Teadetetahvel 2014

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

MA ei saa äldse aru miks peab keegi võtma eraldi ette Pildikilva mv tegemise kui keegi on juba aastaid teinud ilma suurema kisa ja kärata pildikilba nii paaridele kui üksikmängijatele.
Ainus nipp mis sirelit ja ka võistkondlikke eestikaid huvitavama ja osavõturohkemana hoiab oleks see kui nn supertiimid poolduks. Kui ikka eesti 10 -12 parimat kilvarit mängivad eestikatel põhimõtteliselt 3 max neljas võistkonnas(see oleneb sellest kes küsib) siis ei ole seda konkurentsitihedust kusagilt võtta. Minu arust meil ongi umbes 15 kilvarit keda võib tõsiseks tasemega mälumänguriks nimetada.
Näiteks paarismängud muutuks oluliselt põnevamaks kui tekiks uued paarid. Kui olemasolevale kolmele nn tipp paarile lisanduksid väikeste vangerduste tulemusel näit paarid Allik-Salis või Pulver-Tõnisson oleks pilt juba palju huvitavam. Lihtsalt meie Andresega teame põhimõtteliselt 80% osas samu asju ja me teame et me neid asju teame ja teisi ei tea. aga meil on lihtsalt fan ja ei viitsi enam tõesti meeletult kombineerima hakata, et veel mõni värvilise paelaga metallitükk koju sahtlisse toppida. Ausalt öeldes minul on sel hooajal kuidagi eriti raske leida motivatsiooni et ennast üldse mõnele mälukale enne eestikaid kohale vedada. Kõik kohad on samad kõik küsijad on samad midagi muutunud ei ole. Kõik saavad samadel mängudel laias laastus samu kohti.
Paavle individuaali ei tee ja seega mingeid üllatusi ei sünni.
ja ainult Vellamaa kilkamise peale eestikad Paidesse viia oli ikka lollus kuubis. Ei olnud tal selle kilkamise ajal ei kohta ei sponsoreid ega tegijaid. Pärnu eestikad olid selles osas erand mul oli kõik juba aasta varem valmis. Aga te tahtsite Räpinas mängida. jah kes teevad võistkondliku mängu? Kas Paavlele on koos Oidjärvega individaali tegemiseks konkreetne ettepanek tehtud?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
IS
Postitusi: 297
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas IS »

Tõepoolest see, et Paide tegijad - erandina Räpinale ja Pärnule - ise mängude kokupanekut oma peale ei võta, oli ootamatu üllatus, mis selgus tagantjärgi. Mängukohad on olemas, loodetavasti saavad varsti selgeks ka võistkondliku mängu tegijad. Üksikmängu tegijatest on Sven Oidjärvega kokkulepe olemas ja eeldavalt võtab ta punti ka Indrek Paavle jt Viljandi üksikmängu tegijad (paluks aga mitte nii rasket mängu, kui eile Jüris/Tartus :) ). MV tegemisel on oluline, et tegijaid oleks mitmeid, et mäng ei kujuneks ühekülgseks.
IS
Postitusi: 297
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas IS »

Tahtsin kirjutada "erinevalt Räpinast ja Pärnust"
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas his master's voice »

Viljandi paarismängu küsimustega ei saa rahule jääda. Liiga suure osakaalu moodustasid küsimustest estica, sovetica, baltica. Samuti küsiti vähe moodsaid asju, peamiselt sobis mäng vanadele mälumänguritele. Lühidalt öeldes mitte just kõige tasakaalustatum mäng.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Matis »

his master's voice kirjutas:Viljandi paarismängu küsimustega ei saa rahule jääda. Liiga suure osakaalu moodustasid küsimustest estica, sovetica, baltica. Samuti küsiti vähe moodsaid asju, peamiselt sobis mäng vanadele mälumänguritele. Lühidalt öeldes mitte just kõige tasakaalustatum mäng.
Aa, et küsita tuleb neid küsimusi, mis sobiks sulle ja veel mõnele teisele inimesele, et kui võidavad valed inimesed, et siis on automaatselt paha. Ja vana saamine seisab Igor sulgi ees. Ole nagu Indrek Salis, on iga mäng eesotsas ja ei hädalda.
Loomulikult saab alati paremini , aga ma pole märganud, et Viljandi mehed teevad asja pahatahtlikult.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas his master's voice »

Minu kriitika ei ole absoluutselt seotud saavutatud kohaga, kuigi ahvatlus meelevaldset järeldust teha on suur. Mängu peamised miinused olid ühekülgsus, marginaalsete küsimuste rohkus ning rahvusvaheliste/moodsate küsimuste vähesus. Isegi kui ma ka oleks võitnud, ei oleks see sellest paremat mängu teinud.
Viimati muutis his master's voice, 16.11.2014, 21:33, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Matis »

his master's voice kirjutas:Minu kriitika ei ole absoluutselt seotud saavutatud kohaga, kuigi ahvatlus meelevaldset järeldust teha on suur. Mängu peamised miinused olid ühekülgsus, marginaalsete küsimuste rohkus ning rahvusvaheliste/moodsate küsimuste vähesus. Isegi kui ma ka oleks võitnud, ei oleks see sellest paremat mängu ei teinud.
Aga Igor sul on võimalus teha Eestikatele küsimusi, siis näitad milline on õige mäng. :)
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas tauno »

Aga näe, vähemalt hetkeks tekitas arutelu, nagu oleks mälumängus ikka elu. Igor, oli ju moodsaid küsimusi ka, Kerli ja siis see pervert, kes kuskil Kabilas bukkake-teemalisi seinavaipu kudus? Ja erinevaid raudtee ehitamisel vajalikke riistu tasub iga aasta mõnda küsida.
Vahepeal oli küll tõesti tunne, nagu oleks ussiaugu kaudu aastasse 86 või 76 sattunud.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas his master's voice »

Tegelikult võtaks kohustuseks Eestikatel tiitlit kaitsta, kuid kui väga häda käes on ning rahvas tungivalt nõuab võin ma trooni vabaks jätta ning igas mänguliigis küsimusi teha.

P.S. Bukkake küsimus oli vähemalt naljakas. Sulatas isegi minu kalgi südame. Kerli Kõivu seost looga "Skyscrapers" on erinevates variantides vähemalt kolm korda küsitud.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Kuuölge seda seinavaipa on ka minu arust juba ainult Eesti Ekspressis kolm korda sel aastal näidatud. Vana pervona kirjutasin selle endale üles ja jätsin meelde. Mõtlen praegu et äkki peaks Paikusel teist uuesti küsima...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas tauno »

nu, eks seda punase väljaku külge klammerdatud "kunstnikku" olid ka kõik lehed täis, aga üksi selle pärast veel meelde ei jäta...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Palun andke mulle kiiret abi. kes seelle sõna kilb välja mõtles ja millal. sada korda kuuldud aga krt meelde ei tule. Kodust raamatust saab muidugi lugeda aga mul kiiremini vaja.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas tauno »

Sõna "kilb" on 20. saj otselaen soome keele sõnast "kilpa", seda ei ole vast küll üks inimene välja mõelnud.
Ilmselt sa mõtled sõna "mälumäng", mida mingi legend seob Pandiga
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
ak
Postitusi: 532
Liitunud: 01.03.2007, 12:20
Asukoht: missioonil

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas ak »

Murdesõna kilb on pärit Kuusalu kihelkonnast ning tähendab võitlust. Kohmaka mälumängu asemele pakuti see 1988. aastal kultuurilehes Sirp ja Vasar. Üks pakkujaid oli maestro Hardi Tiidus. ÕL-2004
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas tauno »

ÕL pole vist ka mingi lõplik tõde. olen näinud juba 30ndate eesti ajalehtedes seda sõna erinevate mõistatuste kohta, kilb võis murdesõnana olla kasutusel mitmel pool, aga päritolult on see puhas soome laen. Seda sõna pakuti omal ajal ka koos sõnaga "võistlus" asendamaks sõna "konkurents", aga nagu enamiku selliste pakkumiste puhul, käibele ei läinud.
Vilniuse Žalgiris
Vasta