Enne koosolekut

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kas seda on öeldud. Ma ei saa üleüldse aru sellest ärplemisest siin. Küll guestide toivode ja ma ei tea kellena esinedes. Kui on midagi tõestada-teeme mängus selgeks kes mälumängus kõvem mees on.Olen seda vaerm ka välja pakkunud aga no ei võeta vedu..... Mingi händikäpi peab andma või?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Toivo

Postitus Postitas Toivo »

Huvitav, kas tuleb sunniviisiliselt mängudes käia. Seni oli ikka selline arvamus, et mälumäng on mõnus hobi, millest osavõtt annab positiivseid emotsioone. Ja ilmselt valib igaüks kuhu minna kuhu mitte, kui üldse minna.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Toivo vaata näiteks individuaalkarikasarjas pole minul olnud mitu hooaega seda võimalust, et üks halvem mäng läheb maha. Lihtsalt ühel mängul olen ise olnud küsija ja kaks mängu on sellised, millised ei klassifitseeru minu hinnangul karikasarja väärilisteks.Seega kui ma kohale läheks oleks see praktiliselt sunniviisiline.Lepin pigem kehvema kohaga kui, et ennast midagi ebameeldivat tegema sunnin.
Tegelikult ega küsijaid -tegijaid ei väärtustata/hinnata küll kuidagi. Mõni teeb muidugi mängu ka ainult osavõtumaksudest saadava raha nimel ja nii sageli kui võimalik. Teised teevad aga soovist midagi pakkuda, endast jälg jätta, ala arendada. Ja pärast sõimab heal juhul mõni kes ise kohal ei käi su küsimusi kollaseks ja sind ennast pervoks.Ja punkte ka ei saa..!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Mis see on mingi soojendus MMiks või? :wink:
illar

Postitus Postitas illar »

Minumeelest Indreku pakkumine mingilgi moel mängude elementaarset kvaliteeti (PS mitte seda kas on piisavalt "euro", vaid just neid kriteeriume, mida Indrek esile tõi) hindama hakata on OK ja loodetavasti see taolisel kujul ka teostub.
Mis aga puutub demagoogitsemisse Keila osas (vihje mõni postitus tagasi), siis loeme veelkord paarismängud reitingu TOP 20-sse kuuluvate mälurite osavõtu seisukohast üle: Jõgeva 18 (+Olesk, Naarits korraldajatena); Rapla 19; Haapsalu 16 (+Maiste); Tartu 16 (+Naarits); Paikuse 14 (+Allik); Paide 14; Keila 11; Räpina 11; Viljandi 10.
Seega kolm mängu teistest väikema osalejaskonnaga. Kuna Räpinas ja Viljandis pole käinud ja korralduslikku poolt ei tea, siis ei hakanud nende kohta sõna võtma. Aga Keila on lisaks kõige kasinamale korraldusele muude hulgast nii sel kui eelmisel hooajal ainuke paarismäng, mille küsimusi pole korraldaja kilvalehel avaldanud. Nii et kokkuvõttes leian veelkord, et argumentatsioon oli piisav ja demagoogiaks peaks ma hoopis mõnesid muid hiljutisi väljaütlemisi siin foorumis, mida põhjendada ei suudeta või ei taheta.
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

Ka nii võib võtta, kuigi ilm on nagunii üsna palav. Aga Allikule täpsustuseks: kui Mälugigant on ilmselt üks neist, mis sulle ei sobi, siis selles mängus osales rohkem kui kolmes muus üksikkilvas. Ja kui teha jälle valik mingi topi järgi, siis osales selles mängus üsna oluline osa nii TOP20-st kui TOP30-st (täpsema võrdluse võib igaüks ise teha kui viitsib). See on vaid faktitäpsustus. Allik eksib kui arvab, et mulle lähevad korda vaid need mängud, mis talle ei sobi. Minu pärast võiksid tulevikus kõik mängud Paikusel toimuda ja kõiki neid Allik korraldada, üks ... puha! Edu ikkagi! Aga juhatusse võiks Allik küll kuuluda!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mälugigandil olen ma kunagi muide vist ka 5. koha saanud. See peaks suvalise individuaali koht aolema hea tulemus. Ma arvan et suudaksin seda ka korrata ja ehk ületadagi-küsimused loen alati läbi jne. Aga mulle ei meeldi rohkem asja vormiline külg. va auhinnad.Meeletu ajakulu, sellega kaasnev kehval tasemel rahvateater ja veel paljud asjad.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Q

Postitus Postitas Q »

