Elustiil

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

Kulla Polt, praali vähem ja esita parem ise kaks usaldusväärset allikat, mis sinu mainit kikilipsulegendi tõestavad. Esiteks oli juba küsimus üpris nadi, teiseks kuulub vastus pigem müütide kui faktide valdkonda. Või ehk eksin mina?
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

polt kirjutas: Ma ei saa sellest märkusest aru.Esiteks on Chrysler ja Chevrolet täiesti erinevad asjad ja teiseks oli õige vastus Chevrolet.
see oli möödarääkimine, mille aluseks olevad postitused jõudsime juba ära kustutada. vabandust segaduse tekitamise pärast.
Viimati muutis Hallvatt, 09.05.2006, 20:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Allikas on 500 tuntud kaubamärki-Tänapäeva kirjastuse poolt välja antud raamat.Kellegi saksa poolaka tõlge.Suurepärane teos muuseas.Ma pole viitsinud seda netist üle kontrollida aga üldiselt on tegu usaldusväärse ja täpse teosega.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Postitus Postitas Genosse »

_Ma ei saa sellest märkusest aru.Esiteks on Chrysler ja Chevrolet täiesti erinevad asjad_
On-on. Mõnikord jõuavad näpud mõttest ette. Ega need CHrysleR ja CHevRolet nii erinevad nimed ka pole - pooled tähed ikkagi samad, algus ka - esimese hooga võib vale nimi pähe tulla küll.
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

Teinekord kontrolli ikka. Iseenesest on tore legend ja võib ju ka tõsi olla, aga tõenäolisemalt siiski mitte: http://home.earthlink.net/~scrippsbooth ... story.html. Samuti on raske tõestada, et ühegi teise automargi embleem Pariisi tapeedist inspireeritud pole. :wink:
polt kirjutas:Allikas on 500 tuntud kaubamärki-Tänapäeva kirjastuse poolt välja antud raamat.Kellegi saksa poolaka tõlge.Suurepärane teos muuseas.Ma pole viitsinud seda netist üle kontrollida aga üldiselt on tegu usaldusväärse ja täpse teosega.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Väljavõte Chevrolet' ajaloost, st veel üks allikas:

1914
The Chevy "bowtie" logo appears for the first time. Legend maintains that the bowtie shape was inspired by a pattern of wallpaper in a Paris hotel room. In 1908, William Durant reportedly detached a small piece and kept it in his wallet, waiting for the day he'd put it to use.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma ei saanud su linki lahti Mart aga äkki teed lühikokkuvõtte.Antud kontekstis pole üldse mõtet selle küsimuse üle vaielda, sest isegi vihjeid allikale oli siin tehtud piisavalt. Ja kikilipsu vihje peaks ju välistama kõik ülejäänud automargid ja nende logod.Kohe alguses ei lisanud ma kiki juttu , sest minu hinnangul oleks küsimus läinud siis liiga lihtsaks.kUSAGIL KOHALIKUS MÄNGUS OLEKS MA KÜSINUD KOOS KIKI MAINIMISEGA AGA SIIN PEAKS OLEMA IKKA KÕRGEM PILOTAAZH MITTE KAASMÄNGIJATE ALAHINDAMINE.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

See, et... Hallvatt küsib
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

Näh, panin ettevaatamatult lause lõppu punkti ning see keeras kogu lingi tuksi. Proovin siis uuesti: http://home.earthlink.net/~scrippsbooth ... story.html
Igati tore lugemine on.
Põhiliselt tahan öelda seda, et kuna antud juhul pole kindlasti tegu dokumenteeritud faktiga, siis maksab seda küsimuses ka märkida (kasvõi kaudse kõneviisiga: "räägitakse, et...", "ükskord olnud nõnna, et..." vms). Antiigi teema puhul kehtib vaikiv kokkulepe, et küsimusele "Kes oli Heraklese ema?" ei lisata märget "kanoonilise mütoloogia järgi", sest igaüks saab niigi aru, millega tegu. Autondus on aga teadupärast vaid törts üle saja aasta vana, seepärast maksab siin sikke lammastest ning müüte faktidest rohkem lahus hoida.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Seesuur et ma siis küsin. Ei midagi eriti rasket: mis on peamine vahe traditsionaalse (šveitsi, prantsuse) absindil ja 1990ndatel tootma hakatud tšehhi absindil? Ma ei küsi seda põletamisrituaali, mille tšehhid oma joogi parema marketingi huvides lõid, vaid üht tähtsat maitsekomponenti.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mis kas Tsehhid asendasid koirohu mingi muu asjaga-koerapöörirohuga ve nii umbes?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

Ma ka mõtlesin koirohu peale, aga ilma selleta, kurram, pole joogi senisel nimelgi enam mõtet (oli vist absinthe - pr. k. koirohi?). Muud ka ei oska pakkuda...
polt kirjutas:Mis kas Tsehhid asendasid koirohu mingi muu asjaga-koerapöörirohuga ve nii umbes?
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

ei, koirohi on alles. Aga üks tähtis asi on veel, mis šveitslastel ja prantslastel oli, aga tšehhidel puudub. Seetõttu on tšehhide absint mõrkjama maitsega. Seda maitseainet (-taime) võib leida ka mõnest teisest alkohoolsest joogist.
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

Kas tõesti aniis?
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Aniis, koirohi ja apteegitill olid nn "püha kolmainsus", mis ei tohtinud absindist puududa. Tšehhi absindist on puudu neist kaks: aniis ja apteegitill (oleks keegi seda viimast pakkunud, oleks ka vastuse õigeks lugenud).

huvitavat lugemist:
http://www.oxygenee.com/absintheMUSEUM.html
http://www.absinthe.se/

Mart, jätka. :arrow:
Vasta