Maakilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Maakilb

Postitus Postitas his master's voice »

Viimane Maakilb pakkus päris palju rämpsküsimusi, kahju inimestest, kes olid kohale tulnud ja oma aega kulutasid, kolkaküsimuste asemel vajaks Eesti mälumäng ühte korralikku võistkonnamängu, mis kestaks läbi terve hooaja.

Väike valik ebaõnnestunud küsimustest, mis tekitavad vaid hämmeldust, et miks sellist jama ikka veel küsitakse: 7, 9, 15, 22, 24, 29, 37, 39, 49, 50 (kogu kirjandus rajanes vaid igivana kirjanduse väljavõtetel)

Ning küsimused, mida oleks saanud sõnastusega parandada: 11, 12, 33, 44.

Liiga palju oli halvasti vormistatud küsimusi, küsimusi, mis olid miks? stiilis või küsiti ballasti nagu noorpõlvepildid, taimede kirjeldus läbi rahvameditsiini, endiselt on palju soveticat.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Hallvatt »

Sul jäi märkimata veel üks kategooria: "mida keegi millegi kohta ütles" -küsimused. Mullu tuli näiteks põlevkivi selle järgi arvata, mis Soomere selle kohta ütles, tänavu oli küsimus, mida arvas fokstrotist Lunatšarski.

Huvitav miks ma seda kategooriat ainult küll Maakilvas kohtan, miks need kuskil mujal mängudes populaarsed pole? Nii tore ja ometi nii klassikaline oleks näiteks ära arvata rahvusvahelist imperialismi selle põhjal, mis VILenin ütles.

Ma tahaks nende küsimuste treialilt ka ise midagi küsida. Näiteks kellest räägib vana sepp Ivan Orav:
"Valgesse Majja lendas hiiglaslik lind. Lind munes muna. Muna läks katki ja selle seest tuli välja nõel, mis omakorda pooleks murdus. Nõela seest aga astus välja sirgeseljaline mees. „Ma olen XXX,“ ütles ta naeratades."

Vastata võivad vaid eelvooru küsimustekomplekti koostajad. Kui ära vastavad, võtan järgmise eelvooru mängu Lihulasse magnitoola kaasa, saab esimest korda maakilva ajaloos ka eelvoorus ühe muusikaküsimuse ära küsida.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Hallvatt »

Kus toimub Maakilva finaal?

Päev on. Kellaaeg on. Osalejad on. Asukohta pole.

Saladus? Omadele võiks ju ikka öelda. Noh neile kes osalevad. Palun?
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Maakilb

Postitus Postitas IS »

Koht peaks ka näha olema - seal, kus alati.
Paide Hammerbecki Põhikool, Aiavilja 3, Paide.
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Maakilb

Postitus Postitas pnberg »

Viimaste uudiste valguses tõstatub küsimus, kas finaalmäng ikka toimub?
allen
Postitusi: 65
Liitunud: 31.12.2015, 17:16

Re: Maakilb

Postitus Postitas allen »

Ei pidanud toimuma, millalgi mais tuleb.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Maakilb

Postitus Postitas Matis »

chad kirjutas:Ei pidanud toimuma, millalgi mais tuleb.
16. mai on esialgne kuupäev.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Maakilb

Postitus Postitas IS »

Igaks juhuks täpsustan üle, et 16. mail Maakilva Superfinaali ei toimu. Loodetavasti saab aga varsti uue ja lõpliku aja välja kuulutada.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Maakilb

Postitus Postitas IS »

Maakilva Superfinaal on plaanitud nüüd ära pidada 12. septembril algusega kl 12.00 vanas kohas - Paides Hammerbecki Põhikoolis, Aiavilja 3.
Vasta