Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas margu »

Kuna siin on välja kuulutatud sotsialistlik võistlus teemal, kes suudab öelda välja suurima küsimuste arvu, siis pean ilmselt tõsiselt kaaluma EMVdest loobumist. Äärmisel juhul saab osaleda ainult ühtedel neist esivõistlustest. Tartu on väga tore koht ja seal on alati meeldiv mälumängimas käia, kuid ühistransport mudalinnast emajõelinna ja tagasi seab raamid. Nii et pidage hoogu ...
Arvo Kreegipuu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

6631 kirjutas:Sel juhul tulevad pooled küsimused umbes sellised (stiilinäide on võistkondlikult EMV-lt 20.3.1993):
Millise ajaloolise sündmuse ja millal fikseeris eetrisse antud parool: "Kotkas on laskunud"?
Aga miks mitte "Vana kotkas pesalt lendu ei tõuse"?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

6631 kirjutas:Sel juhul tulevad pooled küsimused umbes sellised (stiilinäide on võistkondlikult EMV-lt 20.3.1993):
Millise ajaloolise sündmuse ja millal fikseeris eetrisse antud parool: "Kotkas on laskunud"?
Nii müstiline kui see ei tundu -tegi meie võistkond -mille nime ma ei mäleta 1 punkti soolo sellele küsimusele vastates. Me panime aastaarvu puussse. Teised panid kuu ka puusse. Niipalju on siis mälumäng 20 aastaga muutunud!!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Paluks kas kilvalehele või foorumisse või kui asi salajane mulle meilikasse panna kirja. Täpne aeg ja koht kus toimuvad selle aasta eestikad. Kes küsib kui palju küsitakse ja kui palju maksab. Ilmselt pole ma ainus kellel see info puudub?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Üksik- ja paarismängud on Tartus, Tähe 4-160 (füüsikahoone). Kell 11 algab individuaal ja paarikas pärast vaheaega otsa, loodetavasti algusega 15.-15.30.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas margu »

Paistab, et sel aastal pole mõtet üksik- ja paarismängumeistrikatele tulla. Üksikmängus nagunii midagi ei võida, paarismängus oleks ehk lootust, kuid see algab millalgi pühapäeva õhtul. Esmaspäeval peab aga tööle minema. Seega pole osalemisel mõtet, aga nojah, ise süüdi - Kes käskis kaugel provintsis elada.

Aga as sel aastal selline üritus nagu võistkondlikud eestikad ka toimuvad? Kalendris nagu 12.mai kirjas?
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas mrali »

margu kirjutas:Paistab, et sel aastal pole mõtet üksik- ja paarismängumeistrikatele tulla. Üksikmängus nagunii midagi ei võida, paarismängus oleks ehk lootust, kuid see algab millalgi pühapäeva õhtul. Esmaspäeval peab aga tööle minema. Seega pole osalemisel mõtet, aga nojah, ise süüdi - Kes käskis kaugel provintsis elada.

Aga as sel aastal selline üritus nagu võistkondlikud eestikad ka toimuvad? Kalendris nagu 12.mai kirjas?
12.05 jah. Koht peaks olema Õismäe gümnaasium (nn Kasesalu kool). Kellaaega hetkel ei tea. Küsimusi plaanis 150.
Sven

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Sven »

margu kirjutas:Paistab, et sel aastal pole mõtet üksik- ja paarismängumeistrikatele tulla. Üksikmängus nagunii midagi ei võida, paarismängus oleks ehk lootust, kuid see algab millalgi pühapäeva õhtul. Esmaspäeval peab aga tööle minema. Seega pole osalemisel mõtet, aga nojah, ise süüdi - Kes käskis kaugel provintsis elada.
Kirjutan seda kommentaari lauba õhtul kell 19.20 ja väljas on veel täiesti valge. Ja edasi suve poole läheb veel valgemaks.
Muidugi üks häda on, et õhtul Tartust Haapsalu poole sõites paistab päike otse silma.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Ilmselt on asi selles, et viimane säherdune buss väljub Tartust kell 16:45. Ma ei tea, kas mängu toimumine laupäeval oleks midagi muutnud (bussiaegade osas poleks) ja õigupoolest ei tea ma ka seda, miks need mängud pühapäevasele päevale pandi. Küsisin juhatuselt, aga selget vastust ei saanud.
Sven

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Sven »

Kui sa oled sportlane ja osaled oma ala Eesti meistrivõistlustel, kas siis ei saa tööandjaga kokku leppida, et saaks vaba päeva. Minu tööandjad pole mulle kunagi takistusi teinud, kui ma tahanmööda ilma käia maratoni jooksmas.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Eesti on kahjuks selline ajuvaba riik, et eestlased peavad saama pühapäeval ka shopata. Selle asemel, et oma hobidega tegeleda. Tegelikult peaks enamus võistlusi pühapäeval toimuma. Sest laupäeviti toimub ju lausa kohustuslik shopping, mis tähendab seda, et kaubandustöötajad peavad olema tööl.
1. mai ja näiteks 24. veebruaripotentsiaal on jäetud kasutamata. Lisapuhkepäev teeks mängu neil päevadel ka siis kui see on näit teisipäev. Aga see on tulevikus mõtlemiseks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas margu »

Arutelu kisub nagu mälumängukaugeks. Eelpool ma lihtsalt nentisin kurba fakti, et tõesti ei saa pühapäeval Tartus 2 järjestikust mängu pidada, lihtsalt bussigraafik ja kaugus alalisest töö- ja elukohast seab piirid. Näiteks kui pühapäevased mängud oleks toimunud Tallinnas, siis probleemi pole (küll tekib probleem Kagu-Eesti inimestel). Laupäeval võinuks 2 mängu Tartus ära pidada küll, siis pole kiiret.
Tööandjaid on erinevaid. Minu töögraafik, mida tunniplaaniks nimetatakse, pannakse paika augusti lõpus ja see kestab juuni alguseni välja. Ja kui koole on veel 3, siis ega seal eriti mänguruumi pole. Liiatigi olen oma lubatud 2 nn tervisepäeva juba sel aastal ära kulutanud.
Tegelikult on Tartu mängukohana sümpaatne ja ei välista võimalust, et ühel mängul siiski osalen. Hea mälumäng on väärt 9 tunnist bussisõitu.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Ma olen valmis paarismängu hommikul esimesena tegema ja ise üksikmängust loobuma, kui teised nõus on.

Tegelikult võiks kuidagi välja selgitada, kumba pidi rahvale rohkem meeldib. Kas üksikmäng alguses või paarikas? Kui palju selliseid on, kes vastavalt mängude järjekorrale osalevad või mitte? Olulisem ise mängimisest on mulle see, et paarikal oleks võimalikult palju rahvast.

Samuti võiks varsti kilvalehel registreerimise lahti teha, 2 nädalat ongi jäänud.
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas mrali »

Teine asi see, et MV-de aeg ja koht peavad ikka hooaja alguses raudselt paigas olema. Sel aastal kahetsusväärselt jälle kõik venis, nii et juba olen kuulnud, et võistkonnakatele kõik tipud kah ei jõua - arvestatud oli 5-6. mai nädalavahetusega. Seega on juhatusel kõvasti mõtteainest, et 2013 (Räpinas vms?) ikka kõik kohal oleks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Ma ei saa ka siiamaani aru miks ned mängud poleks saanud ollasamal nädalavahetusel samas linnas. Vahepealoli mingi variant vist isegi selline õhus et Laupäev Tartu ja Pühapäev Tallinn-see ole3ks ikka täitsa absurdne olnud neile, kes pole ei Tallinnast ega Tartust. Ega vahet pole kumb enne kumb pärast.Mulle lihtsalt tundub et individuaal on nagu natuke tähtsam mäng ja sellega võiks alustada. Paarikaid on teil nagunii aastas ma ei tea- 10 tükki. Korralikke individuaale on aga sel aastal ju ainult 3-4( kui need GPd ja muu rahvusvaheline formaat maha arvata)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta