Kloostriturniir

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas polt »

Mul tekkis selline mõte- Äkki peaks liikmeks regamisel nõudma vastust mõnele korralikule mälumänguküsimusele ja see võiks aeg ajalt vahetuda. Iga jobu ei oskaks vastat ja saaks regada
. Ja ma arvan et need erinevate nimedega aga sama ip ga kodanikud ei ole ka suutelised guugeldama ja oleks temaatiline ka nagu või nii.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas tauno »

kas pühade ajal kloostriturniiri tegemine on ikka väga hee mõte? hiljem tuleks vast rohkem osalejaid
Vilniuse Žalgiris
Riho

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas Riho »

Kas keegi ka võitis.
Sven

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas Sven »

Võitsid kõik :-) sest pühade puhul oli kohal tervelt 11 võistkonda. Ja auhindu saavad tavaliselt 10 esimest. Ja kui midagi üle jäi, said ilmselt ka viimased lohutusauhinna, et nad ikka järgmine kord ka tuleksid. Esimese koha sai Issanda Vits, teise fotofinišiga Mutato Nomine ja kolmas oli vist Noti??
Isiklikult olen pahur, et paljud küsimused on segaselt vormistatud ja sisaldavad vastukäivaid vihjeid, aga selle vastu me vist ei saa... Näiteks kui küsiti maiustust, mis on (väidetavalt) tervisele kahjulik, siis sellega välistasin kohe jäätise...aga see just oligi õige vastus. No kes seda väitis ja kus see kirjas on??? Toiduainete tehnoloogina võin kinnitada, et jäätis on üks tervislikumaid maiustusi. Kindlasti väidab kusagil keegi, et kahjulik on ka seks, õlu, liha, päike, merevesi, sport jne. Kõik muutub kahjulikuks, kui sellega liialdada. Mälumänguküsimus peaks baseeruma kontrollitaval faktil või mõõdetaval suurusel, mitte kellegi subjektiivsel arvamusel.
Oli ka juttu, et suvel kannab üritus võib-olla kolmikute EMV tiitlit... Elame-näeme.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas polt »

Miks Eesti kolmikute mv piirduda? Maailmameistrivõistlused kolmikutele oleks vääriline tiitel -veel parem oleks nimetada üritus Galaktikatevaheliseks kolmikute meistrivõistlusteks. Anna mõistust!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas holte »

Jäätist on korduvalt kõige tervislikumaks maiustuseks nimetatud,
see ju suisa kuritahtlik vihje.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas cadman »

Eks siin ole see stagnavärk ja nõukaaeg kõigil silme ees. Enam praktiliselt tolleaegseid koorejäätiseid ei eksisteerigi. Kõik on mingist olmekeemiast koos (nagu dessertide nime all müüdavad kohukesed), aga neil vahet ei tehta. Mendelejevit on neis vist juba pea samapalju kui omaaegsetes Saksa keeksides. Meil nimetatakse seda arengueduks :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas polt »

On ikka olemas normaalseid koorejäätiseid ka veel. Aga jäätisekapi juures läheb poes aega küll kõvasti kui ei taha olmekeemiat osta. Üldse minu arust on enamuses kauplustest keemiakaupade jaoks eraldi vahed ja need jäätise nimelised keemiatooted võiksid seal vahedes oma ostjaid oodata.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas cadman »

Nojah, eks see taandub jaapani rahvatarkusele, et kui tahad head ja odavat, siis peadki ostma ühe hea ja teise odava. :) Üldjuhul on need jah praegu saast, aga mille söödavaga nii poleks.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Sven

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas Sven »

Vabandan eksitava info pärast - kolmas oli ikkagi Põhjarannik.
Olen täiesti nõus, et tänapäeval teeb jäätise kahjulikuks just lisaainete ja toiduvärvide sisaldumine.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas cadman »

Oh ei. Põhiline koostisaine on ju suvaline hüdrogeenitud taimerasv. Ja ega koorejäätis kah ju siis enam koorest tehta - ikka miskist puudritaolisest ollusest.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Alar H

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas Alar H »

Ma olen täheldanud, et kriitikameel ületab konstruktiivse joone. Minu meelest, uurides (nt viimase ) Kloostriturniiri küsimusi, tuleb tunnistada, et on hulka kehvema struktuuriga küsimustega mänge. Kas äkki kod-d SO, nimetud Raulid (sry, üheski tabelis ei esine vastavat võistlejat) jpt ei sooviks ise korraldada (ja see pole mitte ainult küsimuste koostamine ja paljundamine, vaid ka ruumide ning auhindade orgunnimine pluss võimalike delfi-laadsete tagasisidede allaneelamine) nn tasemel võistlust? Mul oleks tõeliselt hea meel, kui mingi alternatiivne sari tekiks. Karta on aga, et kritiseerijatel puudub oskus või pealehakkamise julgus...

Usutavasti esitan arvamust umbes 8-11 Tallinna mälumänguhuvilise indiviidi nimel.
Alar H

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas Alar H »

Ja veel.

See ei puutu küll siia teemasse, aga kusagil võiks ära märkida mõningate organisaatorite hea töö. Tundes isiklikult 6631 ja veel paari teist ja nende muresid, oskan öelda, et küsimuste koostajate "organiseerimine", eriti Eesti meistrivõistlusteks, on omajagu raske ülesanne. Ei leidu vabatahtlikke - või kui leidub, siis nende küsimused on nn tiitkungalikud - ja pressi siis avalikkusele vastu tulles mingi z arv küsimusi. Need, kes on valmis, küsivad kas üle mõistuse raha (sic!) või pole küsimuste struktuur (sic!) vastuvõetav.

Et postituse mõte - öelgem vahetevahel mõni kiitev sõna kah!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas cadman »

Just 2 cents. Esmalt eks ma ole vana veneaegne inimene, kelle arvates korralikult tegemine on elementaarne ja see tänapäeval soovitatav iga pisimagi asja eest kiidukõnede pidamine on pigem vast ülejala laskmiste põhjus kui tagajärg.

Vabatahtlikkuse poolelt aga on meil kujunenud palgalised professionaalid, kes vähimlgi võimalusel materdavad teisi. Nende kritiseerimiseks peab aga olema nagu omal ajal parteissekuulumisega, et selleks peab olema vähemasti kahe parteilase soovitus ning lisaks sellele tuleb täita ankeet ning selle peab parteibüroo ka kinnitama. Kõrvaltvaatajana jääb mulje, et tegelik põhjus pole mitte küsimuste kvaliteet, vaid endi eksistents. Kriitika sisu pole oluline, oluline on selle vorm ja see, kas esitaja on sertifitseeritud, kvalifitseeritud ning klanni arvates pädev. Selleta algab alati igavene jutlus nagu Suve pangahärradel, et teie ise meile teadmata olete. Pesuvesi on tähtsam, kui see mis seal sees.

Mu meelest olgu siis juba pidevalt pigem nn. tiitkuningalikud asjad, kuboniirid või kõrtsikilvad kui üldse olemata. Mis aga puutub küsimustesse, siis kas siin pole ehk sama momenti, mis kirjanduses. Lugeda oskab (pea) igaüks, aga aru ei saa loetust kõik kindlasti mitte. Ühtmoodi ja ainuõigelt kohe kindlasti mitte. Ja ei selles ole enamasti süüdi kirjanik. Arusaamatused klaaritakse rahulikult ära ja ongi kõik. Sedamoodi ehk?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Kloostriturniir

Postitus Postitas fedya »

Samas olen kogenud et kui mina oma küsimusi pakun siis loetakse neid kas liialt rasketeks või mitte sobivateks.Olen alati nõus vähemalt üksikturniiridele küsimusi tegema kuna ma ise seal ei osale ja ka euroopa ja põhjamaade võistlustele sest sealt ei võta ka osa.Nii et eks ikka valitakse kelle küsimusi võtta või kelle omasid jätta.
Vasta