Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma millegipärast kahtlen siiralt, et järgmistel Põhjamaade mv l on võimalik eesti keeles mängimine. Tegu on küll EL ametliku keelega aga-see on ikka korraldajatepoolne suur vastutulek minu arust.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Tulemused

Individuaal (60 osalejat):
1. Tero Kalliolevo 130
2. Ole Martin Halck 116
3. Thomas Kolåsæter 105
4. Trine Aalborg 104
5. Ove Põder 102
6. Tore Dahl 101
7. Knut Heggland 98
8. Dag Fjeldstad 97
9. Arko Olesk 96
10. Lars Heggland 93

Paarid (36paari):
Tero Kalliolevo-Jussi Suvanto 154
Mark Grant-Chris Jones 129
Ole Martin Halck-Harald Aastorp 126
Øystein Aadnevik-Dag Fjeldstad 125
Ove Põder-Tauno Vahter 123
Thomas Kolåsæter-Aldona Szczepanska 123
Jari-Pekka Vuorela-Tuomas Tumi 115
Knut Heggland-Lars Heggland 115
Trine Aalborg-Ivar Areklett 114
Jon Strøm-Tore Dahl 105


Meeskondlik (19 võistkonda):
Tampere (Soome) 132
De Fire Friheter (Norra) 108
Manuel Noruega (Norra) 108
Hiinalinn (Briti-Eesti) 103
Kvart 96
Issanda Vits 85
Overall SK 80
Anija 78
Ristik 71
Lag A (Norra) 71
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Tabelipidajale: Kuidas üksikmängu tabelis on Grant 89 punktiga Habali ja Suvanto taga, kellel mõlemal on 87 punkti? Koht on siiski õige.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Jah 300 sellist küsimust on isegi mulle liiast. Aga eks ta üldiselt kerge pugemine külaliste ees oli.Eriti just võistkondlik mäng.Kui teised püüdsid veel meie kultuuriruumi sisse tuua, Siis Tauno Owe tegid ikka tõsise ärategemise mängu.
Pakun välja et esitatud 300 st küsimusest umbes poolte vastust ma juba ei mäleta ja ausalt öeldes see mind ka tõenäoliselt ei huvita.
Pange täistabelid ka üles kui võimalik.Tahaks soomalste suure edu põhjust analüüsida.
Kõige paremad küsimused olid paarikal-siis individuaal ja kõige hullem oli võistkondlik.
Paar asja ajas tõsiselt marru. Individuaalis oli kindlasti norrakatel ja soomlastel film "The sevent seal " ära tõlgitud.Meil aga mitte-oleks siis originaalpealkiri olnud.Mul ja paljudel veel polnud õrna aimugi et see on Bergmani Seitsmes pitser. 2 punkti maha visatud.
Siis need Kabajeva ja Takeedise küsimused.Milleks oli üleüldse neile mingit teksti vaja juurde aretada.? Kes või mis on pildil ja asi ants.
Nemad küll oma küsimustele üldjuhul pildile lisavihjeid ei andnud. A la mingi Emmy saanud näitleja ja kogu moos.Takeedisel oleks pidanud ladina keele ära koristama ja asi ants.Näitasin kodus eraldi emale pilti ja naisele pilti-(naine on mul Räpina lõpetanud) mõlemad ütlesid et see on takeedis?!Ja on mitu põlvkonda takeedis olnud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Emmy saanud näitleja oli minu küsimus. Kuna nägu oli näha, siis arvasin, et O'Quinni tunnevad kõik kergesti ära.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Mulle meeldis kõige rohkem Raiveti/Aru ettekantud mäng. Kõige vähem köitis võistkondlik. Takeetes oli nagu oli, Seitsmenda pitseri "Male" vastasin ära.
Aga eriti halb küsimus oli see mingi naisrežissööri, mingi 1999.aasta film. Olnuks siis mõni vihjegi, aga ei. Ning millest see film "Boys Don´t Cry" ka pajatas, seda mängujuhid ei mallanud öelda.
Iseenesesest oli korraldus ja tabel küllalt operatiivne ning toit hea.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Filmi olen näinud kõike muud tean enam vähem ka asja kohta aga ainult Rezhissööri nimi ja aastaarv jääb ikka väheks.Aga selliseid küsimusi oli sadakond. Kus küsimust ei olnud.Ära me ei vastanud.Läksime Vuornose peale pakkusime vist "Monsterit"
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Filmi olen näinud kõike muud tean enam vähem ka asja kohta aga ainult Rezhissööri nimi ja aastaarv jääb ikka väheks.Aga selliseid küsimusi oli sadakond. Kus küsimust ei olnud.Ära me ei vastanud.Läksime Vuornose peale pakkusime vist "Monsterit"
Oleks ka vist nii vastanud, aga Vuornos kas 2003 või 2004
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

polt kirjutas: Pakun välja et esitatud 300 st küsimusest umbes poolte vastust ma juba ei mäleta ja ausalt öeldes see mind ka tõenäoliselt ei huvita.

Tahaks soomalste suure edu põhjust analüüsida.
No mis siin analüüsida - nemad ilmselt mäletasid neid vastuseid ja pidasid neid vajalikuks ning huvitavaks.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

See peab ikka sindrima hea analüüs olema, millega
ennast õnnestub tegelikult targemaks tunnistada..
Nii ülekaalukat vahet annab ainult juutide vandenõuga
seletada, pakun.
Põhjamaadest hoiti ju ka üsna teravalt ja pingsalt seda
liini, et jumala eest ei küsitaks midagi "ühemaalist",
Struve oli pigem eesti küsimus ja veel tuleb meelde see
Hiltoni asi, mis oli kuidagi kolme maa peale songerdatud :)
Nii said Rootsi-Taani teemad tublisti vatti, ehk ongi kultuuriselt
Norrale-Soomele tiba parem, aga see-eest jagavad eestlased
jälle ilmselt paremini Vene teemat ja seda oli ka küll.

Nii et sama hästi võiks analüüsida ManU - Flora mängu,
vastus on lihtsalt: tasemevahe.

Paar küsimust olid sellised - nati hädiselt sõnastatud ja
põhimõtteliselt õigeid vastuseid palju..

Näiteks Rothenburgeri saavutust ei saa hetkel korrata ka selle-
pärast, et DDRi pole, kuigi jah, võis ju aimata, mida vastuseks
taheti.
Mõõtühikute eesliidetel oli juba küsimuses üks liide vahele jäänud,
seda vist hiljem hõiguti vahele.. Aga küllap oli ka giga panijaid,
sest akustika oli nagu oli.
Foobiaküsimus on kahtlane, ma olen neid eesti keelde tõlkinud
ja seoses sellega nati ka möödaminnes uurinud.
Ilmselt on kõige suurem grupp üldise nimetuse all sotsiofoobiad
või sotsiaalsed foobiad (suhtlemiskartused), inimeste ämblikukartus
on üsna harva käsitletav foobiana (ehk siis probleemina).
Usutavasti ravitakse ja seetõttu on "levinumad" akro- ehk kõrguse-
ja agorafoobia, mis tõesti segavad elamist.
Aga pagan teab, mis uuring seda küsimust lubas küsida, huvitav
oleks teada.
Viimati muutis holte, 12.05.2008, 09:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ei mind huvitaks see-kes kelle küsimusi kuidas vastas.Individuaali ja Võistkonnamängu puhul on selline analüüs võimalik.
Henry viskas näiteks individuaalist välja Tsehhovit ja Bosrhisuppi puudutavad küsimused. Mulle tundub hetkel et asjatult. Vaevalt teie eriti ilmselgelt eestlastele vastamatuid asju välja viskasite
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Mina jätsin küll välja näiteks Harry Potteri, Bruce Willise tütre, Playstationi mälumängu ja müstililse asja nimega "A high school musical"
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

Eri mänge tegid muidugi eri meeskonnad ja loomulikult nad teiste tehtud küsimusi ei teadnud (tahstid ju ise ka võistelda). See aga ei vabanda siiski mitmete küsimuste kordumist ühe oäeva jooksul - asendusküsimuse oleks ju jõudnud juurde trükkida. Eriti võistkonnamängus, kus aega oli vähemalt tund.
Nõus Poldi üldhinnanguga. Kuidagi väga kollaseks ja SL-Õhtulehelikuks kippus minema - krimikroonika, koomiksid ja telesarjad, Hollywood ja arvutimängud. Ning teiselt poolelt küsimused raskusastmega - kes oli esimene Nobeli laureaat :lol:
Paarismäng isegi meeldis (noh eks sai sealt ka hea koha), üksikmäng oli nagu oli (kui ei teadnud, olid ise loll), aga meeskonna mäng oli ikka tõeline ajukepp. Mitmest küsimusest oleks saanud asja, kui oleks veel ühe lause lisanud, aga paljud olid lihtsalt pahn.
Raivo

Postitus Postitas Raivo »

Ega siin analüüsida pole midagi ja kui ongi, siis on see üsna ajuvaba analüüs. Kasvõi juba sellepärast, et kui Kabrits saab individuaalis selgelt viimase koha, siis võistkonnamängus osutub parimaks Eesti (või vähemalt osaliselt Eesti) tiimiks. Mis siin ikka analüüsida. Jama lihtsalt ja kogu lugu.
ralf
Postitusi: 6
Liitunud: 10.11.2007, 18:38

mõned vigisemised

Postitus Postitas ralf »

Toetaks Polti ses osas, et pea ühtki küsimust/vastust eriti nagu meelde ei jäänud. Ja mitte minul vaid. Seega - polnud eriti huvitav.

Küsimused tundusid olema justkui ajaleheuudiste nopped. Nt haplotüübi oma. Kuna is eolen geenikoinamisega tegelenud kunagi, siis loomulikult teadsin seokse garnituuri olemasolust. Aga, poleks arvanud, et taolist, väga väga kitsalt erialaspetsiifilist terminit silmas peetakse:)))

Lissabon nt polnud enne risikäike pealinn olnud ja ka pärast neid veel tükk aega mitte.

Selest ütlen, küsimused olivad suuresti pealiskaudsed, uudisnupulikud ja mehhanilist mälutreenigut eeldavad.

Sommide edu, mäekõrgune ja igas asendis? Jah, tartlaste käest said ju loputada viimati. Sestap, imeinimesed polnud.

Aga kuna küsimismaterjalg ja sommide lugemismaterjal puhtjuhuslikult kattusid, siis ka edu silmipimestav.

Mis oli vahet, võistkondlikus, välja kuulutatud 4-l küsimusblokil?:))))

KUna meil on üsna pikaaajline ja omanäoline kilvatraditsioon, siis võiks seda promoda ja ka juurutada. Vähemalt omamaistes võistelungides?! Muidu lõnab asi justkui vene idiootsuste täitmise järgi saksmannide täpsusklassiga:(((( Siis on aga juba targem kohe vitsad soola panna (ise) ja tallis pingile heita:(((
Vasta