EM 2007

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Minu arust tenib kulka ka selle pealt rohke kui tal on vabal õhtu või hommikupoolikul kohvikus baaris normaalne käive. Tühja maja korral pole sedagi ju?

Krt ja kui linn või riik rahastab kultuuri siis miks ta peaks kultuuritegijatelt raha tagasi küsima see on jabur. Umbes nii et kool korraldab lasteürituse ja vvõtab selle eest üüri! Ma ei saa aru!?
Kui on mingi kommerts asjaga tegu -löö kirves selga aga krt kultuuri pealt nöörida?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Mõned mõtted ja muljed EM üksikmängust osavõtja poolelt. Küsimused (kokku 115, lisaks 3 arvu) anti kätte 10-kaupa, viimased kaks blokki 15 ja 20 küsimust korraga. igaühest kirjas suhteliselt seosetud fraasid ja nimed. Küsimused luges ette belglasest mängu kokkupanija (nime olen unustanud), reeglina üks kord, mõttepaus umbes 5 sekundit - ja järgmine. Pärast viimast veel kümmekond sekundit - ja siis läks leht naabrile parandamiseks. See tempo mõjus üsna halvavalt, nii et enamasti läks kirja esimesena pähetulev mõte (kui üldse midagi tuli; ligi kolmandiku jätsin üldse vastamata). USA 30. president õnnestus paberiserval küll välja arvutada, aga näiteks jalgpallur Wynalda nime välja ei haudunud.

Küsimustest julgelt pool olid sellised, mida ise näiteks Jüris iialgi ei küsiks, kuna vastus vaevalt siin kellelegi (peale ehk mõne üksiku friigi) midagi ütleks. Kahjuks ei saa seda üle kontrollida, kuna küsimustest endale mingit jälge ei jäänud. Ei tea, ehk ilmub kunagi ka mõni täielikult sõnastatud versioon küsimustest avalikkuse ette??

Võitja vastas 115 küsimusest ära 69, üle 50% said 9 mängijat 85-st.

Nii et mis see mälumäng siis ikka on - sport või mäng? Kui sport, siis võib tõesti EM-i eeskujul küsida rohkem, lühemalt ja kiiremini. Ja nii, et tähtis on, kas sa tead vastust või ei, mitte aga see, kas sa ka tahad seda vastust teada või mitte.

Aga kuna sporti annab ka muu meeldivaga ühendada, siis oli see üritus tore ja kindlasti saab tore olema ka järgmisel aastal Norras. Kas seda üritust peaks toetama sponsorid või kultuurkapital või keegi muu, on iseküsimus... Oli juttu maratonijooksust - kas olete näinud, et võistleja haaraks 35. kilomeetril raja kõrvalt laualt õllepudeli?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Maitseasi - minu arust oli selliseid küsimusi ca 5-10%, mitte 50%. Vabalt võib küsida, lihtsalt kui terve mäng selline on, siis on pisut keeruline.
Friigid ja nohikud oleme ju kõik :)
Vilniuse Žalgiris
Mihkel

Postitus Postitas Mihkel »

ning tuhvlialused on ka mõned meist
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

sEE ON MUIDUGI ILMSELGE JURA KUI em IL MINGI JORSS TAIDLEB KÜSIMUSED SUULISELT ETTE Ja isegi mingit märki neist mälestuseks või hilisemaks analüüsimiseks ei jää. Kas tõesti ei ole võimalik mingit reglementi, mis ühtlustaks võistlustingimused -kokku panna?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Kuulge, EMil poetasin ma ühel hetkel mõtte Põhjamaade meistrivõistlustest tegemisest Tallinnas ning norrakate ja soomlaste juures paistis asi viljakasse mulda kukkuvat. Mida meie rahvas arvab? Kusagil suve poole näiteks? Mõte esialgu väga toores, aga kamba peale annaks sellest ehk midagi täitsa toredat välja võluda.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
huko laanoja

Postitus Postitas huko laanoja »

no miks siis mitte korraldada meistrivõistlused põhjamaade raames?! jalgpallitulemustest masendanuna - kui sul arko miskit vaja, olen käpp!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Võid minuga arvestada
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Mulle tundub, et eelkõige oleks sellist võistlust vaja selleks, et anda rohkematele eestlaste rahvusvahelise võistluse kogemust. Muidu hakkame järgnevatel EMidel päris hätta jääma.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma olen nõus tasuta osalema-st oma kulu ja kirjadega kaasa mängima. :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Ove

Postitus Postitas Ove »

võin kaasa lüüa küsimuste tegijana, kui vaja
arko kirjutas:Kuulge, EMil poetasin ma ühel hetkel mõtte Põhjamaade meistrivõistlustest tegemisest Tallinnas ning norrakate ja soomlaste juures paistis asi viljakasse mulda kukkuvat. Mida meie rahvas arvab? Kusagil suve poole näiteks? Mõte esialgu väga toores, aga kamba peale annaks sellest ehk midagi täitsa toredat välja võluda.
Sven

Postitus Postitas Sven »

Matis kirjutas:Võtaks EMi valiku teemal sõna. MM kui tuntud rahvaspordiüritusest peaks tähtsamale ja sportlikult kõrge tasemega EM-ile pääsema otse Eesti etapi neli parimat, kelle saatmine oleks mälumänguliidu poolt rahaliselt garanteeritud. Ülejäänud, kes tahavad EMilt osavõta, teevad seda kas enda rahakotti pealt või otsivad endale sponsoreid. Mingi motivatsioon peaks MMil osalejatel olema.
Ei tahaks selle arvamusega nõustuda, MM ja EM on erineva formaadiga mängud. Ise tulin MMil 4 hulka, aga isegi kui oleks pakutud kohta EMil, oleksin keeldunud ja vastanud, et sinna peaksid sõitma ikka Eesti tugevaimad mälumängurid. Võibolla oleks õigem teha valik karika või reitingu põhjal.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

2008. aasta EMi kuupäevad on 30. oktoober - 2. november.
Toimumiskoht endiselt Oslo.

Olles veel norralaste ja soomlastega arutanud põhjamaade mv teemat, on nende palve, et üritus võiks toimuda näiteks maikuus. Norralastele meeldiks eriti 10. mai, sest nelipühade tõttu on siis pikk nädalavahetus. Meie kalendris on sel kuupäeval Räpina paarismäng.
Suvi pole ilmselt kellelgi hea aeg, sügis ei pruugi mulle sobida. Ootaks teie arvamusi.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

kes sinna Räpinasse nii väga ikka sõidab, pigem teeks juba ära. Kas rootslased ja taanlased ei mängi mälu? Ehk on seal aktiivseid inimesi, kes tihendaksid tulevaste MV-de konkurentsi.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Räpinasse sõitjaid oleks ilmselt ikkagi omajagu, su enda paarimees ilmselt ei sooviks sellest mingi hinna eest loobuda. Pealegi on lihtviisiliselt ebaviisakas korraldada selline üritus samal päeval EMLi kalendrisse kuuluva mänguga.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta