Eestikad 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas insu »

Alar H kirjutas:Üleüldse on mul mõte, et mis juhtuks, kui kõik individuaal- ja paarisetapid peetaks ainult Tallinnas ja Tartus. Rõhuv enamus mängijaid ju neist linnadest.
Tore mõte, aga kes neid mänge siis korraldab ja läbi viib? Praegu on eri kohtades ju küllap ka seetõttu, et tegijate ring oleks laiem. Kilingi-Nõmme tüübid ei taha mängu Tallinnas korraldada ja vastupidi, igaühel on lihtsam kodus korraldada.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas arko »

Mõtteharjutuse korras: üks võimalus oleks tõepoolest, et korraldamine on keskne. Mälumänguliit hangib ruumid, auhinnad, prindib ja paljundab küsimused, korjab raha, teeb promo ning tellib igaks etapiks küsimused mõnelt tunnustatud koostajalt (kes saab selle eest ka kindla tasu). Selle abil oleks võimalik saavutada ühtlasem kvaliteet, saada (loodetavasti) rohkem osalejaid ning laiendada heade küsijate ringi, kes muidu ei viitsiks ehk muu korraldusega tegeleda.

Selle skeemi kitsaskohad on: on häid mänge, millel on tugev kohalik identiteet ja mille tegijad ei ole ilmselt nõus mujal korraldama; kas mälumänguliidul on olemas selline inimene, kes on valmis olema läbiv korraldaja; osavõtumaks kujuneb ilmselt tavapärasest kõrgemaks, kuna Tallinnas-Tartus on raskem soodsalt saada sobivaid ruume.

Nagu öeldud: see on üks debati ergutamiseks õhku visatud mõtteharjutus.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas cadman »

No ma ei ütleks nii kindlalt ja üheselt, et miskis "In Vino Veritases" auditeeritud ja kõigile euronõuetele vastava küsimustikuga nood platvormiprobleemid lahendaks. Pigem vastupidi - ilsesti tekkiks juurde hoopis neid, kes ei lähekski ponnistama. Eriti just need, kes kusagil kohalikest mängudest vast õnnestus osa võtma veenda.

Oma koht päikese all on kõigel, aga sihuke outsourcinguskeem vaevalt toimib. Pigem hakkab banaanikõverusi normeerima.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas Matis »

Alar H kirjutas:Pidasin silmas seda, et kui pooled mängud Tallinnas ja pooled Tartus, siis üle ühe korra oleks ajakulu miski 3-4 tundi. Sellel pole suurt vahet, kas sõita Paidesse või Tartusse, koguaeg on ühel puhul 7, teisel 9-10 tundi ja päev on ikkagi läinud. Tallinnas ju tegelikult pole ühtegi etappi, ma arvan küll, et osalisi tuleks väheke enam kui mäng nö koju kätte tuuakse.
Mina olen täiesti vastu, Tartu-Tallinna inimestel on jah hea sügada korraliku transpordiga kahe linna vahet, näiteks Kilingi-Nõmmest või Haapsalust läheb see tahtmine kiiresti üle.
Jah ma võin selle "Kilingi-Nõmme" etapi kusagil Tartus või Tallinnas teha, aga kes mulle garanteerib, et kui ma saadan omad küsimused sinna tegevuspaika, et ma saan kvaliteetse prindi, heliküsimuste jaoks on heli korras ja kõik laabub viis pluss. Kohapeal on kontroll olemas ja on ka mingi toetus, kasvõi moraalne.
Jah Kilingi-Nõmmel on see miinus, et kohalike on olnud mõni üksik, aga neile on siiski ka propagandat tehtud, pole kunagi niisama möödavaadatud.
Ja teiste kohta auks tuleb öelda, pole väga kuulda olnud, et nad poleks mängukohta saanud või oleks liigseid probleeme sellega. Tallinna suhtes olen ma miskipärast kuulnud, et probleeme on olnud sellega. Tallinnal võiks olla üks-kaks paarismängu ja üks-kaks individuaaletapp, sellest on küll. Teil ju häid küsijaid hulgi: Heinaste/Salis, Vahter/Põder jne.
Ja minumeelest on see, et etapid on erinevates kohtades alati värvilisem, kui see, kui kogu elu koondub suurtesse linnadesse.
Mina Kilingi-Nõmme etapist küll ei loobu mingi Tallinna kooli kasuks, kus aja mehi kaikaga taga, et nad koolis ei jooks ja suitsu teeks võimalikult kaugel, näiteks kusagil bussipeatuses.
Vabandan, kui ma olin emotsionaalne. Aga me pole isa ja teiste abilistega kunagi ka asja üle jala teinud.
Matis
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas mrali »

Matis kirjutas: Mina olen täiesti vastu, Tartu-Tallinna inimestel on jah hea sügada korraliku transpordiga kahe linna vahet, näiteks Kilingi-Nõmmest või Haapsalust läheb see tahtmine kiiresti üle.
Jah ma võin selle "Kilingi-Nõmme" etapi kusagil Tartus või Tallinnas teha, aga kes mulle garanteerib, et kui ma saadan omad küsimused sinna tegevuspaika, et ma saan kvaliteetse prindi, heliküsimuste jaoks on heli korras ja kõik laabub viis pluss. Kohapeal on kontroll olemas ja on ka mingi toetus, kasvõi moraalne.
Jah Kilingi-Nõmmel on see miinus, et kohalike on olnud mõni üksik, aga neile on siiski ka propagandat tehtud, pole kunagi niisama möödavaadatud.
Ja teiste kohta auks tuleb öelda, pole väga kuulda olnud, et nad poleks mängukohta saanud või oleks liigseid probleeme sellega. Tallinna suhtes olen ma miskipärast kuulnud, et probleeme on olnud sellega. Tallinnal võiks olla üks-kaks paarismängu ja üks-kaks individuaaletapp, sellest on küll. Teil ju häid küsijaid hulgi: Heinaste/Salis, Vahter/Põder jne.
Ja minumeelest on see, et etapid on erinevates kohtades alati värvilisem, kui see, kui kogu elu koondub suurtesse linnadesse.
Mina Kilingi-Nõmme etapist küll ei loobu mingi Tallinna kooli kasuks, kus aja mehi kaikaga taga, et nad koolis ei jooks ja suitsu teeks võimalikult kaugel, näiteks kusagil bussipeatuses.
Vabandan, kui ma olin emotsionaalne. Aga me pole isa ja teiste abilistega kunagi ka asja üle jala teinud.
Matis
+1. Ja geograafiline pind niigi viimastel aastatel ahenenud - Jõgeva, Rapla jne. Ainuke vastupidine signaal on ilmselt tuleva hooaja Rakvere...
põmmpea

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Mis meil siin ikka ohkida.See on ju küll hea nagu praegu on.Mänge erinevates kohtades,see et näiteks mänge Tallinnas või Tartus pidada pole küll hea see ei too meeskondi juurde.Üldse arvan et paarismängus ongi hea tulemus 20 paari,võõistkondlikult 10 võistkonda.Tava võistkondi igatahes juurde kindlasti ei tule seepärast et ees on tase kõva ja tavaline maakonnas mängiv võistkond lihtsalt ei suuda ja ei taha nende tippudega madistada.Seepärast ongi maakilb see mis veel nn asjaarmastajatele sobib.Kui tahta kandepinda laiendada siis teha kas nn B ja C liigad või siis maakondade meistrvõistkonnad mängivad eesti superkarikale või midagi taolist.Üldiselt on inimestel 1-2 mängu kuus täiesti piisav või isegi mõnedele liiga palju.Seepärast ongi kohalikud mängud mis nende mängujanu kustutavad.Ka Spordikilb näitab et on ca 20-25 regulaarselt mängivat spordisõpra ja tavaline spordisõber lihtsalt ei tule meie vastu mängima sest taseme vahe on liialt suur.
Seega võiks mõelda mingitele nn B ja C liigadele siis ehk saab veidi huvilisi juurde.Tuua juurde uusi kohti.Mõtleme kuidas saab võistlejaid juurde ,igatahes poldi mängud kus võitja saab 35 % pigem viib mängijaid ära kui juurde toob.
IS
Postitusi: 296
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas IS »

Huvitav, kui paljudes linnades/maakondades toimuvad eraldi meistrivõistlused? Tinglikult Tallinn/Harjumaa (Jüri), veel Tartu, Lääne-Viru (Rakvere), Pärnumaa (Paikuse), Põlvamaa,...?
Võiks tõesti teha ühe mängu (näiteks Sireli memoriaal) kõikidele maakonna võitjatele (nn karikavõistlus). Kas aga osaliselt võistkondade koosseisud ei kattu (näiteks Tartus ja Põlvas)? Karikavõistluses võiksid siis osaleda ka edukamad Maakilva võistkonnad. Osa võtta võiksid ka kõik muud võistkonnad, kuid karikaarvestus oleks maakondade/valdade võistkondade vahel.
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas mrali »

IS kirjutas:Huvitav, kui paljudes linnades/maakondades toimuvad eraldi meistrivõistlused? Tinglikult Tallinn/Harjumaa (Jüri), veel Tartu, Lääne-Viru (Rakvere), Pärnumaa (Paikuse), Põlvamaa,...?
Võiks tõesti teha ühe mängu (näiteks Sireli memoriaal) kõikidele maakonna võitjatele (nn karikavõistlus). Kas aga osaliselt võistkondade koosseisud ei kattu (näiteks Tartus ja Põlvas)? Karikavõistluses võiksid siis osaleda ka edukamad Maakilva võistkonnad. Osa võtta võiksid ka kõik muud võistkonnad, kuid karikaarvestus oleks maakondade/valdade võistkondade vahel.
Olen ise veel kuulnud Järvamaast (ehk nt Vellama teab rohkem rääkida) ja Valga kandist (veel mõne aasta eest sealne satka käis ka võistkonna-eestikail)..
põmmpea

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Järvamaal käib juba 5 hooaega täieõiguslik Järvamaa võistkondlik meistrisari.Korra kuus saavad kokku 12 jõuku et selgitada omavahel meistreid ,kuigi ja Tyri Dracula (Särgava,Aksor Koit Urmas Tarvis ) on küll kokkuvõttes 5 aastal löömata jäänud kuid 2 korral on tulnud neil alistuda oma konkurentidele.Iga voor on põnev ja tasavägine.Tavaliselt on hooaja kokkuvõttes ka teise ja kolmanda meeskonna vahe vaid 0,5-1 punkt niiet väga tihe mäng.Ma arvan Tyri Dracula oleks maakonna meistrite mängus väga tegijad.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas polt »

Ma olen seda juba ammu rääkinud, et Maakilva asemel peaks olema selline mäng nagu Indrek välja pakkus. Üks linnameeste tiim teeb küsimused. ja maakondade meistrid tulevad kokku.ja selgitavad mingi Eesti superkarika vm muud taolist. Ja tegelikult kuna kõik maakonnad nagunii ei tule, siis oleks osavõtuõigus kuni kolmel maakonna parimal tiimil
(sellise plaani käivitumisel oleks mul vist mõistlik viimases kahes Paikuse mängu voorus sitalt esineda, sest muidu peaks ehk äkki üksi võistkondade vastu mängima hakkama.) :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Ma olen seda juba ammu rääkinud, et Maakilva asemel peaks olema selline mäng nagu Indrek välja pakkus. Üks linnameeste tiim teeb küsimused. ja maakondade meistrid tulevad kokku.ja selgitavad mingi Eesti superkarika vm muud taolist. Ja tegelikult kuna kõik maakonnad nagunii ei tule, siis oleks osavõtuõigus kuni kolmel maakonna parimal tiimil
(sellise plaani käivitumisel oleks mul vist mõistlik viimases kahes Paikuse mängu voorus sitalt esineda, sest muidu peaks ehk äkki üksi võistkondade vastu mängima hakkama.) :lol:
Võtad variliikmed kaasa:d
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas aadu »

Meil on praegu voor enne lõppu maakonna sarjas võimalus võitjaks tulla veel neljal pundil. Samas - kui Indreku idee järgi mäng teha, siis oleks Lääne-Virumaa võistkond ilmselt tugev viimase koha pretendent, sest meil on aegade algusest juba kohaliku mängu põnevuse nimel vaikiv kokkulepe, et tugevamad tegijad ühes pundis koos ei mängi...
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas vahur5 »

Olles liige ühes neist 4st võistkonnast, kes (meie suureks üllatuseks) võivad teoreetiliselt ka maakonna sarja võita julgen väita, et ka võidu korral ei oleks meil erilist ambitsiooni ja aega üleestiliseks finaaliks. Meile on see üleneljapäeva mängimas käimine mõnus vaheldus ja ajaviide. Ühtegi pärismälumängurit meil pundis ei ole ja tõenäoliselt on Aadu väide õige - pretendeeriksime viimasele kohale. Ehk siis see eriti midagi mälumängu arengule Eestis juurde ei anna.
Viimati muutis vahur5, 15.04.2013, 12:04, muudetud 1 kord kokku.
Allar

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas Allar »

Tere!

Harjus oli veel mõni aeg tagasi Mnemofriik, mis oligi Harju meistrivõistlused. Tegime seda koos Tennoga. Plaan on see võib-olla sügisel taastada! Nii-et kõik kutsutud!!

Mis puutub Poldi ettepanekusse, siis asjakohane ja kaalutav. Aga tundub, et osade omavalitsuste nö. infokotti jäämine Pärnu maakonnas on kahandanud Maakilva sealsete võistkondade arvu miinimumini.
Ehk võiks Pärnu allesjäänud võistkonnad jagaga Väinamere ja teiste regioonide vahel? Või peaks keegi võtma agitatsiooni enda kätte?

Allar
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas aadu »

Ma võin veel lisada, et Lääne-Virumaal olid sel hooajal kindlasti oma sarjad Veneveres (12 võistkonda sic!), Väike-Maarjas (4 tiimi), Kundas (6), Rakkes (täpselt ei tea, aga ka 5-7 punti vist), Sõmerul, võib-olla kusagil veel. Mänge on kodus palju ja sestap ei viitsita-taheta kaugele sõita, seda enam, et kohalikud mängud on tavaliselt tasuta või väga väikese osavõtumaksuga.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Vasta