Teadetetahvel 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas arko »

Ega ei ole tõesti. Peamine rõhk on ikka kohalikel kõrtsimängudel ja siis kord aastas toimuvad meistrivõistlused, kuhu kokku sõidetakse. Mõnel pool (nt Saksamaal) on ka nn Maakilva süsteem ehk samad küsimused samal ajal eri paikades. Vaid Inglismaal on GP-sari, kus sõidetakse kord kuus mängule kokku. Eks sealgi püütakse leida mängukohad võimalikult keskpaigas, aga kaugem rahvas sõidab kohale juba eelmisel õhtul.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
huko
Postitusi: 36
Liitunud: 16.02.2007, 20:31

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas huko »

Tere!

Ma vaatasin, et Insu ei ole sellest veel siia kirjutanud (ega see nii väga oluline teema pole ka), ma siis mainin ära.
Nimelt toimus 20. novembril TÜMKis teatepulga üleandmise pidulik tseremoonia, kus Indrek Paavle, Kalev Mõru ja ma andsime TÜMKi asjaajamise üle noortematele. Jutt jäi nii, et hooaja lõpuni oleme ikka nõu ja jõuga abiks ning Kalev Mõru (IT-pervo) pidas väga oluliseks, et ta saaks anda oma IT-värgi üle anda korrektsena ja et seda mõni aasta ka korrektselt edasi tehtaks. Uute inimeste nimed ja kontaktid ilmuvad varsti ka TÜMKi kodukale.
Miks ma sellest siin kirjutan? Nimelt ei leidnud kilb.ee leheküljelt enam viidet TÜMKile. Kas olin pime või see ongi kadunud? Muidugi ei pea see seal olema, see on liidu ja koduka tegijate otsustada.
Siin lugesin varasematest postitustest ka muret, et Eesti taseme tegijad on kui sammaldunud ja uut rahvast tuleb peale vähe. Tegelikult on nii, et rahvas mängib minu meelest lausa hullunult. Kolmapäeviti Tartus mängib kella seitsme paiku umbes 250 - 350 tegelast mälumängu (TÜMK/Tartu meistrikad; Ainsoo Suminas 100-150 inimest; Naiivis; vist ka Ränduris). Sellest kambast tuleks mängijaid vabalt ja TÜMKis me ka julgustame inimesi mängudel osalema. Maakilvas osaleb ka ikka päris palju inimesi.
Ehk siis ettepanek oleks selline. Kilb.ee leht võiks koguda inffi igasuguste mängude kohta, mis Eestis statsionaarselt toimuvad väljaspool Liidu egiidi ning neid ettevõtmisi oma leheküljel tunnustada. See oleks minu meelest üks tee, et kõrtsigeeniused läheneksid akadeemikutele.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Aga palun !Annan edasi mulle täpselt teadaoleva info Pärnumaal toimuvate mängude kohta.
Kõrtsikilvad toimuvad kolmapäeviti Kentulkis ja jahtklubis. Kokku osaleb neil kindlasti u 100 inimest. neljapäeviti kõrtsikilb ka Fookuses. Pole täpselt kursis palju seal rahvast käib.
maakonna mv Paikusel 7-8 võistkonda.Kord kuus. Halinga vallamäng kord kuus reedeti 12 võistkonda.
Sindi linnamäng kord kuus laupäeviti 6-10 võistkonda. Sauga valla mäng kord kuus teisipäeviti 5-6 võistkonda. Tõstamaa mälumäng kord kuus teisipäeviti 12 võistkonda oli viimati.
Minu teada toimuvad kohalikud mängud veel Kilingi-Nõmmes ja Vändras.Eesmärgoiks olen võtnud need kohalikud tegijad kõik mõneks kolma või neljapäevaks Pärnusse või paikusele kokku saada ja maha pidada nendega mõned mängud, millised võivad olla siis paralleelmängud teiste maakondadega -maakilvaks ma seda ei nimetaks. Sest enamus neid inimesi , kellele mina regulaarselt küsimusi teen -ei tuleks lihtsalt praeguste maakilva küsimuste peale kohale. Ja jüri tase on ka ilmselgelt liiga kõrge. Küll aga on neile sobilik selline kõrtsikilva stiilis mäng.
Kevadel Pärnu mälufestivali ajal, teen asjast huvitatuile laupäevaõhtuse näidismängu.ja siis võib asja edasi arutada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
põmmpea