See nn analüüs paar postitust varem on järjekordne poolik ja eksitav näide. Esiteks miks ainult paariskilbasid arvestada, tuleks ikka kõiki mänguliike (ka üksik- ja võistkonnamänge) komplekselt vaadelda. Eks need topid osalevad ju igas mängus ja erilist vahet neil mängudel pole. Vale on ka vaid teha top20 arvestust, ehk annaks süvaanalüüs korrektsema ülevaate, kus siis arvestatakse lisaks top20-le veel ka top10-t, top-30-t ja miks mitte top100, sest nemadki moodustavad mälumängurite esikolmandiku (tänavu on kirjas kokku 285 nime). See töö on kõik tegemata. Aga too aktiivne huviline võiks ka selle ette võtta.
Q

Postitus Postitas Q »

pidasin silmas 12.17 postitajat
illar

Postitus Postitas illar »

Ärme nüüd hakka jurama, detailsema analüüsi võid sa (Q) iga kell ise ära teha kui aega ja viitsimist on. Antud juhul kasutasin paarismängude näidet, mis tulemusteni see individuaali puhul jõuaks (Vändra mäng on vähimkülastatuim), sellest oli algselt juba juttu. Ja meeldetuletuseks veel, et jutt puudutas individuaali ja paarismängu karikasarja mitte võistkonnamänge, mälumängu üldiselt, 285 mälurit ja krt teab mida veel.
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Millised olid kollased küsimused Pühjmaade MV-l? Aga palun -
Üksikmängus 18 (vasakukäelised. Jäi vastamata, sest mõtlesin - no vasakukõelisedd need ometi olla ei saa, seda on juba nii palju kordi küsitud), 33 (mis platvormilt läheb rong Sigatüükasse), 67 (tapetud pisitpdruku hüüdnimi), 74 James Bondi naise nimi, 94 (mis kuriteo sooritas austerlane Prikopil. Vastata küll lihtne, sest millegi muuga austerlased viimasel ajal ei olegi silma paistnud)
Meeskonnamängus 17 ("Porsche" disain - mitte disainer, aga just firma), 19 "South Parkis" Cartmani isa, 22 Mis oli De Niro tegelaskuju nimi "Taksojuhis", 25 Mis firma kitarre kasutavad McCartney ja tom Petty, 43 Ainsa hitiga kuulsask saanud india päritolu laulja, 64 AC/DC topeltalbumi teise poole nimi, 66 Kahe arvutimängu tootjafirma 83 Grameen panga logo järgi nimetada pank - no küll on sellel pangal siinkandis alles kontoreid ja reklaame.
Võib olla kõiki neist ei saagi nimetad just lausa kollaseks, aga mõttetu sodi on need küll.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Iga küsimuse järel oli koostajamaa tähis. Sa Genosse oled Norra ja Soome küsimused kõik välja noppinud. Ma ütlesin siis ja ütlen veelkord: eestlastest koostajad püüdsid niipalju kui võimalik vältida kollaseid küsimusi, kahjuks olid väljamaa küsimustest neid enamik.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
t.t.

Postitus Postitas t.t. »

Kui mõni asi natuke kollasemaks kisub, ei tasu veel leilima hakata nagu mõni mees siin kipub hirmsasti lehvima. Teine laseb oma jura edasi aga egas igamehe jura tasu ka tõsiselt võtta, mõni lihtsalt on selline juraja tüüp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Analüüsid on muidugi toredad asjad, aga paraku on ju nii,
et mängu headus koosneb küsimustest ja korraldusest,
mitte sellest, mitu-setu mingi TOPi isikut kohal käis või mitte.
Ja kui korraldus on veel mõõdetav ajakulu, siis küsimused
on ju paraku väga subjektiivsed asjakesed.
Keegi siin foorumis teoretiseeris kunagi, et küsimuste kvaliteeti
saab äravastamise %-ga määrata näiteks.
Kindlasti on ka teisi matemaatilisi võimalusi, aga kuna siin pole
õige mitme aasta jooksul erilist lähenemist radikaalide vaadetes
täheldada, siis vaevalt et me iial teada saame, mis imeloom
see "hea küsimus" õigupoolest on.
T.S.

Postitus Postitas T.S. »

Holtega saab vaid nõustuda. Päris jama oleks kui mängud muutuksid topilisteks nagu mõni tegeliski siin pidevalt püüab meile selgeks teha (mida rohkem toppe, seda parem mäng!?). Aga ehk see ongi hea kui nn "imeküsimust" ei küsita. Kui mäng koosnekski vaid "imeküsimustest", siis olekski ta ju imelik mäng.
Suletud