Tartu sari

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Tartu sari

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

Heihei

Täpsustage teadjad, kas Tartu sarja mängude algusaeg ja -koht saavad tänavu olevat samad, mis mullu?
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

jah
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Jah, täna, 3. oktoobril ülikooli füüsikahoones Tähe tänaval kell 18.15 algab esimene selle hooaja Tartu MV mäng.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Ei taha küll nuriseda, sest alles äsja, nimelt ligi kaks aastat tagasi nurisesin...

Aga.

No miks ei ole Tartu mängu reglementi kilb.ee lehel? Pluss toimumiskohta, -päeva ja -aega? Kui vaadata kilb.ee arhiivi, siis pole nagu kunagi olnudki?

Rääkimata teistest kohalikest mängudest. Jüri, Pärnu...

Nikerdagem ikka oma põlve otsas edasi, sõbrad ja levitagem infot vaid suust suhu, nii see kandepind alal muudkui laieneb.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kets

Postitus Postitas Kets »

Hallvatil on päris õigus. Jüri mängude korraldajaid ja mängupäevi küll levitati, kuid üldse ei teeks paha kui see info oleks ka kodukal üleval. Ja terve hooaja kohta. No vanad käijad teavad, et mängud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval aga ehk mõni heas mõttes hull tahaks mingil ajal liituda lausa kontvõõrana. Kui see raske poleks, siis võiks see inf lausa avalik ja kõigile kättesaadav olla. Kuigi selliseid kontvõõraid vaevalt et on tulemas aga mine tea! Eks selline inf võiks olla kõigi suuremate keskuste mängude kohta (aga miks mitte ka väiksemate kohtade kohta), peale Jüri veel ka Tartu, Rakvere, Pärnu, Viljandi jne. Hiljuti oli Miljonimängust kuulda, et Rakveres käib 2 korda kuus 16-18 5-liikmelist võistkonda mängimas. See on väga kõva sõna!
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Ja sellisel tasemel on see mäng Rakveres eksisteerinud ikka päris ammusest ajast. Suure tõenäosusega oleks praegu mälumäng punukana jaoks täiesti võõras teema, kui juhuse tahtel poleks noore nolgina sinnakanti elama sattunud. Tänusõnad siinkohal kodanik Pulverile hea asja elushoidmise eest.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Jaan Lomp

Tore ja muhe mäng oli Tartus!

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Suur tänu väga lugupeetud härra Hillar Palametsale ja kõigile teistele Tartu mängu tänase vooru eest! Üldiselt oli tore mäng.
Leian aga vajaliku olevat lisada siia järgmist. Küsiti, mitu aastat on prints Charles Dianast (sellest, kes oli ta esimene abikaasa -- J. L.) vanem. Prints Charles on sündinud 14. novembril 1948, printsess Diana 1. juulil 1961. Kui väga täpne olla, on Charles Dianast vanem 12 aastat, 7 kuud ja 17 päeva. Hr. Palamets ütles mu mäletamist mööda õigeks vastuseks 14 aastat. Ma panin võistkonna Bach vastuseks 13 aastat ja sain 1 punkti, mu meelest nii jäi, ühe aastaga eksimine andis 1 silma. Mängu ajal teadsin Diana sünnikuupäeva, Charlesi sünniajast oli mul siis teada vaid kalendriaasta. Google'i abil sain nüüd Charlesi sünnikuupäeva kätte ja kontrollisin Diana sünnikuupäeva üle.
Kontuurkaardil tuli õigesti määrata kümme linna, küsiti nende nimesid. Õigeid vastuseid teatades nimetas hr. Palamets Kasahstani ja Turkmeenia (ehk Türkmenistani) linnu vaid nende nimedega, mis olid kasutusel enne 1991. aastat ja nii: 8. - Gurjev, 9. - Ševtšenko, 10. - Krasnovodsk. Teatan, et Gurjev on nüüd Atõrau, Ševtšenko Aktau ja Krasnovodsk Türkmenbasy (olen leidnud ka nimekuju Türkmenbašõ). 8. linna nimeks panin Gurjev, sain punkti, 9. linna nimeks Bekdaš, sain nulli ja 10. vastuse vormistasin nii: Türkmenbaši (end. Krasnovodsk), anti 1 punkt (et pärast š-d panin i, mitte õ, on väike erinevus). Kõik kontuurkaardi küsimuste vastused panin suurte trükitähtedega. Arvan, et ka Atõrau, Aktau ja Türkmenbasy/Türkmenbašõ eest tuleb punkt anda. Variandis Türkmenbasy kirjutatakse s-i alla punkt. Kui keegi kirjutas linna nr. 3 Zaporižžja, tuleb ka punkt anda (ma kirjutasin hr. Palametsa teatatud variandi Zaporožje). Olen seda lõiku tehes kasutanud ENE/EE köiteid, mis ilmunud aastail 1988-2007 (ka ENE kaarte ja Suurt maailma atlast).
Aga muidu oli tore ja muhe mäng.
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Lisaks veidi ekslikule prints Charlesi ja Diana vanusevahele (14 aastat) oli eilses mängus veel üks möödapanek. Nimelt linnade äraarvamise kontuurkaardil ei ole nr 3 mitte Zaporožje, vaid mingi muu linn, mida ma peast ei oska praegu öelda.
Zaporožje asub siiski Dnepri kaldal, seega kaardil märgitud nr 3-st ida pool.
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Kontuurkaardi nr 3 peaks olema Kryvyy Rih ehk Krivoi Rog mitte aga Zaporožje.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Teate tartlased-Keegi peale teie nagunii neid Palametsa küsimusi näinud pole ja tõenäoliselt ei näe ka-seega ehk oleks mõttekas enne arutelu tekitamist küsimus ka algsel kujul siia kuidagi üles panna?
Muuseas! Kas maestro esitab küsimused enamuses ikka veel suuliselt?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan Lomp