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Järvamaal on juba aastaid korra kuus kavas Järvamaa MV võistkondlikud kus osaleb 10-12 võistkonda,siis Säreveres Türi valla kilb kus samuti osaleb 12 võistkonna kandis.Lehtses mängib 6-7 võistkonda tean et veel on kavas ka Kabala kilb ja ehk veel kuskil.Arvan et kui teha nn liigade süsteem oleks ehk ka võistkondadel suurem julgus osaleda eestikatel.Liigade süsteem võiks olla midagi sellist et 20-25 võistkonda osalevad A kiigas järgmised ca 25 B liigas ja siis ülejäänud C liigas ,kus igal aastal nõrgemad kukuvad välja nõrgemasse liigasse ja tugevamad ( näiteks 5 paremat) saavad tugevamasse liigasse.Küsimused võiks olla ühed kõikidele kuid peetakse eraldi arvestust liigade kaupa.Tean et Järvamaalt meeskonnad ei taha tulla selleks mängima et võistelda seal eesti tippudega ja suurelt lüüa saada.Arvan et kui omavahel liigas madistatakse on ehk julgus suurem.Nii et miskit taolist võiks olla.Sest mängijaid on küll kuid vabariiklikele neid ei jätku.Samamoodi võiks olla ka individuaalis ja paarikas nn liigade süsteem sest miks peaks mingi mälumänguhuviline maalt madistama seal koos Igor Habali,Indrek Salise ja muu sellise tipuga kui võiks osaleda omasuguste mängijatega ühes arvestuses.
Nõmmelt

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Nõmmelt »

Nõmme mälumängul, iga kuu 2. teisipäeval on kohal ka keskmiselt 30 kolmeliikmelist võistkonda. Nii "akadeemikuid" kui tavahuvilisi, üsna märkimisväärne osa võistkondi asumiseltsidena. Kooslus on tore, leidub oma ala korüfeesid (Lauri Vahtre, Tõnu Kõrvits), poliitikuid (S.V Kiisler), õpetajaid, õpilasi, ajakirjanikke, pensionäre, mehi ja naisi, ühesõnaga läbilõige on pea täiuslik. Meie formaat on end sisse töötanud ja ilmselt me seda ei muuda ja liigandusele ei pretendeeri. Meil niigi tore.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Hallvatt »

huko kirjutas: Ehk siis ettepanek oleks selline. Kilb.ee leht võiks koguda inffi igasuguste mängude kohta, mis Eestis statsionaarselt toimuvad väljaspool Liidu egiidi ning neid ettevõtmisi oma leheküljel tunnustada. See oleks minu meelest üks tee, et kõrtsigeeniused läheneksid akadeemikutele.
Kirjutasin samal teemal umbes-täpselt 8 aastat tagasi siinsamas foorumis:
Hallvatt kirjutas:Kui tahame alale laiemat kandepinda (tahame? ei taha? ükskõik? mina küll tahaks), tuleks kohalikke sarju just kilb.ee-s reklaamida. Sest sinna suudab surfata iga vähegi internetti näinud inimene, sealt hakkab mälumänguhuviline üldse mingit võistlust otsima, kus osaleda.

Miks mitte teha väike kokkuvõtlik tabelikene - linn (asula), koht, aeg, osalemistingimused, raskusaste, kontaktid edasiste küsimuste tarvis jms. Ma ei tea, kes seda tegema peaks, aga minu, väikese aruga karu arust, võiks see olla nagu Mälumänguliidu rida küll. See on nagu see vana tipp- ja rahvaspordi rida. Me ei tohiks mõelda ainult tippspordile, tuleb rahvasporti ka propageerida, senisest rohkem. Info kättesaadvaks tegemine on väike asi, aga sellest on kasu kui palju...
Vahepeal on kilvalehe kujundus 2x uueneda jõudnud, mis on aga samuti tore.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas polt »

Ma vaatasin korra pulli pärast Nõmme mängu tabelit. Seal on ka võistkondi kes saavad 2 punkti mängust ja samas käivad ka profid kohal ja saavad mingi überkõrge protsendi õigeid vastuseid. Kellele see suunitletud on see mäng? Pole küsimusi näinud, sellepärast küsin. Minu arust ongi just need nn profid oma kohalkäimisega nii mõnegi rahvaspordiürituse ära rikkunud. Eriti kui on võistkonnamäng ja istub 3 proffi samasse võistkonda. Pole ju huvitav teistel. Need kolm proffi peaksid kolm eraldi võistkonda moodustama või siis üksi mängima nagu mina Pärnus teen kui ma üldse kaasa mängin. Pole ju mõtet nõrgematel mänguisu ja hasarti maha võtta.




Nõmmelt kirjutas:Nõmme mälumängul, iga kuu 2. teisipäeval on kohal ka keskmiselt 30 kolmeliikmelist võistkonda. Nii "akadeemikuid" kui tavahuvilisi, üsna märkimisväärne osa võistkondi asumiseltsidena. Kooslus on tore, leidub oma ala korüfeesid (Lauri Vahtre, Tõnu Kõrvits), poliitikuid (S.V Kiisler), õpetajaid, õpilasi, ajakirjanikke, pensionäre, mehi ja naisi, ühesõnaga läbilõige on pea täiuslik. Meie formaat on end sisse töötanud ja ilmselt me seda ei muuda ja liigandusele ei pretendeeri. Meil niigi tore.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Nõmmelt

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Nõmmelt »

Meil pole see hasart ka kahepunkti võistkondadel ära kadunud, see oli küll üks ekstreemne näide mille sa tõid. Korra on ühele võistkonnale ka mäng muide nulliga lõppenud. Aga kui sa nüüd pakud keskmiselt 70% võidutulemust überkõrgeks, siis on sul huvitav matemaatika muidugi. Täiesti normaalne võitja skoor ja ka muude võistkondade punktid on sellega korrelatsioonis. Millegipärast on ka teistel võistkondadel ikkagi huvitav mängida, muidu nad etapp-etapilt ei käiks ega osalejate arv ei suureneks. Just mitteproffide arvelt. Aga kui huvi küsimuste ja korralduste vastu, siis homme on järjekordne etapp, kell 18 algab, enne 20-t saab läbi. Võid tulla üksi ja võistkonnaga, purelemist oleks seal küllaga. Küsimusi me ka mängu järel salajas ei hoia, neid vist mõnigi võistkond viskab ka pdf-ina oma seltsingu lehele. Eraldi saatma kusagile me neid pole hakanud, tõesti.

Timo

[quote="polt"]Ma vaatasin korra pulli pärast Nõmme mängu tabelit. Seal on ka võistkondi kes saavad 2 punkti mängust ja samas käivad ka profid kohal ja saavad mingi überkõrge protsendi õigeid vastuseid. Kellele see suunitletud on see mäng? Pole küsimusi näinud, sellepärast küsin. Minu arust ongi just need nn profid oma kohalkäimisega nii mõnegi rahvaspordiürituse ära rikkunud. Eriti kui on võistkonnamäng ja istub 3 proffi samasse võistkonda. Pole ju huvitav teistel. Need kolm proffi peaksid kolm eraldi võistkonda moodustama või siis üksi mängima nagu mina Pärnus teen kui ma üldse kaasa mängin. Pole ju mõtet nõrgematel mänguisu ja hasarti maha võtta.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Aare6631 »

Hallvatt kirjutas:Kirjutasin samal teemal umbes-täpselt 8 aastat tagasi siinsamas foorumis:
Hallvatt kirjutas:Kui tahame alale laiemat kandepinda (tahame? ei taha? ükskõik? mina küll tahaks), tuleks kohalikke sarju just kilb.ee-s reklaamida. Sest sinna suudab surfata iga vähegi internetti näinud inimene, sealt hakkab mälumänguhuviline üldse mingit võistlust otsima, kus osaleda.

Miks mitte teha väike kokkuvõtlik tabelikene - linn (asula), koht, aeg, osalemistingimused, raskusaste, kontaktid edasiste küsimuste tarvis jms. Ma ei tea, kes seda tegema peaks, aga minu, väikese aruga karu arust, võiks see olla nagu Mälumänguliidu rida küll. See on nagu see vana tipp- ja rahvaspordi rida. Me ei tohiks mõelda ainult tippspordile, tuleb rahvasporti ka propageerida, senisest rohkem. Info kättesaadvaks tegemine on väike asi, aga sellest on kasu kui palju...
Vahepeal on kilvalehe kujundus 2x uueneda jõudnud, mis on aga samuti tore.
Praegune kilvaleht saab pakkuda selliste kohalike mängude jaoks artiklit avalehele: paar rida avalehel näha ja edasi klõpsates avaneb kogu artikkel. Täpselt nagu see on Nõmme mängu kohta. Kui selliseid artikleid peaks palju kogunema, leiab ehk neile mingi omaette nurgataguse. Eelduseks on siiski, et korraldaja või keegi aktiivne osavõtja oma ürituse info meile saadab.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Matis »

TÜMKi teema juurde tagasi tulles. Nagu ma olen aru saanud (võib-olla olen valesti), on vähemalt osa rahast kilb.ee käigus hoidmiseks tulnud TÜMKist tehtavast korjandusest. Seega kui see on nii, siis peab mingi viide TÜMKile ka siinsel leheküljel olema. Kasvõi link TÜMKi leheküljele.
Ja üldse peaks meie leheküljel olema siin lingikogu alates maailma omadest kuni eesti omadeni välja. See on nagu ikka portaali moodi asi pisut või ei ole?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas insu »

Matis, see pole nii. Kilb.ee lehte rahastavad kahe peale Eesti Mõttespordi Selts ja Eesti Mälumänguliit. Esimese raha tuleb sellest korjandusest, mis korjatakse Tartu MV osavõtutasuna. TÜMKis oleme raha kogunud üksnes TÜMKi oma kodulehe käigushoidmiseks.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Matis »

insu kirjutas:Matis, see pole nii. Kilb.ee lehte rahastavad kahe peale Eesti Mõttespordi Selts ja Eesti Mälumänguliit. Esimese raha tuleb sellest korjandusest, mis korjatakse Tartu MV osavõtutasuna. TÜMKis oleme raha kogunud üksnes TÜMKi oma kodulehe käigushoidmiseks.
Selge. Kuigi lingikogu võiks ja peaks olema. Samamoodi ka omaette ajaloosektsioon.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Aare6631 »

Tegime uuele kilvalehele lingikogu jaoks koha: kontaktide lehel http://www.kilb.ee/kontakt/ kolmanda tulba. Kaks näidet on ka juba kohal. Mis sinna veel võiks minna? tymk jah, aga veel?
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas Matis »

Valik linke:
Rahvusvaline mälumängu assotsiatsioon http://www.iqa.be/
Euroopa meistrivõistlused http://www.europeanquizzingchampionships.com/
Vana kilvakülg: http://roheline.kilb.ee/

Eks otsin veel linke ja mõni leiab veel.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2013

Postitus Postitas arko »

See esimene ei ole rahvusvaheline assotsiatsioon, vaid Belgia oma.
Inglaste lehekülg on http://www.quizzing.co.uk/
Norralaste oma http://www.norgesquizforbund.no/index.php
Sakslaste oma http://www.quizverein.de/

MMi lehekülg on http://www.worldquizzingchampionships.com/
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta