Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Raivo kirjutas:Ega siin analüüsida pole midagi ja kui ongi, siis on see üsna ajuvaba analüüs. Kasvõi juba sellepärast, et kui Kabrits saab individuaalis selgelt viimase koha, siis võistkonnamängus osutub parimaks Eesti (või vähemalt osaliselt Eesti) tiimiks. Mis siin ikka analüüsida. Jama lihtsalt ja kogu lugu.
Siin on asi väga lihtne Lombi Hiinalinna tiimis olid tublid inglišmänid nagu Chris Jones ja Mark Grant, kelle tase pole nõrk, vaid üsna tugev.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Jah, oli raske mäng. Aga rahvusvahelised võistkonnamängud ongi väga rasked. Jätsime välja palju meile mittesobivaid küsimusi: a´la kokandusest, skandinaavia asjadest, piiblist, koomiksitest jms. Oli rida küsimusi, mis sobisid rohkem eestlastele: vene asjad nagu Berlioz, Tregubova, Petrov-Vodkin. Üritasime vältida rootsi, taani, läti ja leedu teemat, mis oleks eelistanud üht või teist.
Muus osas jääb korrata eelnenud seisukohta, et selline see tasemevahe ongi (ja oli samasugune kõigis laupäevastes mängudes). Mõnele sobib eurostiil, teistele maakilb, mis siin muud öelda.
Kabritsa näide on puhas lollus - seal võistkonnas oli mh MM-i top 10 kuuluv mängija ja enamike briti gp-sarja mängude küsimuste koostaja.
Kunagise Tallinna EM-i eduga ei saa kah võrrelda - siis olid kõik küsimused eestlaste koostatud. Ja Tartu-Tampere...nojah
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Minu kui üksikmängu põhikoostaja mure oli pigemini selline, et algul valiti välja 40 küsimust igast riigist. Kuna Soome küsimused olid nõrgad, suur osa faktivigadega ja tuli esmajoones välja jätta, tuli Norra ja Eesti valitud küsimused peaaegu kõik mängu panna, mis ei jätnud enam piisavalt valikut. Ka kiireks läks. Sellepärast oli ka pahna. Oleksin pidanud võtma vastutuse enda peale ja asendama omal valikul kõik selle pahna, mis veel sisse oli jäänud, Eesti küsimustega nagu Owe ja Tauno tegid.

Kui eelmise aasta paarismängu Eesti MV valmistasime ette terve aasta, siis siin tuli ajada läbi mõne nädalaga.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Guest

Postitus Postitas Guest »

Ralfile: euro-värk ongi rohkem selline faktoloogidele tehtud mäng, neil, kes tahaksid ka loogikat vastuste leidmisel kasutada, pole sellistes mängudes eriti midagi teha. Aga kui tuleb päeva jooksul 300 küsimust vastata, siis kaob asjas nagunii igasugune loogika ära. Enam ei mängita ju ka traditsioonilist malet vaid kiirendatud varianti (juba ammu ei katkestata partiisid, et järgmine päev edasi mängida). Küllap on selline suund ka mälumängus. Teisalt eeldabki sõnapaar "mälumäng" rohkem just mälu kasutamist, mitte mõistuse kasutamist. Tuletamise küsimuste puhul oleks päevas ehk heal juhul võimalik esitada vaid 50 küsimust. Aga nagu teada on aeg raha! Eestis võiks muidugi seda vanat klassikalist või õigemini traditsioonilist kilba edasi arendada nagu kasvõi toosama Maakilva vorm. Loomulikult peab eluõigus olema igat liiki mängudel ja ka paljude kiirküsimustega mängud võiksid edasi olla aga mida mitmekesisemad on üritused, seda parem ju! Eks siis igaüks valib ise, millistel mängudel osaleb, millistel mitte. On isegi ka neid, kellele meeldis 2 päevane võistkondlik mäng kuigi võib-olla jäävad need tänasel päeval juba vähemusse. Samuti meeldis mitmetele selline Sireli memoriaal, kus pärast üritust sai veel mõne sõna meeldivas seltskonnas vahetada. Nii et arvamusi on erinevaid ja ilmselt tuleb ka erinevaid mänge korraldada. Mida rohkem, seda parem. Üks huvitav vorm toimib ka Pirital, kus toimuvad temaatilised mängud, kusjuures iga mäng on osaliselt ka kiirkilb ja osaliselt traditsiooniline mälumäng. Sellest võiks kujundada koguni triode karikasarja lootuses, et selliseid mänge hakkab ka mujal toimuma. Aga Põhjamaade mängu analüüsil eriti mõtet pole kasvõi Tiit Kabritsa näite puhul: kord absoluutselt poris, kord Olümposel.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

No mul puuduvad andmed Kabritsa keeleoskuse kohta-aga Lomp väitis et tema oli oma mansale tervelt 6 punkti toonud. Samas ma siiski käsitleks Hiinalinna meeskonda pigem paarina Jones-Grant.Ja arvan, et nad oleks veel kõrgema koha saanud kui segajaid poleks lauas olnud. Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Kui Kükametsa Kolla Sebastian Loebi tagaistmel sõites MM-ralli võidab, et tähenda see, et tegu oleks maailmatasemel rallimehega.

Muidugi pole kahtlust, et Eesti mälumängurid on maailma parimad (kui küsimusi koostavad eestlased ning teemad on ikka needsamad head klassikalised ja küsimusedki sellised "püsiväärtusega", mida on meie mail ajast aega küsitud).

Aga Oslos (sel sügisel EMil ja kahe aasta pärast järgmisel PMV-l) saame veel hullemalt tappa, julgen ennustada.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

arko, ei ole mõtet seletada, saad veel vastu hambaid :lol:

ühtegi ralfi ega andrust mu meelest mängul polnud
Viimati muutis tauno, 12.05.2008, 12:28, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
ralf
Postitusi: 6
Liitunud: 10.11.2007, 18:38

vigisemise jätk

Postitus Postitas ralf »

Jep!

mälumängul on ka muid tähendusi:)))

Selge see, et HuMaKeFü MuNuPu kabinet on teise nuka päält ja massküsitluseks parim viis pole. Aga, see ei tähenda ka mandumist kolmanda/neljandajärgu ajalehenuppude ja MTV ning muu taolise, kuid "väärtusliku" madalsohu.

Zooroopaline on väljakujunemisjärgus. Paljuke neid laiemaid jõikatsumis on tehtud? Aastat viis. Seega tuleb sellel suunal mitte uppasendis olla, vaid pigem kodanikele õpetist anda, kuis paremini edasi minna.

Selge see, et asjad edenevad. Kas ka alati paremuse suunal?

Males on/oli kiirsüsteemile üleminekul teine loogika hoopis.

Kilvakiirendamine on pigem mingi teleformaadi kopipeistimise moodu:(((( Ja see küll kuskilt otsast taset ei tunnista.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Minu arust on MM viimasel ajal muutunud eestlaslikumaks aga Põhjamaad oli ikka väga räigelt teine suund kohati.MMi küsimused on nagu iga aasta üha paremaks läinud või vähemalt pole hullemaks muutunud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Raivo

Postitus Postitas Raivo »

Kui nüüd tõesti tõi Lomp Hiinalinnale 6 punkti, siis juhul kui Kabrits ei toonud ühtegi, oleks Hiinalinn tõesti Kvardist ettepoole jäänud. Vahet pole!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma küll ei tea kunas järgmised rahvusvahelised, kus eestlased küsida saavad toimuvad aga ma võin omalt poolt ennast küsima pakkuda.Muidugi Inglise keelde tõlke asja tuleb veel arutada. Ise ma seda igaks juhuks ei tee.Aga muidugi on raha olemasolu korral ka see võimalik.Perset ette ei keeraks aga kui ma muusikaküsimuse teeks siis ma küsiks ikka sellist esinejat või bändi kellest ka eesti inimene enne kuulnud on.Sama teema raamatute ja filmide ning teleseriaalidega.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Poldiga eelviimases osas täiesti nõus. Aga laupäeval tundus küll kohati tuline kahju raisatud ajast. Ja väga palju küsimusi oli tõepoolest selliseid, et ka pärast vastuse kuulmist ei saanud aru, millega tegu oli, sest küsimus ja vastus kokku ei suutnud sellist infot anda.
Ma saan aru küsimusest, kui see suudab vastaja targemaks teha, aga kui vastaja jääb ka pärast õige vastuse kuulda saamist paberit lolli näoga põrnitsema, oli ilmselgelt tegemist mõttetu küsimusega.
Individuaalis oli hea, sai lugeda kõrvalt inglisekeelset tõlget, mis andis kohati lisainfot (kasvõi tema=mees).
Siiski tundusid komplektid olevat (ja Henry sõnavõtt ka kinnitab seda) kokku pandud ülepeakaela ja ilmselt kohati ka ülejala.
Enamik inimesi võtab mälumängu siiski meeldiva ajaviitmise ja mõnusa harrastusena. Ei maksa neid siis eemale peletada Soome-stiilis nüride faktiküsimustega või sellega, et päritakes, kes on Jaapani tuntuim naismangakunstnik.
See küsimus omaks meie kontekstis mõtet ehk juhul, kui see oleks proua keisrinna.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma ei mäleta, mis sellle manganeiu nimi oli aga eeldatavasti oleks saanud teha sellest ka Henry stiilis küsimuse, kus oleks saanud väita, et tema perekonnanimi ühtib näiteks Miljonilinnaga Kiusiu saarel või jaapani pesapallilegendiga.(täiesti huupi pandud näited)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

1. Tundub ka, et B-tähega vastuste suurele hulgale vaatamata pole alust süüdistada kedagi entsüklopeedia B-osast maha kirjutamises, sest autorid on erinevad:
3. Lipud (Belau ja Bangladesh) Soome
23. Bantam auto - Soome
27. Babirussa - Eesti - Eesti HR küsimus
42. Bowling - Norra küsimus
45. Basketball Uleb league - Eesti HR küsimus
48. Bullfighting - Soome
51. The Bombardier - Eesti HR küsimus
61. Film Rio Bravo - Soome
67. Beebi Baby Grace - Norra
75. Al Bundy - Eesti Sven Oidjärve küsimus

2. Kuna mina ja Erik tahtsime mängida paari ja võistkonnamängu, Arko ja Tiit ning Ove ja Tauno samuti teisi mänge, siis polnud küsimuste eelnev võrdlemine võimalik. Küll oli Arkol võimalik Savonarola välja jätta.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Aitäh neile, kes pakuvad end järgmine kord küsimusi koostama.
Kinnitan, etr ei unusta seda :P
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta