Uus kilvaleht

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Uus kilvaleht

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Ligi kolm kuud on kestnud töö uue kilvalehe loomisel. Tänasest on vanal lehel http://www.kilb.ee link uuele, mis mõne aja pärast kolib vana kilvalehe aadressile. Üleminekuajal jõuavad kõik uued mängud ja teated nii vanale kui uuele lehele.

Uus leht pakub uusi võimalusi. Esilehel on alati jooksva kuu mängude kalender ja 15. kuupäevast ka järgmise kuu oma. Karika- jm. sarjade kalendri, mängud, tulemused ja üldseisu leiab nüüd iga sarja omalt lehelt. Mängudele registreerimiseks pole enam vaja foorumi ruumi kulutada, osavõtusoovist saab teada anda registreerimislehel, mis avaneb nii vasakult menüüst, kuu kalendrist kui nupukeste kaudu esilehel paremal.

Mänge ja muud infot ootame endiselt: Kalev kalev@nc.ee ja Aare olander@neti.ee; aadressid on ka Kontaktide all. Uue lehe kriitikat, täiendusi ja kohandusi ootame nii siin foorumi teemas kui Aare või veebimeister Kaspari kasskaspu@gmail.com mailidele.
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Registreerimisest ka. Praegu pole mõtet veel end uuel kilvalehel registreerida, kogu lehe sisu on ka ilma selleta kättesaadav. Kaspar ja Arko üritavad foorumi ja kilvalehe kasutamist ühitada - kui see toimima hakkab, siis ehk kaob ka vajadus iga kord foorumisse uuesti sisse logida. Loodame.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas insu »

Aga keegi võiks siis saata mängude korraldajatele vajalikud andmed, et nood saaks vaadata uue kilvalehe kaudu mängudele registreerunuid. Näiteks Tartu individuaali korraldajad ei teadnud eile sellest asjast veel ööd ega mütsi.
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Nüüd näeb uuel kilvalehel registreerimise all http://kilb.yhistransport.eu/index.php/registreerimine ka registreerunud osavõtjate nimekirja. See ei teki automaatselt, selle koostavad ja seda täiendavad adminnid. Üritame esimese nimekirja üles panna 12 päeva enne mängu ja täiendada seda 6, 3 ning 1 päev enne mängu. Foorumis end üles andnud nimed lähevad ka nimekirja.
Mõru
Postitusi: 4
Liitunud: 21.05.2009, 11:59

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Mõru »

Olen Kalev Mõru, vana kilvalehe (kilb.ee) administraator ja teatan käesolevaga, et taandan end kõigist kilvaleh(ted)e administreerimisega seotud õigustest, kohustustest ja vastutusest. Põhjustest toon välja mõned - uue kilvalehe kasutuselevõtmine poolikul, vigasel ja testimata kujul ning html-i asendmine uue veebivorminguga(?) (rakenduspõhised originaalformaadid - xls, doc jm), mis on vastuolus üldiste veebireeglitega.
Otsus on lõplik ja sel teemal ei arutle.
Ühtlasi aitan endiselt kõiki huvilisi tabelipõhjade loomisel ja mängude tehnilisel korraldamisel.

Ilusat päikselist suve kõigile!

Kalev
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8189
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas polt »

Krt! See on jabur kui inimesed omavahel ei räägi ja ei konsulteeri. Mina olen küll Kalevi käest alati kiirelt pädevat oskusteavet ja tehnilist abi saanud ja alati ainult aitähhi eest. Mulle see ei meeldi kui ühise asja ajajad omavahel ei räägi-noortel webmasteritel soovitaks kindlasti Kalevi käest nõu ja abi küsida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Kalevi sõnavõtt on üsna ootamatu. Meie MSN-vestlused pole mul säilinud, aga justkui sai kokku lepitud, et hooaja lõpuni täiendatakse mõlemat kilvalehte, siis asub uus leht vanale aadressile ja vana saab teise aadressi. Samuti leppisime justkui kokku uues tööjaotuses, et Tartu sarjad jäävad Kalevi hoole alla ning muud sarjad ja mängud minu ja Kaspari toimetada.
Mis mõte uuel lehel üldse on? Peamised asjaolud:
- kasutajale peaks uus leht olema käepärasem, kogu info ei paikne lineaarselt ühel lehel, info erinevate sarjade kohta on ühte kohta koondatud;
- administraatori elu läheb oluliselt lihtsamaks, ei pea iga muudatuse pärast serverist avalehte alla laadima ja sinna eraldi programmis koodi sisse toksima (kusjuures tulemust näeb alles siis, kui see leht tagasi serverisse on saadetud);
- vana lehe olematu kujundus. EOK liikme veebikodu võiks olla siiski enamat kui linkidega teadetetahvel.
- uue lehe täiendavad võimalused. Näiteks registreerimine, mis ehk juba on natuke abiks, aga peaks pärast kilvalehe ja foorumi ühendamist veel lihtsamaks muutuma.
Neist mõtetest lähtudes, ühtlasi teades, et Arkol oli kilvalehe uuendamine mõni aeg varem ajapuduusel katki jäänud, ning juhatuse heakskiidul alustasimegi uue lehe arendamist novembris 2008. Hääletustulemused uue kilvalehe küsitlustulbas näitavad uue ja vana lehe toetajate vahekorda 28:2., mis andis kindlust, et tasub jätkata.
Mõru kirjutas:Uue kilvalehe kasutuselevõtmine poolikul, vigasel ja testimata kujul.

Veebruaris, kui uus leht avalikkuseni jõudis, lubas Kalev seda testida. Seni ta seda teinud ei ole. Mis ei tähenda, et leht oleks vigane ja testimata. Oleme Kaspariga seda lehte testinud igast küljest, nii administraatori kui tavakasutaja poolt. Seni on ainsad puudused olnud siis, kui mai algul oli kilb.ee lehekülg maas (meist mitte olenevatel põhjustel) ning ei saadud ligi failidele, mis olid kilb.ee serveris. Ühtegi märkust ei Kalevilt ega teistelt kasutajatelt ei ole meieni jõudnud. Mis mõttes ja kustkohast on uus leht poolik või vigane, oleks meilgi kasulik teada.
Mõru kirjutas:...html-i asendmine uue veebivorminguga(?)...

Mis on halba selles, et uus leht kasutab MySQL andmebaase ning põhineb PHP-l? HTML on igast küljest oma aja ära elanud, selles on küllaltki ebamugav kodeerida ning tööd teha. Uus süsteem on stabiilsem. Samuti, kui on vaja pisimuudatusi teha koodis, siis Joomla süsteem võimaldab seda palju lihtsamalt ning FTP-programme kasutamata, samuti saab ka artikleid muuta HTML-is. Tulevik seisneb sisuhaldussüsteemide kasutusele võtmises ning Joomla on selles osas esirinnas.
Mõru kirjutas:...(rakenduspõhised originaalformaadid - xls, doc jm)...

Ühe Exceli faili .htm formaati tegemisel tekib lisakaust ning see tuleb koos põhifailiga kõige täiega üles serverisse laadida. Praegu seal valitsev olukord on ennenägematu - sajad kaustad ja failid üksteise otsas – tõsi, Kalev on failinimedes püüdnud korda luua, mida mina aeg-ajalt jälle rikkuma kipun... Sellegipoolest teeb see ülimahukas kaust brauseri töö aeglasemaks.
Tegelikult on see probleem vana kilvalehe puhul täpselt sama. Olen just seal siiani htm-faile vältinud, kuna lisakausta üleslaadimisega tekib ikka ja jälle segadusi ning põhifailid ei avane korralikult. Selles küsimuses kuulaks hea meelega asjatundja soovitusi.
Mõru kirjutas:...mis on vastuolus üldiste veebireeglitega.

Neid üldiste veebireeglitega tutvuksime mõlemad heal meelel. Kui praegune freimidel põhinev süsteem peaks olema "üldiseid veebireegleid" järgiv, siis oleme me küll revolutsionäärid. Freimid olid moes aastal 2000, kui ma oma esimest kodulehte leiutasin ja Frontpage’is koodi arvutisse tippisin, aga mitte enam 2009.
Igatahes on kurb, et meie siiras koostöösoov Kaleviga vastukaja ei leidnud. Aga avaldage oma ausat arvamust, kumb leht peaks kestma, ja kui vana leht tõsist poolehoidu leiab, siis jätkab ka Kalev. Aga siis ilma meieta.
Aare ja Kaspar
Mõru
Postitusi: 4
Liitunud: 21.05.2009, 11:59

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Mõru »

Mitmed Innocentiuse esitatud väited meie koostöö ja kokkulepete kohta polnud minu mälu ja arusaamist mööda küll päris nii, kui tema kirjeldab, kuid tõde on alati subjektiivne ja ma ei soovi vaidlusse laskuda. Tahan täpsustada vaid kolme asja:
1. mul ei ole absoluutselt mingit pistmist vana kilvalehe loomisega ja ma pole kunagi väitnud, et vana kilvaleht ja freimisüsteem oleksid head. Vastupidi, olen mitu aastat erinevatele asjaga seotud inimestele korduvalt rääkinud, et uut kodulehte on vaja ja võtan siinkohal mütsi maha nende ees, kes seda ka tegema hakkasid.
2. Lehe testimise all pean silmas süstemaatilist testimist - samm-sammult kõigi linkide, vormide, failide jm läbikäimist erinevate üldlevinud veebibrauserite ja nende erinevate versioonide ja seadistustega, vigade kaardistamist ja parandamist. Vigase lehe all mõtlen... hmm... näiteks seda, et vähemalt kahes arvutis, milles täna proovinud olen, uus kilvaleht ei avane (brauseriks IE 7.0 koos updatedega)... "Error - Internet Explorer ei saanud avada <aadress>. Operation aborted." Ei tea küll põhjust, aga lugesin kirjast välja, et ka EML juhatuse esimehe, hr Salise arvutis see leht ei avane. Millest me siis räägime?
3.
Innocentius XIV kirjutas:Aga avaldage oma ausat arvamust, kumb leht peaks kestma, ja kui vana leht tõsist poolehoidu leiab, siis jätkab ka Kalev.

Siinkohal jääb üle vaid öelda, et lugege mu eelmist postitust! Igaks-juhuks toon õige lõigu veelkord ära:
Mõru kirjutas:teatan käesolevaga, et taandan end kõigist kilvaleh(ted)e administreerimisega seotud õigustest, kohustustest ja vastutusest.
Otsus on lõplik ja sel teemal ei arutle.

Ehk siis mina ei kaitse kumbagi kilvalehte ja hääletamise tsirkuses kaasa ei tee. Ja kui see eelnev oli mingit sorti ultimaatum kilvakogukonnale, siis rõhutan, et mina ei protesteeri, apelleeri, pretendeeri, taotle ega nõua mitte midagi. Olen oma töö teinud ja astun kõrvale.
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Innocentius XIV »

IE 7.0 brauseriga oli ka kord varem probleem, aga siis mitte avalehe kuvamisega. Muutsime koodis ühe koha ära ja nüüd peaks uus kilvaleht toimima korrektselt kõigi brauseritega. Üldiselt on Internet Exploreri versioon 7.0 üsna õnnetu ja hädas paljude lehtede korraliku näitamisega. Laadige alla IE 8, see ei maksa midagi, olete mitmest probleemist edaspidi vabad. Üldiselt pole ühegi muu brauseriga kunagi probleeme olnud, ka mitte minu vana Netscape'iga.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas holte »

Mul oli kolm küsimust:

1. Kui suurel osal vaadanutest IE lehte ei ava? Mul kunagi avas, enam mitte
2. Mis on ülevaatlikkus, kui 17'' tava lcd monitor ei hõlma lehe laiust?
Kas 18'' on moodne lehekülje laius?
3. Miks räägitakse php ja mysql kasutuselevõtust, see on
adminni jaoks ilmselt joomla hyperion skinniga phpBB - kas php-st rääkija
ikka teab, mis on php-s veebi programmeerimine? Ja mille poolest see nt
erineb html-ist? On ju raske arvata, et tekiks diskussioon, kui üks on veebi
kirjutav isik ja teine teeb lehte hoopis muudel alustel.
Source'i on selline üle 500-realine puder, et on midagi väga raske aru saada.
See pole ju inimese kirjutatud.
Te räägite täiesti erinevatest asjadest.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Kaspar
Postitusi: 20
Liitunud: 30.01.2009, 16:07
Asukoht: Tallinn, Eesti
Kontakt:

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Kaspar »

holte kirjutas:1. Kui suurel osal vaadanutest IE lehte ei ava? Mul kunagi avas, enam mitte.

Ei oska kahjuks sellele küsimusele vastata, kuna ise kasutan Firefox'i ning hülgasin IE mitmete põhjuste pärast. Oskan vaid öelda, et viimase kuu jooksul on 31,98% ehk 322 külastust on tehtud Internet Explorerit kasutades ning 57,3% ehk 577 külastust on tehtud Firefox'iga.
holte kirjutas:2. Mis on ülevaatlikkus, kui 17'' tava lcd monitor ei hõlma lehe laiust?
Kas 18'' on moodne lehekülje laius?

Kilvalehe laius on 1150 pikslit ning see on peaaegu välja arvutatud, et kogu materjal kenasti ära mahuks ja ei elaks üksteise otsas. Samuti uurisime veidi aega tagasi lehe laiust arutades seda, millise ekraaniresolutsiooniga monitoridelt on tehtud külastusi - nimelt viimase kuu jooksul on 533 külastust on tehtud arvuteilt, mille resolutsiooni laius ületab 1150 pikslit (e. al. 1152x864 kuni 1680x1050), 281 külastust on resolutsiooni 1024x768 pealt ning 177 külastusel ei olnud võimalik määrata ekraani resolutsiooni. Peame siiski arvestama suurema osa külastajatega ning kõigile korraga pole kunagi võimalik meele järele olla.
holte kirjutas:3. Miks räägitakse php ja mysql kasutuselevõtust, see on
adminni jaoks ilmselt joomla hyperion skinniga phpBB - kas php-st rääkija
ikka teab, mis on php-s veebi programmeerimine? Ja mille poolest see nt
erineb html-ist? On ju raske arvata, et tekiks diskussioon, kui üks on veebi
kirjutav isik ja teine teeb lehte hoopis muudel alustel.
Source'i on selline üle 500-realine puder, et on midagi väga raske aru saada.
See pole ju inimese kirjutatud.
Te räägite täiesti erinevatest asjadest.

Mina olin see, kes rääkis PHP-s veebi programmeerimisest ning ma olen teadlik ja saan sellega hakkama, kui väga vaja.
Source pole tõesti minu poolt kirjutatud, aga see on küll inimese kirjutatud. Nimelt The Joomla Core Team poolt, kes selle süsteemi on ise valmis kirjutanud. Sisuhaldussüsteemide mõte ongi selles, et teha lehte "muudel alustel" ning kõvasti lihtsamalt - veebilehe looja laeb serverisse üles valmispaketi, mida on seejärel võimalik igasugusest koodist kergemini muuta ja kohandada otse internetis. Mis muidugi ei tähenda, et koodi ei ole võimalik mudida. Praegu on Joomla'le peale pandud Hyperion skin, mis teeb selle esinduskõlbulikumaks kui on tavaline skin. Ise olen selle skini koodi veidi mudinud sobivamaks Kilvalehe vajadustega.

Kaspar,
kilvalehe administraator, kes vastab lahkelt kõigile esitatud küsimustele
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas holte »

Põnev, minu reso on 1152 px laiust ja mina seda lehekülge küll täies laiuses ei näe.
1280 juures jääb suti üle.
Veel põnevam on, et ma näen oma 1152-se resoga ja IE 7-ga nii 98% kogu
maamuna www-saitidest rahulikult ära, "cannot open"-it nägin esimest korda ja
laiemad saidid on üliharv kräpp.
Ja nüüd tuleb välja, et mälurisait on nii uuenduslik ja revolutsiooniline, et peab
installima uue brauseri ja kruttima reso ülespoole..

