MM 2007

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mäng oli märksa inimlikum kui eelmisel aastal. Kahju ainult et osa tegijaid puudu oli.Poom, Replik, Ainsoo jt oleksid mängule palju juurde andnud.
Tiit oleks võinud ühe Bingoga piirduda. Ja järgmine aasta paluks normaalset algusaega Kell 12 kell 13. ma jõudisn koju kell 11 õhtul!
Tänud tegijaile.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mul pole küll küsimusi ja vastuseid käe pärast aga on kolm asja milliste eest ma tõenäoliselt punkti ei saanud aga ise kontrollides oleks andnud küll.

Vastasin Willie Wonka chocolat Factory-see on 71 aasta filmi pealkiri praegu tehti Charlie & chocolate factory. teos on sama tegelased on samad.
Nike tossu juures ei hakanud Airile Jordanit taha kirjutama kuna on ka tossuseeria Air max-minu arust oleks pidanud sõnast Air vastusena piisama?
Ja Kuidas siis sellega ikka on kui Vastad linna täpsusega ja ei loe küsimust läbigi aga seal -ülla ülla küsitakse riiki hoopis? Loomulikult on Malmö Rootsis?
Kui ma nende kolme küsimuse osas selgustsaaksin siis jääksin ka oma saadud punktisummaga rahule.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Küsimused-vastused võiks kiiresti üles panna küll.
Ma ise, loll, seal oma punkte ei lugenud, aga (see võib
ka ahnusest muidugi olla) nagu vähevõitu oli pärast küll :lol:
Need küsimused-vastused on ju digikujul olemas ja punkte
saab inglaste saidilt kah vaadata, nii et väga probleemi ei
peaks olema.
Muusäs, ma panin tossuks Air (Jordan) - Jordan sulgudes,
mis väga noriva kontrollija arvates ehk ei pruugi ka õige olla.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Jaan, kurat võtaks, loe küsimus läbi!
Willy Wonka eest said punkti, tossude puhul andus punkti ainult Air Jordan (ka koos sulgudega). Nike Air või lihtsalt Air punkti ei andnud.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Vaatasin esikümne vastused uuesti üle, mõned mehed said siit-sealt kahe silma vahele jäänud õigete vastuste eest punkti juurde.
Tabelit uurides arvestage, et seal pole teemade järjekord päris sama, mis mängus.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Aitäh kiirelt üles panemast.. Vaatasin üle - ütleks, et
kuigi ka paari punkti küsimus tekkis, on ikka hämmastav,
milliseid apsakaid suudab minusugune sisse lasta - mitte
märgata, kui kiiresti küsimusi loed: hea näide on Madagaskari
küsimus, kus on puust ja punaseks ette taha ära seletatud, et endeemseid loomi täis, a' minu ajju see inf võistluse ajal küll
nagu ei jõudnudki :)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Nagu mm-id ikka, oli ka seekord kena kilvaorgia. Sõltumatu lõppkohast peaks enamikele olema selge, et tegu on aasta ühe tähtsaima mänguga ja seda näitas ka osalejate arv. Võimalikest top10 või top20 kilbaritest oli puudu ainult paar tükki. AGA - näha on et muu maailm läheb eest ära. Inglismaa ja Belgia olid juba enne pikalt eest ära, nüüd on ka Norra ja Soome mööda saanud või saamas. Ameeriklastel hulk tugevaid ei osalenud, aga näha on, et sealt on tulemas juurde. Varsti on selle tempoga edenedes eestlastest top100 hulgas vaid paar-kolm nime. Muidugi ei ütle seda, et mm-iks valmistumine peaks olema kõige a&o, aga midagi tendents ikka näitab. Minu ettepanek oleks suurendada mängudel küsimuste arvu - Belgias, Inglismaal ja Norras on see jupi suurem. Vabalt võiks olla 50 asemel uus standard 100 küsimust. 50 küsimust on väga vähe ja juhuslikkus on liiga suur. Kui võrrelda MM-i järjestust aastate lõikes ja ka näiteks tänavust üksikkarika järjestust, siis on need üsna sarnased. Seegi näitab et mm pole sugugi lihtsalt labaste massikultuuri-alaste teadmiste paraad, vaid hoopis kõige adekvaatsemalt jõudude vahekorda näitav mäng.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

ps
ungari kilbarite link http://www.kvizportal.hu/kvizvilag/wqc2007.ftl
võideti 108 punktiga
Vilniuse Žalgiris
Jaan Lomp

Soome tabel

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Aadresssil http://tietokilpailuyhdistys.nettisivut ... t_2007_suo on Soome tabel. Selle saab kätte ka siis, kui saidil http://tietokilpailuyhdistys.nettisivut.fi klikkida lingil Suomen osuuden alustavat tulokset (eesti keeles: Soome osa esialgsed tulemused). Lisaks härra Tero Kalliolevo toodud andmetele märgin, et Mika Puumalainen (ta on TÜMK-is mänginud ja tema küsimusi on seal esitatud) sai 36 punkti, see summa annab talle Soomes mänginute seas 27. ja ühtlasi viimase koha. Tabelis leidub inimesi, kes ka Eestis on võistelnud.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

taunole vastu vaidlemata, sest ettepanekuil pole ju viga,
tundub siiski mulle, et võistlustel küsimuste arvu suurendamine
nüüd vahet esimestega küll ei vähenda.
Kes nagu ettepoole tahab, peab ikka asja lihtsalt käsile võtma -
näh, valetasin, mitte lihtsalt, vaid süstemaatiliselt.
S.t mitte krabama A ja O või EE ja hakkama sealt artikleid lugema,
vaid hakkama endale temaatiliselt ja järjekindlalt asju ikka selgeks tegema.
Et ka meeles seisaks. Võistlustelt "õppimine" on küll kaheldava
väärtusega - kuigi tunnistan, shiitake-efekt oli olemas, aga see on na
vähene.
Tippu ronimiseks peab aga õnne ka olema - mõtelge rahvaarvule
ja ka kultuuriliselt pole me seisund ju kiita (noh, mis küsimus võiks
Eesti-spetsiifiline MM-il olla? Laevahukk ja Palusalu ehk,
teised tembeldatakse ju nüansifriikluseks ja ei lähe läbi.)
Nii et mina kui siil põõsas (sest olen väga rahul hobi korras mängimisega
ja teises sajas olemisega) õpetaks, et poisid, tahate kõrgemale,
õppige - ja üksi ei suuda, korraldage treeninglaagreid.
Vene ajal olevat ju olnud?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Treeninglaagrid oleks tegelikult hea mõte.Eesti koondisele enne EMi.
Aga jah muu maailm läheb võimsalt eest ära-esimene aasta oli eesti parim vist 7. nüüd kusagil pealt 40. Kusjuures äkki oli seekord liiga lihtne komplekt et mujal maailmas nii hästi vastati. Sport oli küll tavalisega võrreldes palju lihtsam.
Tauno meeleheaks võinb öelda et eestikate individuaalmäng tuleb küll sel hooajal 100 küsimusega.
Ja vähemalt hetkel on plaanis Klassikalises stiilis 50 küsimust. Ja selle põhjal saadud paigutusega jätkaksid 32 parimat nn Olanderi süsteemis.
Paarikatel ja individuaalidel võiks ju näiteks alustada ühe 10 küsimuselise pliks-plaks vooruga a la 10 küsimust 5(3) minti, mis oleks hiljem ühtlasi viigilahutus ja annaks ka punkte. Ja siis tavalist moodi ülejäänud mäng otsa.
Ise ootaksin seda, et korraldajatelt nõutaks teatavatest standarditest kinnipidamist. tabel seinal, värvilised pildid ka seinal, kui pilte üldse on ja tulemused küsimused hiljemalt 3 päevaga netis üleval. Kui neid tingimusi täita ei suuda, siis mäng karikasarja arvestusse ei lähe ja jokk! 21. sajand on õues!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Ega küsimuste arvu suurendamine üksi ei aita, aga see on märksa meeldivam kui lihtsalt nüri tuupimine, väljakirjutamine ja vana materjali kordamine. Tänavu oli küllaltki palju korduvaid ja mängudes läbi käinud küsimusi, mis oli näha ka kõrgemates skoorides. Inglased olid tänavu belglastest selgelt ees, aga inglise foorumis öeldi ka seda, et oli palju varem läbi käinud küsimusi.
Muide, Palusalu ju küsiti EM-il ja Gibsonid-Ashmanid polnud sellest kuulnudki.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Noh, siis võiks nahaalselt väita, et parim võimalus järgmine
aasta paremini panna on meetodil "kõik meie küsimused
Mnemomaratonist".. Ja tugev tutvumine inglaste foorumiga,
sest kui nad nii eetikavabalt sealt läbikäinud asju tarvitavad,
mis siis ikka.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mina pole sellest inglaste foorumi süsteemist siiani aru saanud. tegin endale kunagi isegimingi kasutajakonto aga normaalselt küsimustele ja mängudele ligi ikka ei saa? Äkki keegi valgustaks.
Ja enne EMi treeninglaager tuleks teha muidugi ingliskeelsena. Aga minu arust oleks see jumekas idee.
tuleks tellida küsimusi mingite alade spetsialistidelt. Näiteks Bahovskilt 25v küsimust päevakajalisest välispoliituikast(Arko tahab ilmselt mängida/osaleda). Ma ei tea Mihkel Raualt 25 muusikaküsimust. Heino Raivetilt 25 kunsti(võib olla tennisega pooleks) Jne.,

Vaatasin mängu põhjalikult üle ja pean häbiga tunnistama, et isegi ideaalse esitusega oleksin ma kogunud kõige rohkem kusagil 165 punkti. Seega maailmameistriks ei tuleks nii ehk naa ja ausõna mul on piinavalt häbi et 1/3 küsimuste vastust ma ei tea -pole kuulnudki ehk.
Ma lähen nüüd arenema...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

inglaste foorumis saad küsimusi vaadata, kui klikid vasakul servas "free quiz" või "continous quiz"
Vasta