Täpsustus

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Suure maailma atlase lk-lt 71 ilmneb siiski, et Zaporožje/Zaporižžja ulatub Dneprist ka lääne poole (linna nimi on kaardil vaid ukrainakeelne), linnast natuke lõunas on koht (vist väikelinn) nimega Balabõne, jääb Dneprist veidi ida poole.
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Jaan Lombile. Zaporožje/Zaporižžja asub siiski Dnepri kallastel (suurem osa vasakul kaldal), kuid vähemalt meile antud kontuurkaardil oli nr 3 paigutatud mitte Dnepri kaldale vaid t u n d u v a l t lääne poole, Dnepri lisajõe kaldale.
Jaan Lomp

Veel kommentaariks

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Hillar Palamets esitas peaaegu kõik küsimused ainult suuliselt jah. Ta ise on öelnud, et ta on 20. sajandi inimene ja seda, et teeb 20. sajandi stiilis ehk suuliselt.
Ühel lehel oli ette antud Eesti kohtade 10 vana saksakeelset nime, neile tuli eestikeelne nimi järele panna. Kõik muud vastused tuli panna lehtedele, mi
Ja küsiti tõesti Charlesi ja Diana vanusevahet aastates. Mu meelest nimetas Palamets nende sünniaastad küll õigesti (vastavalt 1948 ja 1961), aga tegi aritmeetilise vea -- 14 aastat, kuigi 1961-1948=13. Nende vanusevahe on üksjagu väiksem kui 13 aastat (vt. mu varasem pikk postitus).
Kontuurkaardil lasti tõesti kümme linna ära arvata, need on nummerdatud ühest kümneni. Iga võistkond sai lauda konturkaardi.
Rein! Krivoi Rog (ka Kryvyy Rih ja Krõvõi Rig) jääb Zaporožjest lääne poole, Dneprist üksjagu eemale. Seega Krivoi Rog on vale. Vaata Ukraina ja Moldova kaarti Suure maailma atlase lk-delt 70 ja 71.
Jaan Lomp

Aitäh, Rein!

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Rein, saatsin eelmise postituse ära Su viimast nägemata. Teil oli siis number 3 Krivoi Rog, mitte Zaporožje. Kahetsusväärne lugu muidugi. Igatahes minu kontuurkaardil on number 3 Zaporožje, võib-olla oli enamusel nii, ei oska öelda.
Jaan Lomp

Lisa

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Mu üle-eelmise postituse üks lause peab olema nii: "Kõik muud vastused tuli panna lehtedele, mis olid algselt tühjad."
Suletud