Teine asi, et 31,98% ja 57,3% IE/Firefox võid Sa ju statistikast lugeda, aga kui suur see
Sinu osakaal seal 57,3% Firefoxi otsas on?

Lehekülg vajab uuendamist, aga erinevalt tavalisest internetilehest pole seal brauseriga
suurt midagi tarka näha. Ja see on veebi mõistes ikka revolutsiooniline küll.

Ühele varasemale lausele vastates: ega netistandardid pole "moeasjad", freimid näiteks
läbivad validatsiooni ka lõdvalt 2009. ja arvatavasti 2015. kah, kui siis veel üldse netti on.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas cadman »

Sellest statistikast võib teha järelduse, et seda eksperimentaal-nahaalsaiti peale Kaspari eriti keegi ei vaatagi. Kurikaval küsimus, aga ehk oskab Kaspar ka seda öelda, kuisuur osa üldse seda FF-i kasutab? Marginaalne.

Ja kuipaljud kavatsevad pelgalt selleks, et "maailma parimat, uuemat ja eesrindlikumat" võrgulehte vaadata, installida lisaks omale kõik maailma brauserid?

Esilgu tundus see siinne olevat pseudoprobleem. Praegu aga selgub, et kilbariks olemise eeltingimus on hoopiski mingi FF-i installeerimine... See paneb asjad veidi teise valgusse küll.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Rein Hiob

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas Rein Hiob »

Ma arvan, et tähtsam on sisu kui vorm. See tähendab, et mängude tulemused, paariskarika, üksikmängu karika ja reitingu seisud, ajalugu jne oleksid operatiivselt ja korrektselt olemas ning seda oleks võimalik vaadata võimalikult paljudel huvilistel.
Ühtlasi vabandan veidi vigase paariskarika seisu tabeli pärast, kus Räpina paarismängust osavõtjatel on alates 9. kohast kõigil kahe kohapunkti võrra vähem kui peaks olema.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Uus kilvaleht

Postitus Postitas holte »

See brauseriasi pole päris nüüd nii, FF pole marginaalne, maailmastatistika järgi 22% kasutavus,
asi on pigem suhtumises, et brauseriga tulemusi sa ei näegi. Tulemuste nägemiseks peab
veel 3 programmi korraga masinas avatud olema. Ja see on ebanormaalne, küsige ükskõik
mis veebiarendaja või itimehe käest. Selle peale võin ma oma juuksed maha ajada.
Eriti kui tegu on .doc või .xls failidega.
Võibolla on see mõne Office'i CEO märg unenägu, et nett baseerub .xls ja .doc failidel.
Isegi MS ei arva nii, muidu oleks ta brauseritele vastavad pluginad.

Kilvalehe võib minupärast phpbb otsa ehitada küll, aga netisait failivahetussaidina on porno.
Ja aru ei saa ristivastukäivatest lausungitest "htmli on kohutavalt keeruline teha" vs "kui vaja,
panen php-d" jms.

Samas, olemuslikult on kõik jokk, info kättesaamine pole ilmvõimatu - samas soovitaks siis
tegijatel panna juba lehe algusse rekvaierments kirja.. Nagu amatöörlehtedel ikka tavaliselt
on, et - soovitav FF, resoga üle 1200 (selles teie 1152-s ma kahtlen), installida OO täispakett,
või MS Office, Adobe Reader - või siis muud Readerid jne, jne - soovitavalt linkidega downloadidele.
MS Office puhul saab ka netipoodidele linke panna, äkki hinnaalanduste puhul reklaam?
Raha hakkaks liikuma ja masu läheks üle :)
Viimati muutis holte, 22.05.2009, 10:17, muudetud 1 kord kokku.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta