Maakilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Bizpak oli linn, seal kus teisedki pakid.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kui Eesti edukaim külaesindus on vENEVERE SIIS kOLGA ON JÄRELIKULT KAS TEHTUD LINNAKS VÕI VALLAKS? aPeab pärsi minema ja guugeldama , mis värk selle kOLGAGA ON. aGA KUNA KOSSEISUD ON SALASTATUD võib igasugu üllatusi olla.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

Kolga koosseis on ju aastast-aastasse sama: Sandrak, Allpere, Birkan, Liiv, Raudsepp. Kurat teab, kes neist leegionär, igatahes mäng neil sujub.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Leegionäre idee järgi nagu polegi-sellepärast mulle ongi arusaamatu kuda mingi venevere saab parim külameeskond olla?! Iga aasta on Kolga olnd seekord äkitse Venevere. Kui on mingeid meeskonna siseseid elukohamuutusi toimunud, siis äkki saab protestida või midagist?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
RALF

kolgata tee

Postitus Postitas RALF »

polt kirjutas:Arvestades Kolga arusaamatut ja pidevat edu ainult selles mängus. See edu on ju lausa mäekõrgune, tyuleks minu arust ka küsijaid muuta. No lööge maha aga see sats ei ole mõnest teisest hästi komplekteeritud satsist nii üle. Ma ei tea aga tahes tahtmata meenub mulle Otepää kunagine ühe hooaja üleloomulik edu!?
8) Heh! Polt, kes kutsub mut(te)reid arenema!

Ma aeg-aalt käin ses voorumis kah pilku viskamas. Sellest ütlen - Polt on paras kindaviskaja. Ilmselt poisil igav on:)))

Taoliste kahtlustega pildumine on laim, antud juhul leim. Eriti kui valetatakse kah sinna manu. Et justkui muid saavutusi pole!

Kolga meeste osalusel on võidetud ja saadud ka muid häid platse eestikatel, Sireli memoriaalil, kohalikel võsitlustel jms.

Millega aga edu seletada. Eks eelkõige suure lugemusega ja teiselt poolt teemade kaetusega. Loomulikult on meilgi nõrku kohti, aga eks alati annab areneda (nigu soovib und soovitab isand Polt:))))
Ega meil pole kah kõikseparemni maakilval kogu aeg läinud, aga ilmselt tekib pikemaajalisel osalemisel ka teatud rutiin. Eriti kui küsimuste koostajad samad pidevalt. Meil siin kohalikul teuniiril KOlgakõlas on üks tiim, mis mujal suurt midagi ei saavuta, aga seal on pidevalt esikolmikus. Paar vana tegijat pundis ja lihtsalt on nii ütelda küsimustega kursis:)))

Proffidest ja proofidest. Isand Polt nimetab ennast siinsamas profiks, kuid teisi mujjal väidab, et profid on kurjast:(((((
Kolga võsitkonnas pole ühtegi proffi. Praegu. Mis ei tähenda, et mõnest võiks ajapikku kujuneda taoline tegelane.

Ja jätke see Kilulinn rahule. Inimesed on sääl üldjuhul keskmisest lollimad, ainult valim on suurem.

Kilulinn on üks Harjumaa vald, seaduse järgi ja las aga osalevad. Muidu on ike maru nadi.

Kas isand Polt sel puhul kah pead valutab, et miks teda isikliult vai mingi satsiga nt olümpiamängudele ei veeta???:)))) Näituseks teivast hüppama vai ilusaste uisutama.
Mälumuskliga on sama kamm. KUi on siis on, pole - tuleb poe taga Sarvikut võtta. Targutada ike saab ju:))) Ja õnneks pole antud keissi puhul dopingutest ja hormoonidest abi:))))

Kui Polt naa kange junn on, ehk siis viskab kinda ja..... kutsub nt Kolga taadid ühe kaupa teadmaduellile:))))))
Guest

Postitus Postitas Guest »

Juhuslikult on Kolga alevik, nii et tuleb areneda!
RALF

Postitus Postitas RALF »

Vallarotid tegid Kolga alevikuks. Kuusalu vallas on nüüd neid kolm - Kuuslau, Kiiu, Kolga.

