Varia

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

No võtame siiski pragmakeelest - tshmokatj on näiteks matsutama, lauas käega sööma (no ei oska kahvlitki käes hoida), ilastama jms. See jah päris huvitav, kuidas nad ise omavahel hakkama saavad kogu selles nüansirohkuses ;-) Aga sellest peaks tulenema selle kasutatud nimisõna tüvi.

Aga Hallvatt las küsib lahkeste sellegipoolest :-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

No Hallvatt ei küsinud. Ma siis jätkaks analoogse lingvistikaga? Kunagi sõjaväes hospidalis olles lugesin originaalis üsna mitmeid vene kirjanduse tähtteoseid ja tsiteerin (niivõrd, kuivõrd, sest mu masinal kirillitsat ei ole). No on mahlakas keel, millest tõlked on reeglina haledad.

Tam gde kontshajetsa razum, natshinajutsja vladenija ministerstva putei soobstsenija.

Mis teosest see on?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Seal kus lõpeb mõistus- algab raudtee!
Tegin Lombi jaoks tõlke!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Ega see või olla "Sõjast ja rahust"... ?
Seal oli mingi jabur peatükk igatahes, kuskil Borodino lahingu kandis, mis algas umbes: "Vedur liigub. Mis ta liikuma paneb? Talumees ütleb - saatan.." jnejnejne
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

Äkki Ilf-Petrov?
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

No siis on selge, kes selle eesti raamatu sihukseks mannetuks jamaks kirjutas. Polt kurinahk :P

No ma ei tea keadagi, kes ei teaks kedagi, ke poleks näinud omaaegsetel raudteejaamade (mispaganapuust) pinkide seljatugede keskel salapärast lühendit MPS, mis tähendab ju toortõlkes "suhtlusteede (või läbikäimise) ministeerium".

Ja selle mõistusega on kah sedasi, et originaalis oli siiski, et seal kus lõppeb igasugune arukus, algavad selle ministeeriumi valdused. /Kuldvasika tuntuim tstaat vast?/

Et Polt nagunii kunagi ei küsi, siis peab ütlema, et Mart, ole hea 8)

:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Mart Rummo
Postitusi: 522
Liitunud: 02.01.2005, 16:28
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Mart Rummo »

No ma küsin siis vahelduseks midagi päris jaburat, millele keegi vastust ei tea, aga välja mõelda annab küll. Nimelt: kui mu kondiväänajast tütar lasteaias teistele näitas, kuidas spagaati tehakse, kostis üks ta rühmakaaslane nõutult: "Minu kodus teevad sedasi küll ainult ... ja ..."

Täitke lüngad. :P
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ema ja isa?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Postitus Postitas allium »

kass ja koer?
Jaan_Lomp
Postitusi: 1313
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lisaks

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Mart Rummo küsimusele ei mõista ma vastata. Aga cadmani küsimusele ja sellega seonduvale lisan kommentaariks järgmist.
NSV Liidu ministeeriumi, mille venekeelne lühend eesti tähtedega kirjutatult on MPS, nimetatatakse vene keeles ministerstvo putei soobštšenija ja eesti keeles teedeministeerium. Selle asutuse ametlik nimetus on mu meelest järgmine: venekeelne -- Ministerstvo putei soobštšenija SSSR; eestikeelne -- NSVL Teedeministeerium. Vaadake näiteks Google'ist ja nõukogudeaegsetest entsüklopeediatest. Nimetuses olevat riiki võib kirjutada mitut moodi.
Cadman tõi eelpool ära lause: "Tam, gde kontšajetsja razum, natšinajutsja vladenija ministerstva putei soobštšenija." Seda lauset võib tõlkida ka nii: "Seal, kus lõpeb mõistus, algavad teedeministeeriumi valdused." Igatahes raudteetransport kuulus NSVL Teedeministeeriumi haldusalasse.
Viimati muutis Jaan_Lomp, 28.01.2009, 22:38, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Ehh. Igal normaalsel tüdrukust lasteaialapsel on peas vast ikka nukud ;-) Mardi oma oli kah vast. Poisterahvad ei paindu eriti selleks tegevuseks.

Ps. Jaanile, vat seda ma räägingi, et seda nüansirohkust ei annagi tõlkida :-) Mistahes kahe keele vahel. Punni palju tahad. Tee on putj või doroga, aga kuhu on kadunud tõlkes see soobstshenije? Mhh :idea:
Viimati muutis cadman, 28.01.2009, 22:40, muudetud 2 korda kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Postitus Postitas Taivo »

Ohh, need on need nukud, mille ka"te-jalgade otsas on no"o"rid, millest neid sikutatakse... hampelmannid. No ja kaltsunukud teevad ka igatsugu poose. Nukud u"heso~naga.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Ken ja Barbie oli mul esimene mõte, aga ma ei taha küsida :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Postitus Postitas allium »

Jaan, tegin Su nõuande kohaselt ja panin Googlesse otsingu - mõistus+teedeministeerium. Vastuseks küsis Google minult: Kas mõtlesite mõistus+sideministeerium?
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Postitus Postitas cadman »

Nojah, vata sellel korrektsel ja autentsel ministeeriumi nimel ei ole juba arukusega erilist pistmist :lol:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta