Jüri sari

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Georg Grassussica
Postitusi: 8
Liitunud: 16.11.2015, 22:13

Re: Jüri sari

Postitus Postitas Georg Grassussica »

Seesama marginaalne tähesõdalane jäigi nulli. Kuldmune ei tulnud, Toru ja Tallinn teadsid pärjat poeeti Kolki; Madchesteri teadsid Toakärbes ja Vismarid (muidu olime üsna leebed hindajad, aga Manchesteri eest punkti ei andnud); kuue punkti jagu teati Briti õukonnaluuletajat, Austraalia jalgpalli (neid kaht pidas küsimustega tutvunud Tiit Naarits lihtsaks) ja Jonas Tarmi, mujalt tuli rohkem.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jüri sari

Postitus Postitas polt »

Kuidas üldse oli võimalik Austraalia jalgpalli asemel midagi muud pakkuda?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jüri sari

Postitus Postitas holte »

polt kirjutas:kassiliiva jagamise võtan ma enda peale. Tõsi .Tunnistan et tegu oli kasutamata liivaga , mis kindlasti mõnevõrra vastamist raskendas.
Küsiti ikka kassiliiva marki, ma loodan? Natusan, Kitty Friend ja Caramira
on ju sama erinevad kui Usain Bolt, Magic Johnson ja Ott Tänak
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Jüri sari

Postitus Postitas holte »

polt kirjutas:Kuidas üldse oli võimalik Austraalia jalgpalli asemel midagi muud pakkuda?
Kilvaleht keeldub absoluutselt jalgu alla võtmast, seega ei tea, mis küsimus võis selle
aussiede vutiga seoses olla - ja võib ju ka õelalt arvata, et valesti vastanud äkki teavad
veel mõnd jalgpallisarnast spordiala peale austraalia vuti, nt gaeli jalgpalli.
Juhmus aitab tihtipeale lihtsalt punkte võtta (omaenese tarkusest)
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Lõunaosariiklane
Postitusi: 1
Liitunud: 14.01.2016, 11:21

Re: Jüri sari

Postitus Postitas Lõunaosariiklane »

Tervitusi lõunaosariikidest!

Aitüma kõigile, kes eile Jüris mängisid!
Küsimused-vastused ja tabel tulevad mõne aja pärast üles. Tabel erineb veidi sellest, mis eile õhtul sai ette loetud. Õiglus on jalule seatud ja 27. küsimuse eest said 2 p ka kõik need, kes vastasid Merkel. Saksamaa liidukantslerite eest jäid punktid ikka nii nagu oli. Kahjuks teiste vastuste eest (nt Adenauer) punkte anda ei saa.
Vabandan kehvasti (kaheti mõistetavalt) esitatud küsimuse pärast! Küsimuse viimases sõnastuses olin välja visanud viite grupile.
Kahjuks tuli 3 nulliringi - Sofia Rubina nimelisest soost ei teadnud keegi, hiinlaste UnionPay kaart ja Eestis Ida-Euroopa aja kehtestamine.
Duubel munes kuldmuna vorschmackiga. 2 õiget vastust tuli Petseri Peetri kirikule - Tabasalu ja Keila. 3 õiget vastust - nr 14 Alksnis, nr 18 Riismaa, nr 46 Beccaria.
Kõige lihtsamaks osutus võõrkeelne küsimus nr 48, sellele tuli 23 õiget vastust. Kõik ülejäänud küsimused jäid sinna vahele.

Hääde soovidega

Lõunaosariiklane T.Lokk
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jüri sari

Postitus Postitas punukana »

Tore, et küsijad oma apsakat on valmis tunnistama. Olen filoloogina ka seda meelt, et Merkeli eest tulnuks mainitud küsimuse puhul 2 punkti anda. Ilma protestimata juhiks ka tähelepanu sellele, et pole vist alati mõttekas juuksekarva lõhki ajada (sõna "poodud" nõudmine Nürnbergi seltskonna küsimuse puhul). Küsimuse püstitus iseenesest oli leidlik ja milleks karistada punktist ilmajätmisega neid, kes mõttekäigu läbi hammustasid, aga ei tulnud selle peale, et küsijad ajavad taga erilist täpsust (oleks võinud sellele siis kuidagi viidata).
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Jüri sari

Postitus Postitas tauno »

5 maletajat, oma 15 natsi ja 2 sood. saab ka nii.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Jüri sari

Postitus Postitas tauno »

infovahetuse huvides on Jüri sarjal nüüd ka facebooki lehekülg, mida saab vabalt lugeda ja aruteluks või teadeteks kasutada
https://www.facebook.com/J%C3%BCri-m%C3 ... 8/?fref=ts
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Jüri sari

Postitus Postitas tauno »

Kas tänased küsijad võiksid täpsustada, millise info järgi nad asetavad Bogota linna Limast ettepoole ?
Selle korrigeerimine muudaks ka vähemalt nelja tiimi lõppkohta ning võib osutuda oluliseks uldjärjestuses.


https://en.wikipedia.org/wiki/World%27s_largest_cities
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... population
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_u ... population
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... population
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jüri sari

Postitus Postitas polt »

See lima huvitaks ka mind. Kui läbi mängisin oli Lima esimene valik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Jüri sari

Postitus Postitas Aare6631 »

Vaatan seda lehte: http://worldpopulationreview.com/
Siin on kirjas Lima Kohta: Lima’s 2014 estimated population is 9,751,717, and these almost 10 million people live in 43 districts in Metropolitan Lima.
Ja Bogota: The city of Bogota, Columbia has an estimated 2014 population of around 8 million people in the Capital District and around 11 million people in the metro area.
Kuivõrd küsiti hispaaniakeelseid linnu, siis kes julgeks väita, et Manila linnastu 21 miljonist elanikust vähemalt 12 miljonit ei räägi hispaania keelt? The Metro Manila population is estimated at 12 million but the larger urban area has a population estimated at 21.3 million.
Teen ettepaneku lugeda õigeks nii Buenos Aires, Lima kui Bogota ja kaaluda ka Manila eest punkti andmist.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Jüri sari

Postitus Postitas tauno »

Manila on kindlasti vale, sest see võis olla nii 19. sajandil, aga mitte praegu, sest hispaania keelelt mindi üle inglise keelele. Vaatan et statistika järgi oskas 1950-60ndatel hispaania keelt filipiinlastest veel 6%, praegu olevat see number vähem kui 1%.Unicefi ja ÜRO tabelid paigutavad Lima miljoni kuni pooleteisega igas arvestuses Bogotast ette, ei oska arvata kust see worldpopulationreview oma andmeid võtab.

ÜRO tabelid
http://esa.un.org/unpd/wup/cd-rom/

Demographic World Urban Areas (kõrvutab ÜRO ja iga riigi enda statistika andmeid)
http://www.demographia.com/db-worldua.pdf
Vilniuse Žalgiris
jyrgen
Postitusi: 1
Liitunud: 20.11.2014, 23:10

Re: Jüri sari

Postitus Postitas jyrgen »

Eilse mängu korraldajate kommentaar on siis selline:

7. Hispaaniakeelse Manila vanainimese juhtum

Saalis kõlas korduvalt nõue tunnistada Manila hispaaniakeelseks linnaks. (Suur on ta kindlasti koos eeslinnadega, selles pole kahtlust). Jäi mulje, et saalis on ise kohalkäinuid ja seetõttu hispaaniakeelsuses kaljukindlalt veendunuid, mis tegi meid pisut ärevaks, aga see võis ka olla tavapärane meetod vähemenesekindlatelt korraldajatelt punktide väljapressimiseks 8)

Ingliskeelse wikipedia Manilat puudutav lehekülg räägib aga järgmist:
The vernacular language is Filipino, based mostly on the Tagalog of surrounding areas, and this Manila form of speaking Tagalog has essentially become the lingua franca of the Philippines, having spread throughout the archipelago through mass media and entertainment. Meanwhile, English is the language most widely used in education, business, and heavily in everyday usage throughout the Metro Manila region and the Philippines itself. A number of older residents can still speak basic Spanish, which used to be a mandatory subject in the curriculum of Philippine universities and colleges, and many children of Japanese Filipino, Indian Filipino, and other migrants or expatriates also speak their parents' languages at home, aside from English and/or Filipino for everyday use.
On äärmiselt vähetõenäoline, et sellisel lehel saaks püsida selline jura, kui nad tegelikult enamasti hispaania keelt räägiksid. Seega Manilat ei taha kuidagi õigeks lugeda. Aga...

...saalist niiväga ei kostnudki, ent pärast mängu on mitmed autoriteedid viidanud, et hoopis Lima peaks olema suurema elanike arvuga kui Bogotá. Ja sellega peame pigem nõustuma. Suures plaanis samas suurusjärgus on nad kindlasti. Küsimuse koostamisel oli inspiratsiooniks arvatavasti mõni turismisait, mis meie pakutud järjekorrale viitas. Nüüd seda teemat sunnitult detailsemalt uurides on selgeks saanud, et selle Pandora laeka oleks võinud üldse avamata jätta. Igal pool antakse eri aegadest pärit ja erinevaid numbreid, koos ja ilma eeslinnadeta, jne, jne. Tundub, et neid eeslinluse kategooriaid võib rohkemgi olla (city proper, urban area, metropolitan area).

Üks soliidsena näiv leht, millele toetuksin, on citypopulation.de - väidab andmeid näitavat käesoleva aasta seisuga ning koondab kõik miljonilinnad või siis õigemini linnastud - võiks loota, et üritavad kasutada enam-vähemgi sarnast metoodikat nende numbrite saamiseks. Ka seal on Lima eespool Bogotást. Minu jaoks isiklikult on masendav asjaolu, et täpselt samast tabelist ma täpsustasingi uusimaid numbreid küsimuste/vastuste vormistamisel ning vähemalt kaks korda olen järelikult külmalt Limast üle libisenud :oops:

Samas, nagu siin on juba viidatud, leidub endiselt ka allikaid, mis Bogotád ettepoole seavad. Siit siis korraldajate otsus: lugeda täiendavalt õigeks vastus Lima, aga jätta punkt alles ka Bogotá vastanuile. Selle tagajärjel sai eesotsas neli satsi punkti juurde, mis poole koha võrra võis ka positsiooni muuta. Nagu aru saame, on see tähtis, kuna kokkuvõttes käib pingeline rebimine. Tallinna võiduskoor tõusis 79-ni, rekordi kordamisest jäi siiski punkt puudu!


20. Jüri Adamsi juhtum

Läks selle poolest kehvasti, et tahtsime tähelepanu juhtida kahele mehele, kes on osalenud kõigis taasiseseisvumisjärgsetes Riigikogu koosseisudes, kuid küsimuse sõnastuses see paraku kuidagi ei väljendunud :shock: Loomulikult osales nii VII kui praeguse Riigikogu koosseisus ka Jüri Adams. Üks punkt nii Nestori, Nuti kui Adamsi eest, sai kohe saalis korrigeeritud.


23. Rändava krabi juhtum

Meie suunas avaldati survet, et me tegelikult tahtsime küsida hiina villkäppkrabi. Ausalt ei tahtnud. Temaga ei tohiks suurt probleemi tulla. Viitaksin ühele asjalikule Maalehe artiklile, kus kõigist kõnealustest Eesti krabidest juttu. Rändkrabi ja mudakrabi 2 punkti, kõik muud krabid lahkelt 1 punkt (oleks vaidlematagi pannud).


Muu järelnoppimise tulem

Kontrollisin kõik muud vastused üle, rohkem muudatusi ei teinud. Põhimõtteliselt oleks võinud hinnata maieutika küsimust oluliselt rangemalt - see tähendab ikkagi ainult "sünniabi andmist" (ämmaemanda värki), aga enamus vastuseid sisaldasid pigem tegevusi "sünnitamine" või isegi "sündimine". Perfektseid vastuseid olnuks kaks, ja seda mitte liidrite seast. Läks kõigile kaks punkti. Ning kahel juhul olime heldelt käsitlenud puuduvaid tähti nimes Charpentier, aga täpselt nii me tahamegi, et ka meie vastuseid käsitletaks 8)

Kui Aarel aega, siis ilmselt õhtupoole saab parandatud failid üles. Aitäh senitehtud kriitika ja tagasiside eest! Meeldiv on pärast mängu kiidusõnu kuulda. Jah, me saame aru, et see on palju saadud punktide eest, aga selline see meie mäng on :D Oleks huvitav teada saada, kas pidev muusikaline saade pigem häiris, oli abiks või vähemalt sobis meeldivaks mõminavarjajaks?

Jürgen

Tabasalu KEK - palju pilte, palju muusikat, palju punkte!
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Jüri sari

Postitus Postitas Aare6631 »

http://www.kilb.ee/wp-content/uploads/2 ... ri16y5.pdf - seis enne viimast vooru, kus küsimused teeb Parila. 9 voorust 6 tulemust lähevad arvesse.
tanel
Postitusi: 393
Liitunud: 22.05.2009, 15:28

Re: Jüri sari

Postitus Postitas tanel »

Tabelis on kokkuvõtvates veergudes väikesed ebakõlad.

MÖH on kokku 399, tabelis 347. Kuus paremat 320, tabelis 268.
Mälujahutaja kokku 268, tabelis 221.
Amatöörid kokku 242, tabelis 215.
Vasta