Tegelt on meil pea et majavõistkond. Siin vana kolhoosisüda ja mina, Jürka ning Ott oleme samasse korrusmajja sattunud)))


Maakilvaks peaks siis nüüd ka alevikele ja majadele erisid jagatama. Kui ma oleks Polt siis küll kohe huikaks ja protestiks:)))))


polt kirjutas:Leegionäre idee järgi nagu polegi-sellepärast mulle ongi arusaamatu kuda mingi venevere saab parim külameeskond olla?! Iga aasta on Kolga olnd seekord äkitse Venevere. Kui on mingeid meeskonna siseseid elukohamuutusi toimunud, siis äkki saab protestida või midagist?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Poldil pole olnud au vähemalt viimase viie aasta jooksul ilmselt küll ühelegi Kolga mansa mehele individuaalis kaotada! Kaugemale tõesti ei mäleta! Ma muidugi ei viitsinud kontrollida ka seda väidet -äkki ehk kuskil tõesti-aga te mehed ei käi ju kohal kusagil! Teil on ju aint kolm oma stammmängu kuhu te nägu julgete näidata Kuboniirid, maakilb ja aeg ajalt ka Sirel-seal teid aga ei olnud.Ma jätsin võistkondlikud eestikad märkimata, sest seal oli teil vähemalt eelmine aasta oluliselt maakilva omast erinev koosseis.
Aga uskuge mind mul pole teie mansa vastu kõige vähematki-lihtsalt tundub arusaamatu kuidas maakilvas juba aastaid järjest teie edu peale eelvoorusid, teiste mitte kehvemini komplekteeritud mansade ees nii mäekõrgune on?
Ausalt öeldes kui ma ise veel küsimusi tegin EMKle ma kunagi lausa spetsiaalselt vaatasin järele et millisele 10 le küsimusele te siis vastust ei tea tavaliselt! Ja minu hämminguks ei suutnud ma vähemalt sel hooajal küll mingeid seoseid tuvastada. Ühel päeval on teil selles valdkonnas briljantsed teadmised järgmisel kehvemad.teiste mansade puhul kelle vastamisi pulli pärast jälgisin oli teisti, kes ikka kultuurat ei tea see ei tea või sporti!
Aga siiski ma enne ei kipuks teid supertiimiks nimetama kui ka sellel aastal Eestikad kinni panete. Aga individuaalduellideks olen valmis! Andke sobilik aeg teada-leiame küsijad ja võtan teid kasvõi kordamööda 10 küsimuse kaupa ette võtta. Täitsa lahe üritus tuleks! aga muidu ei midagi isiklikku. Ja seda on rõõm kuulda, et olete nüüd alevik, mulle oli see uudis.Tõstsin teema üles lihtsalt sellepärast et tavaliselt omistatakse see parima küla nimetus alati teile. Aga urbaniseerute jah-kahju! :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
RALF

Postitus Postitas RALF »

See, et me igale poole pääle ei lenda, näitabki seda, et professionaliseerumine pole aset leidnud meite vägedes:))))

Kõik see enda kohale venitamine ja eelenev osrunn on paras kamm, nii et see on juba ainuüksi piduriks, kuna meil pole pundis korralikku orgunniisa-ema.

Individuaali kohta. See on hoopis teine mäng kui pundiga. Ma mõne üksiku korra olen proovinud.

Aga duelli võiks pidada küll. õlled ligi ja.....


Tegelt annaks sellest ETV-s nt saateformaadi punuda. Et Sina ja/või keski teine võtab paarikümneküsimuselises värgis nt viis kodanikku vasta. Käkupatsiuunia aal oli ju olemas kah see 1 5 vasta.

Maaklva koha päält olen ma juba mitu aastat kõnelnud, et peaks kah TV formaadi tegema. Elavdaks ajsa, lisaks populaarsust, mõttepauside aal näidatakse/seletatakse toimumiskoha väärtusi/inimesi/ajalugu jms kamm

polt kirjutas:Poldil pole olnud au vähemalt viimase viie aasta jooksul ilmselt küll ühelegi Kolga mansa mehele individuaalis kaotada! Kaugemale tõesti ei mäleta! Ma muidugi ei viitsinud kontrollida ka seda väidet -äkki ehk kuskil tõesti-aga te mehed ei käi ju kohal kusagil! Teil on ju aint kolm oma stammmängu kuhu te nägu julgete näidata Kuboniirid, maakilb ja aeg ajalt ka Sirel-seal teid aga ei olnud.Ma jätsin võistkondlikud eestikad märkimata, sest seal oli teil vähemalt eelmine aasta oluliselt maakilva omast erinev koosseis.
Aga uskuge mind mul pole teie mansa vastu kõige vähematki-lihtsalt tundub arusaamatu kuidas maakilvas juba aastaid järjest teie edu peale eelvoorusid, teiste mitte kehvemini komplekteeritud mansade ees nii mäekõrgune on?
Ausalt öeldes kui ma ise veel küsimusi tegin EMKle ma kunagi lausa spetsiaalselt vaatasin järele et millisele 10 le küsimusele te siis vastust ei tea tavaliselt! Ja minu hämminguks ei suutnud ma vähemalt sel hooajal küll mingeid seoseid tuvastada. Ühel päeval on teil selles valdkonnas briljantsed teadmised järgmisel kehvemad.teiste mansade puhul kelle vastamisi pulli pärast jälgisin oli teisti, kes ikka kultuurat ei tea see ei tea või sporti!
Aga siiski ma enne ei kipuks teid supertiimiks nimetama kui ka sellel aastal Eestikad kinni panete. Aga individuaalduellideks olen valmis! Andke sobilik aeg teada-leiame küsijad ja võtan teid kasvõi kordamööda 10 küsimuse kaupa ette võtta. Täitsa lahe üritus tuleks! aga muidu ei midagi isiklikku. Ja seda on rõõm kuulda, et olete nüüd alevik, mulle oli see uudis.Tõstsin teema üles lihtsalt sellepärast et tavaliselt omistatakse see parima küla nimetus alati teile. Aga urbaniseerute jah-kahju! :lol:
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

See üks viie vastu versioon on minulgi peas keerelnud-oleks vaja inimest kes projekti kokku kirjutaks ja ETVle kaela määriks. Näiteks võiks see 1 proff mängida mõne kõrgkooli 5 kõrgeltharitud tudengi vastu. Ja proffe ning vastaseid muidugi peaks vahetama pidevalt.Või oleks mingi Võitja lauas süsteem! Väljakutsujatega. Igatahes vaadataks-krt isegi mnemoturniiri televariant oleks korralike auhindade korral enam vaadatav kui traditsiooniline miljonimängu hooaegu kestev "LOllide eri!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
J-J

Postitus Postitas J-J »

Olles ilmselt üks nooremaid osalejaid üleriigilistes mälumängudes (osalen Maakilvas), siis pean tunnistama, et Maakilva mängud meeldisid mulle kokkuvõttes rohkem kui Viljandi üksikmäng. Kuigi mõnusaid küsimusi esines kõigis neist. Minu arvates peakski võimalikult rohkem erinevaid mänge olema, siis saaks valida ja teaks kuhu minna, kuhu mitte. Mina jätsin seekord Viljandi üksikmängule minemata, kuigi elan ise Viljandi lähedal ja vähemalt seekord ei kahetse oma otsust. Nendest mängudest, mida arvutist on lugeda ja millega olen jõudnud tutvuda, meeldis mulle kõige enam mullune Maakilva Superfinaal - hästi tasakaalustatud ja huvitavate küsimustega mäng. Loodan, et selliseid mänge ka tulevikus osatakse koostada. Aga tänu peab ütlema muidugi igale tegijale ilma pikemate negatiivsete kommentaarideta.
RALF

Postitus Postitas RALF »

Just1 Kõik korraldajad väärivad kiitust. Tuleb neil välja kudas tuleb ja alati võib ju vinguda, aga......asjad ju pisitasa käivad/arenevad ja kui üldse keegi ei võta vaevaks orgunnida????

Siis on vingumõrgitus võitnud:(((((

J-J kirjutas:Olles ilmselt üks nooremaid osalejaid üleriigilistes mälumängudes (osalen Maakilvas), siis pean tunnistama, et Maakilva mängud meeldisid mulle kokkuvõttes rohkem kui Viljandi üksikmäng. Kuigi mõnusaid küsimusi esines kõigis neist. Minu arvates peakski võimalikult rohkem erinevaid mänge olema, siis saaks valida ja teaks kuhu minna, kuhu mitte. Mina jätsin seekord Viljandi üksikmängule minemata, kuigi elan ise Viljandi lähedal ja vähemalt seekord ei kahetse oma otsust. Nendest mängudest, mida arvutist on lugeda ja millega olen jõudnud tutvuda, meeldis mulle kõige enam mullune Maakilva Superfinaal - hästi tasakaalustatud ja huvitavate küsimustega mäng. Loodan, et selliseid mänge ka tulevikus osatakse koostada. Aga tänu peab ütlema muidugi igale tegijale ilma pikemate negatiivsete kommentaarideta.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

vahel on ikka vingumine igati põhjendatud - kui näiteks oled kallihinnalise vaba päeva ära planeerinud, sõidad kaugelt kohale ja siis selgub, et koostajad pole viitsinud vaeva näha ja kiirustades mingi haltuura hanguga kokku visatud.
eelmisel aastal olid etv-ga mitu korda arutelud, aga nagu ikka, ei tulnud sellest midagi välja. formaat ei tõmba vaatajat
Vilniuse Žalgiris
Kai

Kas teate...?

Postitus Postitas Kai »

Mina olen see põlvkond, kes ise nägi telerist seda legendaarset maa teemalist mälumängu, milles selle fenomen seisnes, ei oska tarka nägu teha, aga mäletan, et igav polnud ka teismelisel seda vaadata juba vaatajaküsimuse pärast, aga noh ...tempora mutantur...kuigi võibolla ka mitte, tore oleks.....
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

tauno kirjutas: ... aga nagu ikka, ei tulnud sellest midagi välja. formaat ei tõmba vaatajat
See populaarsuse ja "tõmbavuse" teema on üks müstilisemaid asju..
Kuidas saab väita, et mäng ei tõmba, kui sellist mängu ei tehta?

Olen ka ise paari enigmaatilist mängukest üritanud nügida, küll ajakirjanduslikus meedias, mitte teles, aga eriti vahet pole.

Aga enamik vastuseid on jah, stiilis, et "ei lähe peale". Ja põhjendus on umbes nii, et kui läheks, siis ju oleks siukseid asju veel :wink:

Praegustel teleprodjuusseritel on arusaam, et eesti inimene jumaldab kokasaateid, neid on mu meelest mingi kümmekond.
Tegelikult on põhjus hoopis reklaamsuhetes, poeketid maksavad kokakese ja kulud paksult kinni - plekivad reklaami eest. Hea odav ja tulus.

Mängust enesest: Muidugi annaks (minu arust) vana "Kes keda?"-tüüpi formaati parendada, kas nüüd just proff lambakarja vastu, aga ses mõttes, et küsimuse küsimise ja siis minuti mõtlemisaega mälurite kampsuneid ja lehvivaid lokke näidata pole tõesti seksikas.
Iseasi, kui antakse edasi mõttekäike ja võistkondade muutuvaid vastusevariante - kui inimene näeb, et mõnel võistkonnal ei joppa, vastused jäävad lauda jne..
Aga sellest sai ju ka juba eelmises foorumis lobatud.
Vasta