Teadus, tehnika

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas cadman »

Ei, täitsa vale rida ajate. Oma nime sai see asi sellest, et kui töö oli tehtud, siis hakkas selle arvuti valjuhääldist üht idioodikeste laulukest laulma :)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas holte »

ainuke heliline viirusejunn, mis mul meelde tuleb, mängis üht lühikest Gounod' klaveripala..
Aga see on nii klassikaline, et ma ei tea, kas seda idiootlikuks pidada - VOA-ga ei seostu ta
mul ka teps mitte..
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas cadman »

No klassikaline on see VOA signatuur kah - tegelikult brittide naljalaul ja ameerika kodusõja ajast. Aga ma ei usu, et selle just Gounod kirjutas. Njah, avastati viirus esmakordselt aastal 1989 Viinis ja väidetavalt olevat kirjutatud Bulgaarias... Mõni versioon laulis siis, kui kell sai 17, siinlevinud variatsioon aga pigem siis kui arvutist enam miskit päästa ei olnud ja alglaadimisel jäigi seda laulma...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas cadman »

Oh mida siin punnitada. VOA on nüüd kindlalt taoline asi, millest "tänapäevased" inimesed hea kui kuulnudki on, saati siis midagi signatuurist teavad. Sihuke see on: http://kids.niehs.nih.gov/lyrics/yankee.htm

Viirus ise miski eriline killer ei olnud ja lõõritamiseks läks, kui flopi sedajagu täis sai, et ta enam ennast sinna kirjutada ei saanud. Et selles mõttes oli ta päris mõnus tegelane, mis rohkem arvuti tööd segas kui erilist kahju tegi. Eile ei tahtnud seda teemat lahti lasta (no lihtsalt viisakusest).

Yankee Doodle on õige vastus (või eesti keeles "mats linnas roos rinnas")...
Teema vaba :arrow:
Viimati muutis cadman, 12.09.2011, 23:05, muudetud 3 korda kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas Henry IX »

Yankee doodle see on
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas Taivo »

Kuidas nimetatakse hüpoteetilist megastruktuuri, mida üliarenenud tsivilisatsioonid kasutavad oma energiavajaduse rahuldamiseks? See kujutab endast tähte ümbritsevat pinda, mis tiirleb ümber tähe fikseeritud kaugusel ja kasutab ära kuni 100% sellele tähelt kiirguvast energiast.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas cadman »

Tehniliselt võimatu absurdihuumor.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas Taivo »

Sa oled nähtavasti lugenud Boriss Šterni juttu inspektor Belomorist, kus vangid pannakse sedasamust kärude ja labidatega ehitama. See on tõesti tehniliselt võimatu absurdihuumor. Muide, sellesama jutu tähtis tegelane kannab nime Mart Laar ... Aga minu küsimus ei olnud huumor ega absurd ning tehniline võimalikkus või võimatus ei ole selge. Me ei tea, missuguseid tehnoloogiaid tulevikus kasutatakse.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas holte »

Mis seal siis nagu võimatu on, ka Maa on tähest üsna fikseeritud kaugusel tiirlev pind, mis kasutab ära kuni 100% talle langevast energiast.

Kui nüüd täpsemalt oli mõeldud, et see pind peaks olema tähte 100% ümbritsev kera, siis ei saa
ma aru, miks ta tiirlema peaks?

Aga muidu, kaasajal on sellise struktuuri nimi planeet.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas cadman »

Nohjah, ilmselt mõnel on fooliummüts, sest tema teab, mida tulevikus kasutama hakatakse ja kuidas nimetamagi hakatakse. Sellise väite jaoks peab ju nende üliarenenud tsivilisatsioonidega otseühenduses olema. Ohjah, neid jänkiduudleid on meil endil siin ja küll. :cry:

Aga ma soovitaks Sul lugeda näiteks Gulagi arhipelaagi ulme. Laari ja Sternide asemel. Eks ulme tegelikult mõlemad. Irw. Et Taivolikult lähendes peaks saama selle vastuse eest kaks punkti :P

Ma pean Holtele küll ütlema, et planeedid on küll vist mitte eriti hüpoteetilised...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas holte »

Ei tea midagi, muu asi näib kahtlaselt klappivat ja palju on ka võrdelisi momente.
Mega- ja üli- olenevad ju võrdleja mättast.
Midagi ei viita sellele, et meie ei või olla üliarenenud tsivilisatsioon, hüpoteetiline
megastruktuur viitab Gaia-hüpoteesile, kuni 100% energiakasutust on samuti õige
(0-100% vahel), fikseeritud kauguse seletab ära kreatsionism.
Viimati muutis holte, 14.09.2011, 16:09, muudetud 1 kord kokku.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cimbler
Postitusi: 2765
Liitunud: 10.10.2007, 09:08
Asukoht: Saku loomulikult. Iga normaalne õllesõber elab Sakus.

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas cimbler »

Jah, kusjuures reliktfootonid on Universumis jaotunud homogeenselt, iga cm3 kohta ligi 400. Kuid samas on levinud ka seisukoht, mille kohaselt Universum lõpuks kollapseerub.
Jäi jumalaga puberteet...
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas solyr »

Olen kuulnud säherdusest ulmelisest megastruktuurist nagu Dysoni sfäär
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas Taivo »

Tere tulemast mnemomaratoni, solyr! Küsi nüüd järgmine küsimus. :arrow: (Ja ülejäänud võiksid tutvuda Wikipedia artikliga Dysoni sfäärist, väga asjalik.)

Ulmeühingu suvekilval vastati Dysoni sfäär (6). Lugesin õigeks ka Tysoni sfäär. Veel pakuti heliosfäär, kera, plasma, portaal, rõngasmaailm, sfäär ümber tähe, toorus ja võrk. 2 ei vastanud
solyr
Postitusi: 186
Liitunud: 16.09.2011, 01:32

Re: Teadus, tehnika

Postitus Postitas solyr »

Teadus pole mul just tugevaim külg...
Millega läks tehnikaajalukku Magnavox Odyssey (1972)?
Vasta