Kultuur

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
kalmer
Postitusi: 979
Liitunud: 27.06.2009, 18:34

Re: Kultuur

Postitus Postitas kalmer »

allium :arrow:
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Kultuur

Postitus Postitas allium »

Legend ühe saarestiku sünnist:
"Kahele jumalale xxxxxx ja xxxxxx (nimed jätan esialgu nimetamata) anti käsk luua saari, mida nad tegidki nii, et seisid taevasel Hõljuval Sillal, lasid alla taevase Kalliskivimõõga ja segasid sellega. Nad segasid merd, nii et kostis loksumist - ja kui nad mõõga otsa uuesti üles tõstsid, moodustus mõõgatera otsast alla kukkuvast soolasest veest kuhi ja sellest sai saar. xxxxxx ja xxxxxxx laskusid teavast alla, abiellusid sellel saarel ning püstitasid ilmasamba ja ehitasid ruumika palee.
Kui siis jumalad avastasid, et nende kehad on erinevad, küsis xxxxxxx oma naiselt xxxxxxxlt, kas too on nõus sünnitama maa. Kui xxxxx nõustus, tegi xxxxxxx ettepaneku: "Teeme siis nii, et kõnnime üheskoos ümber selle ilmasamba, saame siis kokku ja ühineme." Pärast mitut ebaõnnestumist said nad siiski lapsi ja nendeks olid ............. saared.
Mis saared?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Pole ma niisugusest midagi kuulnud. Jaapan?
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Kultuur

Postitus Postitas allium »

Osta Varraku "Antiikmütoloogia ja -kultuuri entsüklopeedia", seal kirjas nii see, kui palju teisi legende.
Jumalad olid siis Izanagi (mees) ja Izanami (naine). Huvi pärast küsin, kas keegi oleks teadnud neid nimesid, kui oleksin küsinud?
:arrow: Taivo
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Kultuur

Postitus Postitas Henry IX »

Kahtlesin Hawai ja Jaapani vahel, nimi poleks andnud võimalust eksida
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Kultuur

Postitus Postitas allium »

Ei, ma mõtlesin küsida jumalate nimesid. Kas keegi oleks neid teadnud?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Nimed olid mul passiivses mäluplokis. Kui sa oleksid küsinud, mis olid nende jumalate nimed, siis ma ei oleks teadnud, aga kui sa oleksid küsinud, millega on tuntuks saanud Izanagi ja Izanami, siis ma teadnuks kohe.

Aga nüüd hakkame võõramaa keeli õppima. See on afrikaani keeles snork, albaania keeles hunk, bulgaaria keeles gruh, hiina keeles hulu, hollandi keeles knor, jaapani keeles buu, kantoni keeles god, korea keeles kkool kkool, leedu keeles kryu, läti keeles ruk, Min Nani keeles kōⁿ, norra keeles nøff, poola keeles chrum, prantsuse keeles groin, rootsi keeles nöff, rumeenia keeles groh, guiţ, serbohorvaadi keeles rok, taani keeles øf, tai keeles ood, tšehhi keeles chro ja uelsi keeles soch. Aga eesti keeles?
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Kultuur

Postitus Postitas holte »

Sellega on nii ja naa - paar aastat tagasi ehk, siis - lugesin just mingit mütoloogia-"lastekat" - Kindersley puder paljudest (loomis)mütoloogiatest, seal olid nad sees... Ja kõlaks nagu tuttavalt küll, eriti kui nüüd endale palju nina alla korrutada :)

taivo küsimus ka vahepeal tekkinud: et hästi palju kraad ja krood, siis pakun... ma pakun kaht asja,
esiteks vares ja teiseks norr nagu norskamine
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Kultuur

Postitus Postitas Henry IX »

Snork viib mõtted snorkeldamise juurde, pakun mask e. lõust
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Hallvatt »

röh-röh
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Tehnikaülikooli kilvasarjas andsin juurde veel selle, et saksa keeles on grunz, ja sain soolovastuse. Selle andis Mati Räli. Ühele võistkonnale andsin veel punkti vastuse "siga" eest. Veel pakuti rukis (2), tera (2), @, aevastus, aitäh, hirv, jook, kael, kroon, kubemepiirkond, kukk, lusikas, monument, nina, nukk, päts, saapakonts, supp, sõlm ja tagumik. 6 ei vastanud.

Hallvatt 2 punkti :arrow:
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Kultuur

Postitus Postitas punukana »

Kui ka veel viimast Sireli-mängu meenutada, siis on Mati Rälil sigadega head suhted. Kui ma õigesti mäletan, tegi ta seal kah seatundmise soolo :D
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Hallvatt »

skandinaavia keelte nöff-nuffid ja läti keele ruk (ruik) reetsid ära, millega tegu.

Hiljuti käis mul Haapsalus külas üks tuttav, kes määras kohtumise Erni Hiire mälestussamba juures. Pärast pisukest mõtlemist tuli mulle meelde, et Haapsalus pole Erni Hiire mälestussammast, on hoopis Ernst Enno oma, ja siis selgus, et sedasama sammast ta oligi mõelnud, ainult nimed läksid segi. Siis aga hakkasin juurdlema, et kas Erni Hiirel üldse on Eestis mälestussammast, ja kui on, siis kus. Selgus, et ainult mälestustahvel on. Nüüd küsingi siin, mis linnas see tahvel asub?
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Kultuur

Postitus Postitas Taivo »

Tallinn?
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Kultuur

Postitus Postitas ToivoK »

Tõrvas on. Miks, ei tea, aga mäletan, et pandi yles päris hiljaaegu, kas mitte lausa mullu.
Vasta