Maakilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Kes siis mängujuht oli ka? Ja kuidas Sakalas läks?
Mängujuht oli üks naisterahvas, kuid au teda tunda ei ole.
Sakalas (võimalik, et mitteametlikud)
1. Vändra 50
2. Türi 48
3. Paikuse 47
4. Halliste 44
5. Viljandi 42
6. Saarde 41
7.-9. Tarvastu, Pärsti, Tori 40
10. Viiratsi 37 (?)
11. Karksi 33

Nii et päris tihe.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Vaatasin MK küsimusi, tundub et küsijatel oli üks linnapea kahe silma vahele jäänud - Püssi linnas on alates selle aasta suvest "peaks" Marge Männi.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Maakilva küsimustest: kas keegi teab juhatada
4. küsimuse vastus-katrääni?
Küsimuse koostaja võiks ikka teada?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

See on paras jama, rohkem nagu SLÕhtuleht või paremal juhul rubriigist "levinud eksiarvamusi" a´la et nailon on nime saanud New Yorgi ja Londoni esitähtede järgi. Ühesõnaga, selles ennustuses pole tegelikult midagi täpset, aga eks tegu on levinud muinaslooga küll.

The Nostradamus industry tells us that many of his predictions have come true over the ages. Two of them are always mentioned. The first one that's always quoted supposedly successfully predicts the death of the French King, Henri II in a tournament in 1589. If we go to the first of the ten sets of Quatrains, and look at the 35th one, we read the following four lines:

"The young Lion will overcome the old one,
in martial field by a single duel.
In a golden cage he shall put out his eye.
Two wounds from one, and then he shall die a cruel death."

Well yes, Henri II did die in a tournament, but forget the "young Lion and old one" - the contestants were about the same age. The mention of the "Lion"? Unfortunately, neither Henri II nor his opponent used the Lion as a symbol.

"In a golden cage he shall put out his eye. Two wounds from one". Well the helmet that Henri II used was neither gilded nor gold, and there was only one wound - and it did not effect either of his eyes. But somehow the Nostradamus industry has turned this very inaccurate Quatrain into a spot on, accurate description of the death of Henri II - and somehow Nostradamus has been given all the credit for a "successful" prediction.
Jaan Lomp

taunole

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Vaatasin järele ENE 3. köitest (selle kaaned peamiselt musta värvi), et Prantsuse kuningas Henri II suri 1559, mitte 1589. 1589 tappis fanaariline katoliiklane Prantsuse kuninga Henri III-nda.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Nojah, midagi sellist ma arvasingi.

Nüüd on kaks võimalust mu arust,
kas nii udune asi anulleeritakse või
saab iga natuke kahtlasema küsimuse
vastuseks hakata kirjutama Nostradamus.
Sest no seda venda annab ikka tõlgendada...
Vastavalt vajadusele.
Näiteks suvaline leiutis või esmamaining jne.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

tühistada ehk pole vaja, suht levinud lugu. kuigi jama
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Sel ajal oli ka suht levinud, et tuleriidale saadetud võimuesindajaid sajatasid ja needsid ja neile surma soovisid. Kas neid Henri II ajal polnud?
(Noore ea tõttu ehk tuntuid polnudki, pole ajaloohuviline eriline,
aga lihtsalt mu lauas üks ajalooõpetaja oli suhteliselt veendunud, et
templirüütlite tagakiusamine jäi suht samasse aega)
Arvo Kreegipuu

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

holte kirjutas:Sel ajal oli ka suht levinud, et tuleriidale saadetud võimuesindajaid sajatasid ja needsid ja neile surma soovisid. Kas neid Henri II ajal polnud?
(Noore ea tõttu ehk tuntuid polnudki, pole ajaloohuviline eriline,
aga lihtsalt mu lauas üks ajalooõpetaja oli suhteliselt veendunud, et
templirüütlite tagakiusamine jäi suht samasse aega)
Templirüütlite kiusamine jäi "suht" samasse aega küll, neid kiusas Philippe Ilus 14. saj. alguses ja tema oli ka see, kes koos oma järeltulijatega ära neeti ja nii saigi Kapetingide sugu otsa. Aga Henri III-le tehti 1589. lihtsalt atentaat. Vanasti õpetati põhikoolis keskaja ajalugu, aga kommentaaridest näen, et nüüd vist enam mitte.
Antud küsimuse puhul oli jamaks see, et "keegi" oli pandud jutumärkidesse, jäi mulje, et järelikult ei saa olla :wink: elusolend[/quote]
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Arvo, põhikoolis õpetatakse ka sigma- ja deltasidet ja mitmekraadise
nurga all neil juhtudel molekulid paiknevad. Võibolla Sa isegi mäletad seda, aga kui ka mitte, ei arva ma ometigi, et Sulle keemiat ei õpetatud või et Sa poppi panid.

Siinsamas foorumis küsisin praegusaja kooliõpiku (7. kl oli vist) põhjal,
mis tõugu goot oli Frangi ringi kunn Clodovech - vastus tuli pärast paari vihjet ja poolenisti etteütlemist: kas sellest järeldada kohe, et kamp ajalooidioote mängib siin?

Sellega tahan seda öelda lihtsalt, et huvid on erinevad ja ausalt öeldes,
vähemalt minu ehk nõuka-ajal dünastiatega küll ei tegeletud. Iga keskaja euroriik sai paar peatükki, pankurordut kas mainitigi - kahtlen.
Aga see pole oluline hetkel ju üldse. Sest ei mäleta ju hästi, kas "eks ämm keldris söö sütt" või-mis-need-reeglid-olidki, ma'i usu, et Sa mu eesti keeles väga vigu leiad - tean ma neid reegleid või siis tean vähem ...

Küsimuse põhiviga pole mo meelest selles, kas "keegi" on sulgudes;
faktina esitletakse kuuldust ja seega on küsimuse püstitus tiba mööda.
"Levinud kuulujutt" oleks tulnud ka küsimuses ära märkida, ma arvan.

Ehk teisiti - me keskkoolis õppisime - kui faktiks muutub 20 korda kordamine "see must luik on valge", siis ta on ka valge, siis okei, ehk
see "fakt" on mingis ringkonnas läbinämmutatud valetõde?

Ainus fakt, mida mina oma hägusel pilgul näen, on see, et Nostradamus
ei ole iial oma ennustustes isiklikult kellegi Prantsuse kunni hukkumist ette näinud.
Seda aga väideti.


holte aka Marek Kuub
(meenutades Su teatavat umbusku aliaste suhtes)
Arvo Kreegipuu

Nostradamus jt.

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

holte kirjutas:Arvo, põhikoolis õpetatakse ka sigma- ja deltasidet ja mitmekraadise
nurga all neil juhtudel molekulid paiknevad. Võibolla Sa isegi mäletad seda, aga kui ka mitte, ei arva ma ometigi, et Sulle keemiat ei õpetatud või et Sa poppi panid.

Siinsamas foorumis küsisin praegusaja kooliõpiku (7. kl oli vist) põhjal,
mis tõugu goot oli Frangi ringi kunn Clodovech - vastus tuli pärast paari vihjet ja poolenisti etteütlemist: kas sellest järeldada kohe, et kamp ajalooidioote mängib siin?

Sellega tahan seda öelda lihtsalt, et huvid on erinevad ja ausalt öeldes,
vähemalt minu ehk nõuka-ajal dünastiatega küll ei tegeletud. Iga keskaja euroriik sai paar peatükki, pankurordut kas mainitigi - kahtlen.
Aga see pole oluline hetkel ju üldse. Sest ei mäleta ju hästi, kas "eks ämm keldris söö sütt" või-mis-need-reeglid-olidki, ma'i usu, et Sa mu eesti keeles väga vigu leiad - tean ma neid reegleid või siis tean vähem ...

Küsimuse põhiviga pole mo meelest selles, kas "keegi" on sulgudes;
faktina esitletakse kuuldust ja seega on küsimuse püstitus tiba mööda.
"Levinud kuulujutt" oleks tulnud ka küsimuses ära märkida, ma arvan.

Ehk teisiti - me keskkoolis õppisime - kui faktiks muutub 20 korda kordamine "see must luik on valge", siis ta on ka valge, siis okei, ehk
see "fakt" on mingis ringkonnas läbinämmutatud valetõde?

Ainus fakt, mida mina oma hägusel pilgul näen, on see, et Nostradamus
ei ole iial oma ennustustes isiklikult kellegi Prantsuse kunni hukkumist ette näinud.
Seda aga väideti.


holte aka Marek Kuub
(meenutades Su teatavat umbusku aliaste suhtes)
Vabandust, ei tahtnud kellelegi midagi halvasti ütelda. Olen vist selle vanema ajaloo koha pealt lollakas ja dünastiate asju lugesin väljaspool koolitunde (jällegi olen imelik, sest minu meelest siiani väga huvitav)
Ära pikka viha pea :D
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Nostradamus jt.

Postitus Postitas holte »

Arvo Kreegipuu kirjutas:[
Ära pikka viha pea :D
Oh, ära viha välja loe,
eriti seal, kus seda pole –
siis on kõik oki-toki
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

See 4.küsimus oli mängul kuidagi teistmoodi või? Lugesin küsimuse läbi ja tundud mõttetu sest ühtki teist ei õiget ega vale vastusevarianti peale Nostradamuse ei turgatanud pähe!Umbes sama effektne oleks küsida , kes on hoiul Lenini mausoleumis? vm taolist! Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Maakilva korraldajad võiks igaks juhuks ära märkida II vooru toimumiskohad.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Innocentius XV
Postitusi: 11
Liitunud: 11.05.2006, 21:54
Kontakt:

Re: taunole

Postitus Postitas Innocentius XV »

Jaan Lomp kirjutas:Vaatasin järele ENE 3. köitest (selle kaaned peamiselt musta värvi), et Prantsuse kuningas Henri II suri 1559, mitte 1589. 1589 tappis fanaariline katoliiklane Prantsuse kuninga Henri III-nda.
Jah, Henri III tapeti fanaatiku poolt 1589. Aga Henri II sai surma just pärast haavatasaamist mõõkadega peetud kahevõitluses krahv de Montgomeryga. Võitlus peeti 30. juunil 1559.
Vasta