Kurb uudis

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Täna (30. detsembril 2021) ilmunud Postimehe lk-l 21 on surmakuulutus, milles perekond teatab, et Tõnis Mark suri ja ta ärasaatmine on 30. detsembril kell 15 Tartu krematooriumis. Lugege ka käesoleva teema eelmises postituses olevat teavet.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Härra Tõnis Mark saadeti täna, 30. detsembril 2021 Tartus kenasti viimsele teekonnale. Ta sündis 11. aprillil 1957, see daatum on ka hauakivil, seal on surmadaatumiks 27. detsember 2021, 3. jõulupüha ja ühtlasi viimane esmaspäev. Tõnis leiti surnuna sel päeval.
Osalesin nii Tõnise ärasaatmisel kui ka kolm tundi enne seda sündmust alanud härra Aksel Rei (15. november 1942 -- 14. detsember 2021), kauaaegse Tartu maletreeneri viimsele teekonnale saatmisel, ka see toimus Tartu krematooriumis. Aksli õpilaste hulgas oli palju lapsi. Olin tuttav Aksliga novembrist 1979, siis hakkasin Tartu Spordikooli maletreeningutes käima, osalesin neis maini 1981. Esimest korda elus osalesin ühel ja samal päeval kahe inimese saatmisel viimsele teekonnale.
Aksel Rei peiepidu oli Rahumäe kalmistule üsna lähedal olevas kohvikus Paul, läksin sinna jalgsi. Sealt oli hea jala minna tagasi krematooriumisse Tõnist ära saatma. Tõnis Mark'i peiepidu oli Tartu Ülikooli kohviku II korruse saalis. Võtsin sõna mõlemal peiepeol. Märkisin, et mälumäng viis mind Tõnisega kokku jm, sh seda, et Tõnisega oli hea, tore ja lahe koos olla. Leian, et Tõnis polnud küll eriti tugev mälumängur, kuid oli hea, tore, lahe ja mõnus kolleeg, kamraad ja sõber.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas arko »

Mälestagem Mart Kübarseppa
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Härra Mart Kübarsepa mälestuseks

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

NB! Kiire!!!
Härra Mart Kübarsepa ärasaatmine algab täna, 27. jaanuaril kl 12.00 Tartu krematooriumis. Sain selle info SMSist, mis tuli mu telefonile täna kl 11.01, varem ma seda ei teadnud.
Kuidas bussidega 3 ja 13 kohale saada, seda lugege mu postitusest, mis on eelmisel lehel kõige viimane.
Mart Kübarsepp sündis 19. juulil 1957 ja suri hiljemalt 23. jaanuaril 2022.
Puhka rahus, kallis hea Mart! Sinuga oli tore ja lahe mängida, suhelda ja koos olla, sh samas liiklusvahendis sõites.
Sügav kaastunne lahkunu omastele, lähedastele, sõpradele, kolleegidele ja kõigile, kellega hr Mart Kübarsepp mälumänguliselt, tööalaselt või muul viisil seotud oli.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas IS »

Meie hulgast on lahkunud Eesti mälumängu Grand Old Man, Eesti Mälumänguliidu auliige Enn Limberg (16.09.1939-15.02.2022). Enn Limberg pani aluse Eesti mälumängumeistrivõistlustele, kus parimatel aastatel osales üksikmängul 172 võistlejat ning võistkondlikul mängul 71 võistkonda. Viimastel aastatel kogus ta mälumängustatistikat, mille alusel on ilmunud Eesti mälumängu biograafilised leksikonid. Enn Limbergi ärasaatmine on 26. veebruaril kell 12.30 Pärnamäe krematooriumi suures saalis.
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas pedastik »

Ootamatult vara on meie hulgast lahkunud hea Kalle Voolaid (10. aprill 1969 - 11. november 2022). Eesti spordimuuseumi tugitala ja hingelt mälumängumees - küsimusi koostamas, vastamas ja mänge juhtides. Tark, sõnaosav, sõbralik, vaimukas, abivalmis, kindel. Avaldame sel raskel hetkel kaastunnet omastele ning jääme head kaaslast igatsema.
Matisse
Postitusi: 4
Liitunud: 14.10.2022, 12:02

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas Matisse »

Kurbi uudiseid veel. Meie seast on lahkunud Vändra mälumängu käilakujusid ja muidu vahva sell Andrus Ütt (1960-2022). Eesti meister võistkondlikult (1998).
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Härra Kalle Voolaidi mälestuseks

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Puhka rahus, kallis hea Kalle! Su tehtud mängud on toredad ja lahedad.
Tunnen sügavalt kaasa lahkunu omastele, lähedastele, sõpradele, kolleegidele ja kõigile, kellega hr Kalle Voolaid mälumänguliselt, tööalaselt või muul viisil seotud oli.
Ka lehel https://et.wikipedia.org/wiki/Kalle_Voolaid on Kallest juttu.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Härra Andrus Üti mälestuseks

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Puhka rahus, kallis hea Andrus! Vändras on ikka tore mängida, osa oma parimatest üksikmängutulemustest saavutasin seal.
Tunnen sügavalt kaasa lahkunu omastele, lähedastele, sõpradele, kolleegidele ja kõigile, kellega hr Andrus Ütt mälumänguliselt, tööalaselt või muul viisil seotud oli.
Mu teada oli Andrus mu ainus tuttav, kes on olnud kuulsas pioneerilaagris Artek, see asub Krimmis.
Kasutaja avatar
silja
Postitusi: 198
Liitunud: 02.01.2005, 16:56
Asukoht: Tartu

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas silja »

Kalle pere loal ja palvel edastan info: Kalle Voolaid saadetakse viimsele teele laupäeval, 26. novembril kl 12 Tartus Raadi kalmistul (kogunemine peaväravas). Järgneb mälestamine Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis Kalle raamatute keskel, Kalle kaaskoostatud näituse keskel, Kalle lemmikmuusika keskel.
Tal oli nii halb mälu, et ta unustas ära, et tal on halb mälu ja kõik tuli talle meelde...
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Härra Ants Aosilla mälestuseks

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Meie seast on lahkunud Tartu mälumängur härra Ants Aosilla (1939--2023), ta mängis 1970.--1980. aastatel Tartu võistkondlikku mälumängu Riikliku Projekteerimise Instituudi "Eesti Maaehitusprojekt" võistkonnas, selle asutuse Tartu osakonnas ta töötas, tema asutuse tiim on tulnud sel võistlusel esikolmikusse.
Antsu ärasaatmine on laupäeval, 3. juunil kl 13 Tartu krematooriumis, selle aadress on Jaama 122a ja asub Rahumäe kalmistul. Palutakse lilli ja pärgi mitte tuua. Info Antsu surmast ja ärasaatmisest sain surmakuulutustest, mis on teisipäeval, 30. mail ilmunud Postimehe lk-l 21. Ka neljapäeval, 1. juunil ilmunud Postimehes on üks Antsu surmateade. Eelmise lehe viimases postituses kirjeldasin, kuidas saab krematooriumi juurde minna, lehel https://web.peatus.ee/ on detailsem bussiinfo.
Puhka rahus, kallis hea Ants! Olid väga tore ja mõnus kolleeg, sõber ja kamraad nii mu isale Ants Lombile kui mulle. Mängisid mu isaga koos mälumängu. Kahjuks mul jäigi koos Sinuga mängimata. Tulen Sind Su viimsele teekonnale saatma.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Härra Ants Aosilla sündis 11. juunil 1939 Tartus ja suri hiljemalt 10. mail 2023 samas linnas, keskhariduse sai Rakveres, kõrghariduse Tartus praeguses Eesti Maaülikoolis agronoomia erialal.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas IS »

Täna öösel lahkus meie hulgast legendaarne mälumängur ja mängujuht, Eesti Mälumänguliidu auliige ja vana kooli härrasmees Jaan Loide. Jaani ärasaatmine toimub Pärnamäe kabelis laupäeval, 23. septembril kell 12.30.
roadrunner
Postitusi: 107
Liitunud: 25.07.2008, 12:01

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas roadrunner »

Oli suur au Jaani tunda ja temaga ühes võistkonnas mängida.
Sven Oidjärv
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Kurb uudis

Postitus Postitas IS »

Meie hulgast on lahkunud teenekas Väike-Maarja mälumängur Ivar Lass. Muude saavutuste kõrval võitis ta aastal 2019 esikoha seenioride mängus 70+ arvestuses; aastal 2020 jagas aga koos Jaan Loidega selles arvestuses 2.-3. kohta.
Vasta