TEHNILINE ABI

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

TEHNILINE ABI

Postitus Postitas polt »

Millises formaadis oleks kõige mõsitlikum printida välja Pildimängu küsimused koos piltidega. Olen siiani Wordis hirmsat moodi vaeva näinud, et kogu asi ühele A4 le ära mahuks. Aga kujutan ette, et märksa mugavam oleks kui pildid oleks näiteks vasakul äärel üksteise all no nagu indexpildid ja paremal siis tekst.Seinal värviliselt jookseb slaidiseeria nagunii kogu mõtlemisaja vältel.Ma pole adobega kunagi midagi teinud aga ilmselt peaks?Või saab otse Powerpointist välja printida?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

kõige lihtsam on teha programmiga, mida tunned.
Ka Wordiga annab küljendada, pilte pisemaks teha,
õigesse kohta "suruda" ehk siis küljendada. Et kui Wordiga ei oska,
siis ei ole Sulle mõtet esialgu muid programme küll soovitada.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Krt lihtsalt iga aasta on nii palju mässamist sellega-ma natu rohelise mõtlemisega ka ja tahaks ikka et 5küsimust ühele a 4 le ära mahuks.Just see pildi õigele kohale tõstmine on mulle natu keeruline-suuremaks ja väiksemaks teeb neid vabalt aga vahest tahaks teksti tavapärasest erinevatesse kohtadesse sokutada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Illustratoris jt sarnastes programmides on pilte ja teksti vabalt, soovi järgi paigutada tõesti mugavam, selle juures tuleks muidugi jälgida, et asi liiga kirjuks kätte ei läheks (eri tekstisuurused jms)
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Linki ?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Ja ikkagi ei saa ma aru, miks Sa ei tee Wordis kaks veergu, kus ühte paned pildid, siis veeruvahetuse ja teise küsimused. Klapitamine on, aga üsna lihtne probleem.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

vabavara see just pole.

Aga powerpointi slaide saab välja printida küll, nii ükshaaval kui terve rida ühele lehele.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Illustrator ja muud Adobe asjad maksavad mingi
viiekohalise numbri kroonides. Nii et lingi eest
võib BSA kaela saada:)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Veel variante. Tee Wordis tabel 5X2. Vasakule pildid, sellega lähevad lahtrite kõrgused/laiused kah parajaks. Ja paaremale tekstid. Ei mingit trikitamist.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Henri andis hea idee mõned lehed Landscapena välja printida-enamus pilte on nagunii portreeformaadis eks ma hakkan vaikselt nokitsema.
Ja sel aastal paikusel teen 60 küsimust ja ei liigita temaatiliselt vähemalt mitte tavamõistes. Mõtlesin, et teen 20 elementaarset asja-20 keskastmele ja 20 profikilvaritele.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

polt kirjutas:Ja sel aastal paikusel teen 60 küsimust ja ei liigita temaatiliselt vähemalt mitte tavamõistes. Mõtlesin, et teen 20 elementaarset asja-20 keskastmele ja 20 profikilvaritele.
Tervitatav
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

mina kasutan ka wordis tabelit, pannes tekstid ja pildid erialdi lahtritesse. lahtrite tükledamise ja liitmisega saab piisavalt mänguruumi, et pilte jm värke võimalikult optimaalselt ühele lehele ära mahutada
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Tundub et Wordi tabel täitsa toimib. Pilt ei peagi ju olema kes teab kui suur kui seinal nagunii slaidiprogramm jookseb.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Mul on ka Wordi tabelis kõik mängud vormistatud. Ainult selle vahega, et pildid ja küsimuse tekst on samas lahtris. Kirjutan või kopeerin teksti lahtrisse, siis Insert picture ja siis hiire parema nupuga Format picture - Layout - Square või Tight. Siis saab pilti hiirega igale poole lahtri sees nihutada ja tekst asetub ise ümber. Ka kaks pilti mahub ühte lahtrisse. Nurgast on pilti mugav suuremaks või väiksemaks venitada.

Tabeli üks hea mõte on veel selles, et küsimuste numbreid saab muuta ja siis uuesti sorteerida. Nii on ka väga lihtne ühele lehele 5 küsimust kokku panna - kui näiteks blokis 11-15 on küsimus 12 liiga pikk, siis otsid tagantpoolt mõne sobiva (näit. 46), paned talle numbriks 12, endine 12 numbriks 46 ja sorteerid uuesti ja ongi leht 11-15 paigas.

Ma ei saa sellest aru, miks on vaja Powerpointiga jamada. Pildikilval viimati Õismäel olime hädas, et mõnd pilti kauemini näidata, sest ei saanud automaatset slaidivahetust pidama. Pole ju midagi lihtsamat kui ühe bloki pildid ühte kataloogi kokku panna ja siis neid suvalise pildilehitsejaga näidata.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Vaesedlapsed. Slaid vahetub ju suvalise klahvi või hiireplõksu peale. Võib vabalt sinihambas hiirega mööda tuba kõndida ja muliseda. 8)

Ja kui taoliselt asja vaadata, siis võib Excelis selle tabeli teha. Sortida kah lihtsam.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta