Kultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kultuur

Postitus Postitas tauno »

totust minu arust nii palju raamatuid pole... äkki pigem Potsataja?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Kultuur

Postitus Postitas pnberg »

Tartukatel küsiti kunagi üsna samas sõnastuses "Kolmanda planeedi saladuse" kangelannat Alissa Zeleznjovat ning tulemuseks oli nulliring.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kultuur

Postitus Postitas tauno »

jaah, eks see vene-teema on sama kaduv nähtus kui kahevõistlus ja korvpall. juba alla 30-sed ei tea sellest midagi
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Eks see Rauno Pärnitsa küsimus olnud, ju ta neid kusagil enda kilval ka enne küsinud on, nagu mina olen osa ulmekilva küsimusi Tehniksülikooli sarjas ära küsinud. Aga et niisugune asi Tartus, kus peaks ju ka vana aja inimesi olema, puhta nulli läks, see on mulle üllatus.

Holte vastas ju teose ära, aga punktiks jääb väheks, Pnberg saab mõlemad ja :arrow: (44 romaani Totu kohta on ilmne ülepingutamine ja eesti keeles on Totust ilmunud 3 romaani.)

Ulmeühingu suvekilval vastati Alissa Seleznjova (1). Õigeks leoti ka Alissa Zeleznjova (2). 1 punkti andsid Alissa ja Aliisa. Veel pakuti Totu (2) ja Berežnjov. 3 ei vastanud.
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Kultuur

Postitus Postitas pnberg »

2002 aastal viis Priit Pedajas ellu ühe oma ammuse unistuse - teha sama teksti korraga kahe sõltumatu trupiga - ühes nooremad näitlejad (Kleer Maibaum, Tiit Sukk ja Mait Malmsten), teises vanemad (Laine Mägi, Ain Lutsepp ja Guido Kangur). Mis oli selle Hanoch Levini kirjutatud näidendi nimi?
valle
Postitusi: 27
Liitunud: 19.10.2009, 17:21

Re: Kultuur

Postitus Postitas valle »

Päästaks selle teema ja pakuks Kummikaupmehed
Kasutaja avatar
pnberg
Postitusi: 391
Liitunud: 04.01.2005, 13:51

Re: Kultuur

Postitus Postitas pnberg »

Jee, lõpuks ometi!
Olin juba mitu korda lootuse kaotanud, aga et uut küsimust ka hetkel polnud, jäid Kummikauplejad oma aega ootama.

Valle :arrow:
valle
Postitusi: 27
Liitunud: 19.10.2009, 17:21

Re: Kultuur

Postitus Postitas valle »

Pikkus 211 cm, rinnaümbermõõt 121 cm, talje 97 cm, puusaümbermõõt 129 cm, kaal 900 kg. Kes?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

See ei saa olla inimene. See peab olema skulptuur. Aga kelle skulptuur, sellest pole mul õrna aimugi. Milose Veenes?
kalmer
Postitusi: 979
Liitunud: 27.06.2009, 18:34

Re: Kultuur

Postitus Postitas kalmer »

Tyra Banks võttis vahepeal kaalus juurde, aga ta ei ole nii pikk.

Seega pakun Milose Veenust.

Taivo jõudis ette.
valle
Postitusi: 27
Liitunud: 19.10.2009, 17:21

Re: Kultuur

Postitus Postitas valle »

Taivo :arrow:
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Aastal 1973 alustas ilmumist hästituntud raamatusari “Mirabilia”. Selle esimese romaani pealkirja ei küsi, küll aga pange kirja “Mirabilia” avaromaani autor ja eesti keelde tõlkija!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Kultuur

Postitus Postitas Henry IX »

Ma mäletan kõiki neid raamatuid, Piwowarzcyki Lahtist akent, Le Carre Väikeses saksa linnas ja Mayuri Sariola Laia tee seadust ja paari teist veel. Aga et sa nii küsid, siis peab see olema Boulle'i Ahvide planeet, Lennart Meri tõlkes.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kultuur

Postitus Postitas cadman »

See oli see Lennarti tõlgitud Ahvide planeet. Prantlane oli autor, aga peast ma nime ei mäleta. Miski Pierre Boulle vms.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Henry 2 punkti :arrow:

Ulmeyhingu suvekilval vastati: Pierre Bouille (3). Veel pakuti Isaac Asimov (2), Agatha Christie, Arthur Clarke, Ursula Le Guin ja Mihhail Jemtsev. 1 ei vastanud.
Lennart Meri (3). Veel pakuti Linda Ariva, Beekman, Juhan Habicht ja Krista Kaer. 3 ei vastanud.
Vasta