Jalgpall

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Jalgpall

Postitus Postitas pnberg »

Tänases Õhtulehes seisab, et 1958 - Brasiilia-Inglismaa.

No võtnud siis vähemalt eilnegi leht ...
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas polt »

Ma lugesin netist-aga mulle oli see huvitav fakt. :arrow:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Jalgpall

Postitus Postitas pnberg »

MM-i faktikesi - sakslased on MM finaalturniiridel eksinud vaid ühel penaltil - kes on see ainus eksija? 1982 aastal eksis ta poolfinaalijärgses penaltiseerias. Hispaania MM oli sel 1975 -1984 Saksamaa eest mänginud mängija, kellest oodati Beckenbaueri järeltulijat koondises, ainus MM - Argentiinasse ei võetud teda kaasa, kuna ta mängis Real Madridi eest, koondis koostati aga vaid koduliiga palluritest. Peale mängimisega lõpetamist on tegev treeneriametis - on treeninud nii Šveitsi kui ka Elevandiluuranniku rahvuskoondist, erinevaid Saksamaa noortekoondiseid.
Muide, tema penalti oli esimene eksitud matšijärgne penalti MMi ajaloos.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas polt »

Kui ma olen seda küsinud -siis ma arvan et Kaltz. Aga ma võin ka eksida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jalgpall

Postitus Postitas punukana »

See peaks Uli Stielike olema. Lugesin just naljaviluks üle Beckenbaueri kunagi eesti keeles ilmunud autobiograafia.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas polt »

Siis oli Kaltz üleüldse see esimene mees kes penalti lõi mängujärgselt. Kusjuures ma ise vaatasin seda poolfinaali telekast ja oli toona veel prantslaste poolt(no siis mängisid veel prantslased , mitte nagu praegu)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jalgpall

Postitus Postitas punukana »

Juba Adolf-poiss ütles oma raamatus, et Prantsusmaa on aina enam muutumas neegrite riigiks.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Jalgpall

Postitus Postitas pnberg »

Stielike on õige. Ja õige on ka see, et Kaltz lõi üldse esimese mängujärgse penalti, aga selle eest küsimisjärge ei saa.

punukana :arrow:
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas polt »

Meeelde tuli kui ma siin Kaltzu kunagi küsisin siis selle penalti pärast ja seoses sellega et mees on kõige rohkem omaväravaid löönud bundesliigas.Ikka peajagu üle oli teistest selles valguses.. Aga see selleks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jalgpall

Postitus Postitas punukana »

Too härra lõi oma karjääri jooksul kaasa peaaegu kõigis Euroopa kõvemates liigades, mängides ka nt nii Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal kui Hispaanias. Üldiselt oli päris hea võrgusahistaja, aga paremini õnnestus see klubides kui rahvuskoondises. Ennustatud kõrget tähelendu takistasid muidugi ka korduvad vigastused. Kahel järjestikusel aastal tunnistati oma kodumaal aasta jalgpalluriks, debüüdi koondises tegi 17-aastasena soomlaste vastu. Kes?

Pilt
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Jalgpall

Postitus Postitas polt »

Ma ei tea ma tahtsin millegipäras Portugali põrutada aga krt Pauleta pole Inglismaal mänginud ja Jardel kurinahk on ju brass seega vaevalt ta kaks korda brasiilia parimaks valitud on. Aga siis pakun Serblast Milutinovic?Ei krt se pole jujalgpallur-Mijatovic? Mingi sihuke mees mängis siin mõned aastad tagasi?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Jalgpall

Postitus Postitas punukana »

Ei ole Mijatovic, küsitava karjääri kõrgpunkt jäi 80ndate teise poolde ja maa parim oli ta aastatel 1986-87.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Jalgpall

Postitus Postitas fedya »

See on keski Rumeenia vutimees kuid nimi hetkel ei meenu
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Jalgpall

Postitus Postitas fedya »

ehk Popescu või Lacatus
Kasutaja avatar
cimbler
Postitusi: 2765
Liitunud: 10.10.2007, 09:08
Asukoht: Saku loomulikult. Iga normaalne õllesõber elab Sakus.

Re: Jalgpall

Postitus Postitas cimbler »

Kas ta 90ndate alguses oma maa koondisega Tallinnas ei käinud? Ja pärast vastusmängus meile kolli ei löönud?
Jäi jumalaga puberteet...
Vasta