Eestikad

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
sprinter

Re: Eestikad

Postitus Postitas sprinter »

Kuulge te teete ju nalja eksole?

ma saan aru, et 258 küsimust peaks veel kuidagi vastu, aga 267 on minuarust natuke palju, võtke vähemalt estica 2 tk välja. Komplekti mittenäinuna võin kinnitada, et spordiküsimusi pange kindlasti juurde.

Ja teada on, et spordimuuseumis tahab mais katsetada öömälumänguga, aga praegust eestikate küsimuste arvu vaadates hakkab tunduma, et ESM ettevõtmine ei saa mitte olema Eesti esimene...
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eestikad

Postitus Postitas tauno »

mis 267, praeguseks on juba 309 :) esticat võtsime mõlemad välja
kõik toimub nagu juhendis varem öeldud, väike uumur käib asja juurde. võitjat küll ei julge seekord ennustada, pretendente on vast 4-5
Viimati muutis tauno, 01.04.2009, 12:35, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Ainult üks palve. Spordiküsimusi ärge tehke võistkonnamängule liiga lihtsaid. Ja samas krt tõesti kedagi ei huvita mingid marginaalsed alad nagu a la koroona, jääpurjutamine või automudelism. Neid võiks ka vältida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
sergei
Postitusi: 2
Liitunud: 30.10.2006, 16:01

Re: Eestikad

Postitus Postitas sergei »

Jah, niššialasid nagu jääpurjetamine ja rabajalgpall, ei tule aga sellised tõsised spordid nagu ninaga herne veeretamine kõrguse peale jm. selline tuleb ikka. Kui suurelt Eesti täna armennile ära paneb?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eestikad

Postitus Postitas tauno »

ma loodan et ma nüüd ei valeta, aga minu mäletamist mööda on ikka olümpiaalad. üldiselt me ise ei salli seda kui küsitakse mingeid motopalle.
maavalitsus jälle kommenteerib?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas erkal »

polt kirjutas:Ainult üks palve. Spordiküsimusi ärge tehke võistkonnamängule liiga lihtsaid. Ja samas krt tõesti kedagi ei huvita mingid marginaalsed alad nagu a la koroona, jääpurjutamine või automudelism. Neid võiks ka vältida.

Eee.... mis koroonal viga! MIs kogu aeg peab korvpall, jalgpall ja kergejõutsik olema või.
Tundub õige, nii kaua kui vale ei ole.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Paraku käsitlevad kõik Eesti spordiväljaanded vaid teatud alasid. Ja kust mujalt sa seda jooksvat infot ikka hangid. Koroonaalaste teadmiste jaoks hakkan Pärnu Postimehe spordikülge lugema või. Ei iial! Aga mängida on muidu tore.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eestikad

Postitus Postitas holte »

Eurosport näitas alles ükspäe' carom-võistlusi, mis ongi väljamaine arusaam koroonast.
Väljamaine ses mõttes, et see meie koroona ongi nigu Eesti ja Läti veidrus.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eestikad

Postitus Postitas tauno »

Praegu kirjas 17 võistkonda:

1. Overall
2. SEB Liising
3. Rae-Kolga
4. Ristik
5. Historia
6. Paikuse
7. Anija
8. Nordbiochem
9. Kvart
10. Geoloogiakeskus
11. Kumake
12. Nõmme
13. Keila
14. Räpina

15. HTG (Treffner)
16. Viimsi kool?
17. Audentese kool?

Kas on mõnest veel teada?
Viimati muutis tauno, 03.04.2009, 09:22, muudetud 2 korda kokku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Kaspar
Postitusi: 20
Liitunud: 30.01.2009, 16:07
Asukoht: Tallinn, Eesti
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas Kaspar »

tauno kirjutas:Praegu kirjas 15 võistkonda:
Kas on mõnest veel teada?
Uue kilvalehe kaudu on registreerunud Keila linna võistkond.
mina

Re: Eestikad

Postitus Postitas mina »

Kas kuskil on ülevaadet ka võistkondade koosseisust siis teaks kes juhtub veel vaba olema saaks ehk veel pakkumisi teha.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Irw! usu mind need mansad, mis kirjas on on komplekteeritud!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eestikad

Postitus Postitas tauno »

Mäng on lõppenud ja enne täistulemusi kiire ülevaade:

esikoht - RAE/KOLGA
hõbe - OVERALL
pronks - NORDBIOCHEM

Vahepeal jõudsid juhtida nii Overall kui Nordbiochem, lõpuks võitis Rae/Kolga suhteliselt selgelt. Kõige nirum ehk neljas koht Kvardile, Viies Tee (endine Paikuse) viies. Tabelit pole praegu ees, aga võitjad said vist 181 punkti (360 võimalikust ehk napilt üle 50%). Üle 100 punkti sai 9 võistkonda, nii et hirmud nagu võitja saaks 100 punkti, olid pehmelt öeldes liialdatud. Mäng ei olnud muidugi lihtne, sest soolosid ja nulle oli mõlemaid tosinajagu. Äramärkimist väärib ka Treffneri noorte südi mäng, kes tegid isegi ühe soolo.
Mäng sai läbi 2 tundi plaanitust varem ehk umbes kell viis - järelikult on tõestatud, et suuri mänge on võimalik läbi viia ühe päevaga ja vana formaat oli iganenud.
Annan sõna sõimuks ja üksikuteks kiidusõnadeks ! :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad

Postitus Postitas polt »

Eks ta selline puhas Euroopa stiilis mäng oli. Seega oli sellist ärapanemise mekki juures jälle. Palestiina päritolu kirjanduskriitikuid ja prantuse 19 .sajandi ornitolooge või Inglise astronoome samast ajast mina lihtsalt ei tea.
Umbes 25 sellist küsimust oli, mille vastust kuuldes ei tekkinud mul ühtki emotsiooni.Nimed ja kohad mida ma iial meelde ei jäta.
Mulle meeldisid kiirpilgul järgmised küsimused King-kong, Solovetski klooster, Spice Girls, Angerjate koelmud, Christian Schenk(klassikaline tõmmekas), Karadzic, Medusa parv, Guantanamera.

Kindlasti ei meeldinud mulle Kalojevi küsimus-asja sisu oli teada aga jätta meelde mingi krdi mõttetu osseet, sama oli selle kingaloopijaga.. Jaapani sumotoride nimesid ei suudaks praeguseidki üle kolme eriti keegi üles lugeda ammustest rääkimata.. Tai tõstja on lihtsalt mõnitamine-küsimus neile kes asju lihtsalt pähe õpivad.
Mehed-kas te naisi üldse ei vaata või? Naisi küsisite ikka häbematult vähe.
Me panime sel põhjusel Tristani akordi asemel Isolde akordi kirja(irw).
Kui anda ikka plokk 10 ok 8 suhteliselt raske küsimusega kätte-siis lihtsalt pole aega mingit raskemat kusagil korra loetud nime meeskondlikult meelde tuletada. Kui see sama Kalojevi või kelle teise iganes kodaniku küsimus tuleb sulle lauda ühekeupa-siis keskenduvad võistkonna kõik viis meest selle nime välja mõtlemisele. Sellise mängukorra puhul aga tegeleb tõenäoliselt igaüks ise asja mõtlemisega.
Tihti sai mingi esimesena pähe turganud nimi või asi kirja pandud ja selle juurde pärast enam mitte tagasi pöördutud.Ikka väga faktipõhine oli see asi.

Aga paljud mängud on muidugi märksa hullemad.

Mina igatsen ikkagi võistkondlikke eestikaid sama vana formaadi järgi tagasi. Küsimusi võiks lihtsalt olla 120 näiteks.
See kahepäevane üritus oli alati selline mõnus mälupidu-kus sai ka teistega suhelda jne. Nüüd aga ei viitsinud vimasel vaheajal kellegiga enam rääkidagi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eestikad

Postitus Postitas tauno »

Mitte ärapanemine, vaid lihtsalt eri inimestel on erinevad huvid. Näiteks see Said on teemaga kursis inimesele üsna lihtne küsimus. Tai tõstja oli mõeldud absurdihuumorina, see on ju phm ülimarginaalne ala, aga kui mõni teab, siis tore kui saab punkti. Sarnaselt küsiti EM-il näiteks Hispaania veepallikoondise veterani, saal lihtsalt naeris, paar tükki teadsid. Kalojev, jah, üsna palju kahtlesime, kas ikka keegi sellise tegelase nime mäletab, pigem pidanuks küsima nime asemel fakti.
Aga küllap praeguseks mängijad teavad, et meil ongi suhteliselt rasked mängud. Nii see ka jääb, kui me kunagi jälle mingi mängu teeme. Ju siis on meie stiil.
Vilniuse Žalgiris
Vasta