Mälumängu tulevik

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

See et spordimängu eraldi korraldada pole mõtet, on näiteks Rakvere baasil ammu selge. Mitu mängu päevas on igati bro.Kui ma juba kuhugi kohale sõidan siis ma tahan võimalikult palju ka kohapeal saada-mälumängu ma mõtlen.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Matis »

Loomulikult ju võib teha mitu mängu päevas korraga, aga see eeldab ka kvaliteetsemat ajaplaneerimist. See stiil, ups ma tegin 80-100 küsimust karikamänguks, aga pole väga sooja ega külma, et kahe mängu vahel võiks olla tund sööma või puhkepausi, võiks küll ära lõppeda. Siis võiks juba kahemängu puhul olla nõue, et mingigi toitlustus peab olema (Kilingi-Nõmmes, Tartu paar sportneti ja mõningate mööndustega Paikusel olen näinud), kasvõi kohvi ja küpsised.
Muidugi võib teha üle-eestilisi mänge (teatud sarjades), aga mitte täies ulatuses, sest siiski kui meil kummitab mängutegijate puudus, siis peab olema võimalus pea kõigil see maitse suhu saada. Meil Kilingi-Nõmmes Saarde kihelkonna mängus teevad mängu iga võistkond.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas aadu »

Kohalikes sarjades ilmselt küsimuste tegemine ei maksa, sest enamikes kohtades teevad võistkonnad neid külakorda ise. Loomulikult oleks mõeldav ja ilmselt ka huvitav, kui kõik suuremad sarjad hooajal ühe-kaks komplekti kõik koos läbi mängiksid, kui see logistiliselt võimalik on, sest kooskäimise ajad on ju eri kohtades erinevad. Ja koha peal peab olema keegi, kes mängu läbi viib. Kui võistkonnad külakorda mänge teevad, siis on sellise mängu jaoks läbiviija leidmine küllalt keerukas. OK, Rakveres leiab, aga pigem hakkavad just sellise mängu korraldamise puhul lisakulutused tekkima - vaja on kedagi küsimusi jagama, vaja on auhindu jne, mille eest muidu kannavad hoolt korraldajad.
Matisele lisaks -meil annab Rakvere linn ca 25-30%, osavõtumaksudest koguneb umbes sama palju ja ülejäänu tuleb sponsoritelt. Kohalikule sarjale peale maksma ei pea, pigem saab sellest kokku kogunenud raha ja nänniga ka maakondlikku laste loodusmängu toetada.
Aga osavõtjate vähenemise tendentsi on märgata ka Rakvere mängus - kui tipp on olnud 22 võistkonda ja veel mõned aastad tagasi oli keskmiselt 18, siis tänavu ainult 14. Küsimus on ka eestvedajates, nii on Vinnist alati olnud vähemalt 2 koolilaste punti, Nõmmiku Jaan enam ei viitsi midagi ajada ja Vinnist polnud kedagi. Absoluutselt null Vinni võistkonda nii noori kui vanu. Samas on Veneveres 12 võistkonnaga sari, Kundas on vist 8, Sõmerul, Väike-Maarjas, Rägaveres, Rakkes oma sarjad, mõnes kohas ilmselt kindlasti veel.
Rakvere teatris oma sari, mõned aastad on käinud, tänavu jätsid vahele, aga lubasid järgmisel aastal kindlasti tulla.
Ja kõik saavad ise oma mängukorraldamisega hakkama. Kunda küsis minu käest ühe küsimuse igaks mänguks, nagu õpetuseks, milline küsimus olema peaks, eks ma siis püüdsin.
Pinna saame meiegi tasuta, kõrtsid on õnnelikud, kui nädala sees kümneid täisjõus mehi kohale tuuakse, õlle hind on soodukaga.
EMV Tallinnast väljaviimise osas olen kahe käega nõus. Kolm mängu ühel nädalavahetusel oleks igati õige.
Aga nii-öelda lihtne kilbar (keeleinimesed ütlevad,, et õige on kilbar, mitte kilvar) on millegipärast ära hirmutatud. Eks kõik näevad, et Lääne-Virumaalt käib väljas Replik. Vahest mina, vahest Hinno. Ja ongi kõik, kui maakilb välja jätta. Samas on siin maakonna tasemel tegijaid küll, aga välja ei tulda. Isegi Rakveres toimuvale mängule ei tulda. Maakonna paarikat mängisime mullu nelja paariga, individuaali pole üldse mõtet teha...
Ehk on madalseisu taga seegi, et teles pole juba jupp aega ühtegi vähegi mõistuspärast mälumängu olnud.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Paikusel on süsteem selline. Vald garanteerib ruumid, paljunduse ja auhinnad. Mina sebin siis küsimused-kas teen ise, teen bartertehingu või hangin osavõtumaksust laekuva raha eest. Ise pole ma juba mitmeid hooaegu kaasa mänginud, et teistel huvitavam oleks. Nii tuleb odavam ka kui mängujuht saadab meili mitte ei tule ise kohale.
Üleeestilise mängu osas on mul ettepanek alustada erinevas 4 kohas sügisel hooaega ühise mänguga.
Jüri,Tartu, Paikuse ja Rakvere tuleks ilmselt kõne alla. Võib-olla veel keegi. Need 40 küsimust koostaks siis 10 igast regioonist ja ju leidub ka see vabatahtlik mängujuht igal pool.(võib muidugi ka 50 teha)
No ja kevadel võiks lõpetada siis ju ka kõik koos samasuguse mänguga.
Mis puudutab naiste kaasamist-siis oleks ilus korraldada samadele seltskondadele näiteks naistepäeval üleeestiline segapaarismäng. Kus siis lihtsalt iga meeskilvar otsib endale naise. Kohapealsetes mängudes on naissugu saalis saadaval küll.Ja muidugi ei hakkaks siis naist kuhugi kaasa vedama vaid mängiks selle mängu taaskord paralleelselt ära kohaliku mängu kohtades.
Ja Habal tuleb saata maskotina koolinoorte turniirile kaasa mängima igal juhul.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas punukana »

Koolinoored kasutasid pärast viimast spordimängu Habali kohta nimetust "kõndiv wikipeedia" :)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas arko »

See, et igast regioonist tuleb 10 küs, ei ole hea variant. Mängul peaks ikka oleme üks kindel koostaja ja vastutaja.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Miks? Väga lakooniline. Kui sina teed 10 küsimust Jüri poolt,Tiit teeb Tartu poolt, Mina teen Paikuse poolt ja Andres teeb Rakvere poolt-kas siis tuleb sitt mäng või? Ma ei arvagi et 4 debütanti peaks nüüd mängu tegema ja kokku panema.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tauno »

nojaa, aga kuidas sa tead, mis teemad tulevad jne ?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas arko »

Ja tulebki. Just, teemade tasakaal on see peamine küsimus.
Pluss veel see, et nii on kohe 3-4 võistkonda, kes kaasa mängida ei saa.
Samas on igas sarjas ju mitu võistkonda, kellel on korralik mängude tegemise kogemus. Kui nende mängud kokku koondada, saaks ju igati hea hooaja. Et külakorda käiks terve mängu tegemine, mitte ainult ühe jupi.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Iga tegija teeks 10 küsimust -igast teemast siis ühe ja olekski asi tasakaalus. Ja komplekti kokkupanek käiks nagunii ühiselt. Näha on et te pole Maakilvale küsimusi teinud. Põhimõtteliselt saab väga edukalt komplekti kokkupanekut arvutikaudselt teha. Ja miks ei saa mitu võistkonda mängida? Ühe mängu võib a) esiteks mängida ilma ühe stammliikmeta ja teiseks ei lähe ju kõik mängud nagunii kohalikes sarjades arvesse. Mina usun küll et me suudame leida igast regioonist 2 inimest, kes on nõus küsimusi tegema ja on suutelised arvutipõhiselt suhtlema.Minul näiteks puudvad kohalikul tasandil üleüldse igasugused ambitsioonid selles osas , et ma peaks tingimata mängida saama. Küsimusi meeldib mulle vist üleüldse juba rohkem teha kui mängida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas punukana »

Mis järelkasvu puutub, siis koolinoorte mängul on ju osavõtjaid küll ja küll, aga pärast koolide lõpetamist kaovad nad kuhugi mutiauku. Ilmselt on harjunud, et on olemas keegi, kes koordineerib, organiseerib ja saadab võistlema, ning omapäi ei jagu piisavalt julgust või initsiatiivi. Ma näen ühe võimaliku lahendusena kaasata neid täiskasvanute mängudele juba koolieas, et teeots kätte näidata, ja soovitavalt võiks võistkonnamängudes mõni mentor alguses nendega koos mängida, et päris teerulliga üle ei sõidetaks.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Minu arust võiks maakilb olla selline mäng,kus võistkond koosneb kahest nö mentorist ja kolmest noorkilvarist. Siis oleks asjal ka mingi selge kontseptsioon. Praeguse mängu mõttest(va arvatud rahakogumine) ma hästi aru ei saa.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tauno »

võib ju kuskil kohustuslikuks teha, et võistkonnas peab olema vähemalt 1 alla 21-aastane

nagu see võõrmängijate reegel pallialadel :)
Vilniuse Žalgiris
Külaline

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Külaline »

Nojah, 21 pole ka enam kooliõpilane või kui on, siis ta on hästi palju korranud kooliõpilane, kel paraku eriti midagi meelde ei pruugi jääda. Samas näiteks Madis Hurt sai mullu korraliku koha (kas see oli nüüd EM või MM ei mäleta kahjuks). Aga Madis otsustas hariduse kasuks ning heal juhul võib teda mõnedes lokaalsetes mängudes kohata. Üldiselt muidugi õige suhtumine, sest kilb on ikka eelkõige harrastus ja jumal hoidku kui ta mõnel elukutseks muutub. Vihmameeste vabariigis ka ei tahaks elada. Aga jutt selleks, et vägisi ei saa kedagi ühegi asja juurde naelutada. Ja maakilvas on selliseid omavalitsusi, kus noorimad hakkavad vanusest 35 või 40 alles. Ja kui mõni ongi alla selle vanuse, siis on tal miskit muud viga, mis jälle ei sobi. Muuseas on ka selliseid valdu, kus polegi õieti enam ühtegi kooli või peaaegu et pole kooli. Võib-olla oleks õigem teha paariskilva karika reglament selline, et iga vana partner peaks olema kooliõpilane. Neid mänge on rohkem ehk parasjagu ja nii ei kaoks järg ära, muidu seda maakilva sarja oota teinekord mitu kuud ja vahepeal on huvid jõudnud muutuda.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Mälumängu tulevik

Postitus Postitas holte »

tauno kirjutas:võib ju kuskil kohustuslikuks teha, et võistkonnas peab olema vähemalt 1 alla 21-aastane

nagu see võõrmängijate reegel pallialadel :)
See reegel ju Maakilvas sisuliselt ongi. Ainult et paljudel võistkondadel
"pole noormängijat lihtsalt kohal".
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta