Teadetetahvel 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

Ma korraldasin eelmisel aastal kokku üle 50 mängu, Aare. Kõige rohkem oli saalis (õunaaias ) u 90 osalist.Paikuse mängud olid veel ühed väiksema kvoorumiga. Ja see sinu toodud arv tuleks peaaegu kahega korrutada, sest oli kaks mängu korraga, ka spordikas.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kets

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Kets »

Kuhu paigutada koolinoorte mängud, kus osaleb ligi 150 võistkonda ligi 600 osavõtjaga. Kui me nüüd kõiki liitma ja lahutama hakkame, siis paistab see rohkem demagoogiana.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas his master's voice »

Tänases Õhtulehes on pikk usutlus Indrek Salisega http://www.ohtuleht.ee/494587
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

Kets -kes siin liigitab? Mis koolinoorte mängud üldse asjasse puutuvad ei mina ega su sõber Viivik neid ei korralda. Tubli! Said sõna sekka öelda!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Allar

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Allar »

Tere!

Suurimad mängud, mida ma eelmisel hooajal korraldasin, toimusid Kolgaküla rahvamajas. Üle Kuusalu ja ka näiteks endisest Harju-Jaani kihelkonnast oli kohal kuni 30 neljaliikmelist võistkonda. See teeb kokku saali kõvasti üle saja inimese. Kohal käivad tuntud mälumängurid Allpere, Birkan, samuti Artur ja Mati Talvik,. mitmed vallavanemad ja ise mehed Tallinnast! Aga millegipäast ei näe ma kunagi saalis “superkilvar” Polti!
Minu jaoks on see teema ammendunud ning Polt võib oma õunaaias kassiga või iseendaga mängida!!!

Nii-et kõike ei saa mõõta arvudes.

Allar
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

Oleks ka üsna kummaline kui Kohalik rahvas oma mängul ei käiks. Allar sa lugesid ette kõik tuntud nimed Kuusalu vallast. Ja siis paned pahaks et Polt Pärnust kohale ei sõida?! Ma ei ole sul ka Keilas oma 5 aastat käinud. Kindlasti oled sa suurepärane mälumängur aga äkki sa siiski leiaksid võimaluse seda mõnel võistlusel nö vahetus konkurentsis tõesatada. Vändra sulle ei sobi. Aga mis mängule sa julgeks tulla. Minu pakkumine on jõus maksan su osavõtumaksu, hüvitan su transpordikulud kui kaotad mulle alla 10punkti ja erilise karistusena tulen keilasse mõnele su mängule mängima.Sina ainult tule ja mängi. Vaata, ma nõrkade meeste mängudel ei käi! Ja otse loomulikult võin ma mängida sinu ja su sõbra Sivadi vastu paarikat üksi või siis teie paaris minu vastu individuaali. 1 ühe vastu poleks asi ilmselt kellegile huvitav...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Külaline »

Allar kirjutas:Aga millegipäast ei näe ma kunagi saalis “superkilvar” Polti!
Allar! Kas sa ise käiksid 190 km kord kuus 30-40 küllaltki lihtsa küsimuse pärast kohal?
Pealegi on see sari rohkem ümbruskonna jaoks ja seal käis enne põlengut ka Ott Sandrak.
P.S. Ei ole Poldi kaitsja ega tema poolt ära ostetud.
Kasutaja avatar
ommu
Postitusi: 27
Liitunud: 30.05.2008, 13:27

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas ommu »

:?: Siin võeti enne julgelt sõna Räpina mälumängude teemal. Arvan, et see käis vist ka Räpina korraldatud viimase paarika kohta ja seda enamasti ilmselt nende poolt, kes ise kohal ei käinud. Olekski nüüd huvitatud konkreetsest kriitikast, mida tehti valesti , mida mitte. Mäng on ju lehel ilusti olemas.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

http://foorum.kilb.ee/viewtopic.php?f=5&t=769

Räpina paarika kohta võeti sõna siin.
Mina isiklikult mängimas ei käinud kahe viimase aasta mänge võrreldes on kvalitatiivne hüpe paremuse suunas märgatav.
Isiklikult mina olen natuke mures tulevaste emv pärast eelkõige sellepärast, et ma ei näe Räpina mehi üleestilistel mängudel. Korduvalt küsitud ka samal hooajal asju oli natuke palju. Soovitan osaleda võimalikult paljudel mängudel. Näiteks Sirel ja pildikilb peaks olema võistkondlike korrALDAJAILE LAUSA KOHUSTUSLIKUD.
Ja loomulikult peaks paarikat tegev kooslus osalema Keila mängul, et näha milline ei tohiks üks mälumäng olla.
Aga edu!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Sven

Värsked muljed

Postitus Postitas Sven »

Vändra mäng oli täitsa OK, aga kogenumatel (loe: vanematel) kilbaritel läheb vist nii peene teksti lugemine keeruliseks. Samas, kogenumatele andsid punkte KKK-d. Näiteks kassisitast valmistatud kohvi oli mitte ammu Kloostrikal, Palki väin eelmise hooaja TTÜ mängus, Nofretete (küll teistmoodi küsitult) paar nädalat tagasi Mälugigandil, Faithfulli pilt koos Jaggeriga suvisel juubeli-Kloostrikal, Peter Higgs Haapsalu paarikal...
Head küsimused olid minu meelest 35, 39, 58, vaimukad 15, 34.
56, 57 ja 43 ei olnud küsimused, kust midagi vajalikku teada saada.
Uuem muusika oli millegipärast väga Briti-keskne (3 bändi+1 sooloesineja)
Tore, et korraldajad minu peale mõeldes olid auhinnalauale ratta aksessuaare otsinud, aga...ma ei saaks sõita, kui mul sellised asjad ratta küljest puudu oleks. Dura lex, sed lex.
Arvo Kreegipuu

Re: Värsked muljed

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Kommentaariga nõus. Ise ei saanud seekord Faithfulli nimega hakkama (poole pealt läks rappa - 0 p), küll aga Higgsi omaga (2 p). Aga need aksessuaarid kulusid mulle väga ära, ühe vanema jalgratta taaskomplekteerimine oligi pooleli, nüüd saab valmis.
Sven kirjutas:Vändra mäng oli täitsa OK, aga kogenumatel (loe: vanematel) kilbaritel läheb vist nii peene teksti lugemine keeruliseks. Samas, kogenumatele andsid punkte KKK-d. Näiteks kassisitast valmistatud kohvi oli mitte ammu Kloostrikal, Palki väin eelmise hooaja TTÜ mängus, Nofretete (küll teistmoodi küsitult) paar nädalat tagasi Mälugigandil, Faithfulli pilt koos Jaggeriga suvisel juubeli-Kloostrikal, Peter Higgs Haapsalu paarikal...
Head küsimused olid minu meelest 35, 39, 58, vaimukad 15, 34.
56, 57 ja 43 ei olnud küsimused, kust midagi vajalikku teada saada.
Uuem muusika oli millegipärast väga Briti-keskne (3 bändi+1 sooloesineja)
Tore, et korraldajad minu peale mõeldes olid auhinnalauale ratta aksessuaare otsinud, aga...ma ei saaks sõita, kui mul sellised asjad ratta küljest puudu oleks. Dura lex, sed lex.
Sven

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas Sven »

Kuulge-kuulge, 53. küsimusega on küll jama! Piim on türgi keeles "süt" ja armeenia keeles "kat". "Panir" ja "peynir" on juust. Mida Vändrakad kommenteerivad? Kohapeal vist keegi ei vaielnud, aga kas see muudaks kellegi punkte. Või tuleks faktiviga sisaldav küsimus lihtsalt tühistada.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

!

Postitus Postitas polt »

See oli nii mõttetu küsimus, et sellest pole isegi mõtet rääkida. Miks peaks üks eesti kilvar teadma, kuidas on Armeenia, Türgi või Farsi keeles juust või piim? Kus on point? Ma võiks nii teha ju ka kümneid küsimusi a la kuidas on suahiili keeles -sool? Või kuidas kõlaks heeringas islandi keeles? Vändras ei olnud viimase 7 aasta jooksul midagi muutunud(peale videoprojektori olemasolu.)Ja mu 10.koht tavapärase 11. asemel oli ilmselt tingitud sellest, et ju mõni kilvar oli puudu. Kohapeal vist räägiti , et esikolmik oli ka täpselt sama mis eelmisel aastal. Ka see näitab et vesi seisab.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas arko »

Point on selles, et pärsiakeelset sõna nimetab etümoloogiasõnaraamat ühe võimaliku allikana, kust on see sõna eesti keelde jõudnud. Minu jaoks oli küll loogiline, et muidu seda asja ei küsitaks, kui sel mingi vähemalt kõlaline seos ei oleks. Mis ei tähenda, et ma selle õigesti vastasin. Kirjutasin esmalt pärm, siis poeem. Oleksin pidanud piima peale tulema.
Noriksin natuke selle üle, et Brotherit Jaapani üheks suurimaks korporatsiooniks nimetati. Nii palju kui otsisin, ei ole ta isegi top 100s.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2012

Postitus Postitas polt »

No Brotheri küsimuse oleks pidanud korralik kilvar ju puhtalt peakorteri pildi järgi ära vastama....
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta