Usun, et laupäevane üritus aitas mul areneda ja mõjus mulle lõppkokkuvõttes hästi. Arvuti puudumine oli muidugi halb, seda asja ei osanud paraku ette näha.
Guest

Postitus Postitas Guest »

Margusele - saartel on ikka nii olnud, et kuni või suus sulab ollakse ikka tüdrukud. Selline määratlus sobiks ka mandrile, nii et ära väga nurise!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Prussaka küsimuses oli pealegi sees ilmselge vihke preislastele. Vähegi vene keelt oskav inimene välistas seetõttu tarakani.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Mäng oli täitsa mäng, küsimuste kohta pole
mingeid erilisi etteheiteid, küsimused olid
tagantjärgi vaadates täiesti vastatavad ja
selliseid esimest-korda-kuulen väga vähe
(Abarthi ei osanud ma näiteks enne vaatamist
kirjutadagi, Paavlet ei tea ja ehk veel oli midagi,
mis meelde ei tule)
Ja üsna palju oli sellist, mida oleks pidanud suutma
tuletada-välja mõelda, aga ma olin ikka täitsa
lolluse etalon see päev.. (noh, Canberra-kookaburra
baasil kasvõi, pole ju neid tehtud pealinnu nii palju,
prussaka asemel oskasin ikka tarakani kirjutada,
ometi käis Preisimaa-Prussia väga räigelt vihjena
läbi jne-jne.)

Seda märkusena, et viigilahutus ei peaks ehk tähendama
siiski ehk seda, et lisaks antakse punkte. See oli täielik
küsimsvoor, kus parematele anti lisaks punktilisele edule
ka eelis juhuks, kui neile keegi nn"pärismängus" järele
jõuab. Viigilahutus on hoopis midagi muud.
Samuti saab viigilahutust ehitada üles põhimõttel, et edu on
sellel, kes viimasest küsimusest rohkem punkte sai, selle
võrdsuse korral eelviimase, jne...
Pinge jaoks oleks nii parem.

ja Lombi Jaanist oli kahju. Kui ta 10 küsimust saatis
ja see üks välja valiti... Kas ta on tõesti kõige tugevam spordis?
Jaan Lomp

Vastus holtele

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Saatsin Aarele siiski 20 küsimust ära ja välja valiti ju ainult see, mille number on 25. Sellele oli vastatud nii 2, 1 kui 0 punkti vääriliselt. 1 punkti andis vastus, kus aasta oli õige (1988), linn aga vale (Sarajevo).
Minu kui mängija kõige tugevam teema on mul vist siiski geograafia napilt ajaloo ees, erinevalt varasemast ajast ei loe ma sporti enam tugevuselt kolmandaks, sest pole viitsinud mitmel viimasel tiitlivõistlusel toimunud asju välja kirjutada.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

his master's voice kirjutas:viigilahutus on tõesti hea mõte, eriti enne mängu, kui veel pingeid pole. Seda võiks edaspidigi teha.
Enda rumalus oli see, mis ei lubanud kõrgemale tõusta, aga kui vaadata esikümmet, siis ega lootusi polnud.
Üle ootuste oli mäng normaalne küll. Spordi lihtsuse kohta niipalju, et Salumäed poleks tõesti pidanud küsima, aga kui vaadata MM-i spordipunkte, siis eestlased on ju parimad sporditeadjad. Järelikult on loomulik, kui spordis saadakse palju punkte. Muusika oli minu meelest samuti natuke paigast ära (3-1 klassika kasuks), aga see selleks. Raskeim blokk oli ilmselt ajalugu (vähemalt minule) ja loodus ja teadus olid kõigile rasked.
Selle korra viigilahutus oli tõesti üks paremaid. Noh, kui keegi sellega ei võitnud, võitis jälle keegi teine, mina olen ise nende viigilahutustega eri aastatel ilma jäänud meistritiitlist, medalist, kõigist ülejäänud esikuuiku kohtadest ja nüüd siis ka seitsmendast kohast. Aga sel aastal oli kõige vaimukam.
Mis puutub eri plokkide raskusesse, siis mulle oli jälle kõige kergem ajalugu ja sport selle eest väga raske. Maitse asi - kellele meeldib ema, kellele tütar, aga õige mees võtab mõlemad. Õige mees oli sel päeval aga Sagen
Jaan Lomp

Tulemused olemas

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Laupäevase mängu tulemused on kilvalehele pandud. Nõustun, et ka videoprojektor oleks siiski pidanud olema.
Vasta