Kultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Siis ei saa see olla keegi muu kui Aino Kallase papa Julius Krohn.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Hallvatt »

Punukana :arrow:
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Pilt


Kes on see elav legend?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Kultuur

Postitus Postitas cadman »

Sillanpää moodi...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Ons Frans Eemil taas elavate kirjas? :)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
salasilm
Postitusi: 464
Liitunud: 02.01.2005, 17:14
Asukoht: Pärnu

Re: Kultuur

Postitus Postitas salasilm »

Küll ma mõtlesin... Lembit Andresen. Peda õppejõud. Loengus kahjuks või õnneks ei kohtunud:)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Kes on kohtunud, need ilmselt ei unusta (eriti kehakultuurlased) :P
salasilm :arrow:
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Salasilm on läinud looja, küsin tema asemel.

Pole just palju neid, kes palvetaksid Cromi poole. Crom ei kuula inimeste palveid ja sellepärast pole palvetamisest mingit kasu. Parem on mitte endale Cromi tähelepanu pöörata, sest inimestele põhjustab ta peamiselt surma ja hävingut. Kui inimene sureb, astub ta Cromi ette ja see küsib talt terase mõistatuse. Kui inimene ei oska sellele vastata, siis ei pääse ta Valhallasse. Missugune kirjanik Cromi välja mõtles?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Vaat nüüd leidsin küsimuse, kus mnemomaraton ulmeühingu suvekilvale alla jäi. Seal vastas ligi kolmveerand paaridest selle ära. Lisaks 9 õigele vastusele pakuti veel Carter ja Conan Doyle, 2 ei vastanud.

Kuigi Cromi poole palvetamisest pole suurt kasu, päästis Crom korra siiski peategelase vääritust surmast.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Ma mäletan, et vastust teadmata uurisin seda ja jõudsin teadmisele, et tegu oli barbar Conani teoste loojaga, kelle nimi pole aga viiepäevasele katsumusele mu mälus vastu pidanud.. Mäletan ainult, et tekitas mingi assotsatsiooni Kuningas Saalomoni kaevanduste jms paraja kräpi treiali Haggardiga
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Kultuur

Postitus Postitas Henry IX »

Vaata ka Hobbard, Howart, Howard, Hobart, Tasmaania saar jms.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Ma ei teagi, mida ma siin nüüd tegema pean. Ma annan Henryle punkti. Paari päeva jooksul pole välja ilmunud kedagi, kes teist punkti ja küsimisjärge endale tahaks, nii et ma jätan teise punkti välja andmata ja palun Henryl jätkata. :arrow:

Õige vastus on Robert Howard.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Kultuur

Postitus Postitas Henry IX »

Mis see õige vastus oli?
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Nojah, olgu siis Robert E. Howard, sa tähenärija.

Mul on kuri kahtlus, et sulle on ennustatud, et sured selsamal päeval, mil mnemomaratonis 1000 punkti täis saad, ja sa püüad seda hetke võimalikult kaugele edasi lükata. Ma ei pane seda pahaks. Küsi nüüd, ära pirtsuta.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

See vene kirjanik alustas kirjanduslikku karjääri sellise tembuga nagu 3-köitelise järjega JRRT “Sõrmuste isandale”. Vaatamata tõsiusksete tolkinistide meelepahale – kirjanik sai kord isegi kangialuses korralikult läbi pekstud – tõusis ta tosina aasta ja paarikümne teosega Euroopa parimaks ulmekirjanikuks (see tiitel omistati talle 2004 Euroconil). Kes?
Vasta