2008 koolinoored

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Suletud
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Vaata, minu meelest on nii, et kui te saite 20 punkti, siis pole mõtet ennast jonnimisega finaali pressida- teil ei ole lihtsalt piisavalt teadmisi ning nii lihtne see ongi. Pole vaja siin ennast maapäritoluga välja vabandada, sellega valmistate ainult tublidele maanoortele piinlikkust.
Mulle ehk meeldiks ka olümpiamängude 100 meetri finaalis joosta, tühja sest õllekõhust ja tahmastest kopsudest. Kõlab teie arust OK?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Punukana pani asja paika.Areneda on vaja! Ja loomulikult on mõne kooli pedagoogil nüüd ühe küsimuselehe pärast närv must. See on lihtsalt teie tegemata töö lugupeetud pedagoogid kui teie kool saab 20 punkti!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Raivo

Postitus Postitas Raivo »

Kui nüüd analüüsida kes osalesid ja kes mitte, siis peale selle, et suures ülekaalus olid Tallinna koolid ja ka Tartu oli päris hästi esindatud, tuleneb mitte mälumängu organiseerijate tahtest vaid kogu riigi hariduspoliitikast. Võimalik, et mõnes Tallinna või Tartu eliitkoolis osalesid ka mõned Kükaküla poisid/tüdrukud ja eks siis Kükakülas ka neile pöialt hoitakse. Hoiame meiegi ju tublide sportlastele nagu Poom, Oper või Müürsepp pöialt neile klubidele, kus nad parajasti mängivad. Nii et see maa/linna vahekord päris selline nagu välja paistab, ei pruugi ollagi. Kui nüüd tabelit sisuliselt ka uurida, siis ehk kahele 54 punkti kogunud võistkonnale on natuke liiga tehtud aga ehk annab seda probleemi ka inimlikult (ilma juhendita) lahendada. Samas on täheldatav ka teinegi tendents. Nii näiteks aastaid tagasi sattus finaalidesse päris mitmeid väga väikestest kohtadest, sõna otseses mõttes maakooli esindust. Nüüd kipub ka maakondades võidutsema (peale väga üksiku erandi) ikka maakonna keskuse kooli esindus (Pärnu, Viljandi Rakvere, Haapsalu, Kärdla jne.). Kas juba siin ei toimu maakoolide stagnatsioon. Selle aasta õudsalt tore erand on Kullamaa, Avinurme ja Võsu.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Kui ikka hoolega finaalipääsenute nimekirja lugeda, siis Lääne-Virumaalt ei saanud Rakverest keegi finaali - Vinni-Pajusti, Haljala ja Võsu, kõik kaugel sellest, et neid eliitkoolideks pidada. Küsimus on väga palju kinni selles, kuidas õpetajad asjaga kaasa lähevad. Vinni-Pajustis on Jaan Nõmmik, ja tulemused on vastavad. Haljalas tegelevad kohalikul (ja ka maakilva) tasandil mälumänguga direktor Kaido Kreintaal ja ajalooõpetaja Egon Mets.
Aga Vinni omadest veel kuulete ilmselt. Seal oli ju X klassi omasid ka pundis, ma täpset klassikuuluvust neil ei tea, aga Nõmmiku tütar Maarja peaks X klassis käima.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Pärnumaal oli osavõtjaid ilmselt sellepärast vähe , et Maavanem kuuluitas mingi oma koolinoorte mälumä'ngu välja. Ja tõenäoliselt paljud koolid ei viitsinud kahes kohas käia. Seda enam et see maavanema mäng oli enne ära ja oli täielik saast. Ma isegi võytsin ühendust korraldajatega ja pakkusin abi-aga öeldi enamvähem ära, et oh meil siin aastaid koolis töödanud endised pedagoogid teevad küsimusi-irw! Et kooliprogrammi põhjal ja selline olümpiaadimoodi asi.Ma kujutan seda mängu ette!Mõni ime et EMLi mängul osalejaid väheks jäi-eriti kaugemalt.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Aaduga täiesti päri, juhtoina roll on oluline. Ning lõpuks võiks ju tegelikult iga õpetaja mõista, et laste silmaringi avardamine pole sugugi vähem tähtis kui programmilise materjali omandamine. Pinnas on olemas, näen ma kas või meie koolisisese mängu põhjal- ollakse valmis asjaga tegelema ka pärast tunde, seejuures mitte mingi auhinnanänni pärast, aga puhtast huvist ja hasardist. Vilistlasi ja koolist lahkunuid käib kaasa löömas. Kogu aeg kõnnitakse kandadel ja päritakse, millal järgmine mäng tuleb. Kui mõne tunni või teema lõpus aega üle jääb, lunitakse viktoriini, mitte varem kojulaskmist vms. Ja ma ei usu, et lapsed mujal nii väga teistsugused oleksid. Tegelge nendega!
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Raivo

Postitus Postitas Raivo »

See on muidugi õigus, et koolitesti pole mälumängust küll vaja teha. Selleks on kontrolltööd või arvestused olemas. Aga ega Pärnu pedagoogid pole ainsad, kes võtavad mälumängu kui primitiiset harrastust.
Innocentius XVI

Postitus Postitas Innocentius XVI »

Finaali toimumise kuupäev on otsustatud: pühapäev, 23. märts 2008, kell 12 Viimsi koolis.
See on EML juhatuse ametlik teadaanne.
Guest

Postitus Postitas Guest »

Eelmisel aastal toimus mälumängu finaal 7. aprillil. Miks toimub see sellel aastal koolivaheajal? Kas te ei karda, et paljud õpilased võivad olla kuskil ära?
Mina vastutan Kose Gümnaasiumi võistonna kokkusaamise eest ja me viibime selle ajal koolilõpureisil (ainukesel kolme aasta jooksul!). Seega kui mingid plaanid ei muutu, on vähetõenäoline, et Kose kool finaalis esindatud on. Teiste võistkondade kohta ma ei tea aga arvan, et selliseid probleeme võib olla ka teistel.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Täiesti nõus, tõenäoliselt olen ise ka sellega silmitsi, et mõned finalistid on sellel ajal Eestist ära. Ja seal ülemises otsas on minu teada selliseidki koole, kus igasugused perereisid muul ajal kui koolivaheajal on suisa keelatud. Sama oleks muidugi ka 22. märtsiga olnud, ses suhtes pole vahet. Aga ma saan EMList ka aru, ega ükski kalender ole lõputult paindlik. Ikka see tuntud tõde, et kõike head korraga ei saa. Järgmise aasta puhul võiks kalendrit koostades aga võiks küll vaheajapäevad kõrvale jätta.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kose G. õpilane

Postitus Postitas Kose G. õpilane »

Aga juhuks, kui tuleb rohkem teateid, et see kuupäev ei sobi ja kavva võetakse kuupäeva muutmine, siis pakun parima kuupäevane välja 6. aprilli, sest see paistab ainukese päevana, kus probleeme tekkida ei tohiks (seda vastavalt olümpiaadide ja mälumänguvõistluste ajakavadele).
filosoofia

Postitus Postitas filosoofia »

6 aprillil on filosoofia olümpiaad
Kose G. õpilane

Postitus Postitas Kose G. õpilane »

Muide, ma võrdlesin eelmisel aastal filosoofiaolümpiaadi lõppvooru kutsutute nimekirja 2007. aasta mälumängumeistrivõistluste finaalist osavõtnute nimekirjaga (nimekiri) ja mitte ükski nimi ei kattunud. Seega isegi juhul, kui esineb mingeid kadusid, tähendaks see, et maksimaalselt üks-kaks võistkonda peaksid ühe liikme välja vahetama. Seega ei ole filosoofiaolümpiaad arvestatav tegur ja ei takista sellel päeval mälumänguvõistluste läbiviimist ning erinevalt teistest nädalavahetustest samal ajaperioodi, on see päev kahtlemata parim valik.
Platoni tuttav

Postitus Postitas Platoni tuttav »

Muide, kosekas, praegu on aasta 2008. Peale on kasvanud uus põlvkond filosoofiahuvilisi. Järeldusi teha eelmise aasta finalistide pealt on pisut kummaline. Millist infi võiks anda mulluse lume võrdlemine tänavusega?
Kose G. õpilane

Postitus Postitas Kose G. õpilane »

Kas sa "Platoni tuttav" ei lugenud minu kommentaari või on sul endal raskusi järelduste tegemisega? Kui sa oleksid vaevunud selle lingiga lähemalt tutvuma, oleksid näidud, et eelmine aasta kutsuti lõppvooru 10 inimest, mida on kordades vähem, kui teiste olümpiaadide lõppvoorude puhul. Teistest olümpiaadidest võtab aga osa aga ka paljude mälumänguvõistkondade liikmeid.

Seega, nagu ma mainisin, ei pruugi ükski õpilane mälumänguvõistluse finaalist olümpiaadi tõttu puududa, kui kuupäevaks valida 6. aprill ja kui neid puudujaid ka leidub, oleks neid maksimaalselt üks või kaks aga mitte terve meeskond.

Seevastu sellest kuupäevast eelmisel nädalal toimuv keemia, järgmisel nädalal toimuv bioloogia või ülejärgmise nädala geograafia olümpiaadi lõppvoor pigistaksid paljud meeskonnad parimatest liikmetest puhtaks. Samuti, kui vaadeta EML-i kalendrit siis toimub 30. märtsil Eesti m/v. ja 6. aprill paikneb kõige kaugemal teistest mälumänguvõistlustest.
Suletud