Teadetetahvel 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas arko »

Aga kas meie teda sel juhul ise ei saaks kohtusse kaevata? Samal ajal kui küsimuse fakt ise ei ole kuidagi autoriõigusega kaitstav, on seda aga küsimuse sõnastus ja ülesehitus ning plagiaat peak solema kergesti tõendatav.
Iseasi muidugi, et kilb.ee lehel ei ole ühegi mängu juures disclaimerit
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Na ta on muidugi ka ilusti hägustanud asju-lisanud sadu arvuküsimusi jne. Igatahes ääretult amatöörlik raamat on. Ma ei saagi nüüd aru et kui ma tahan küsida mängul mitu kilomeetrit on Bratislavast Viini-kas ma pean siis tema käest luba küsima või?
tegelikult võiks küsimused olla nähtavad ainult registreeritud foorumi liikmetele ja EMl liikmetele mingi parooliga. Või nii-Muidu kirjutab varsti näiteks Mart Viisitamm ka mingi mälumänguraamatu et enne valimisi populaarsust võita ja otse loomulikult kasutataks allikana www.kilb. ee d
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

nojah, sulaselge sigadus ja vargus päise päeva ajal, selle Intan Pragi kohta on kuuldud igasuguseid jutte.
Arkol on paraku disclaimeri suhtes point, juriidiliselt on asi segane. Nimelt ühest küljest on autoriõigus võõrandamatu, kui küsimus on kopeeritud täpselt samas äratuntavas sõnastuses, teisalt aga võib väita, et disclaimeri puudumisel on avalik materjal.

A mis selle asja nimi üldse on, kas ongi "Euroopa mälumäng". Ma vaatan et ISBN-i pole sellele küll võetud ja siis ei saa seda ju müüagi.
Mulle meeldis ka kommentaar et tal on kodus 300 raamatut. No ossa-ossa! Kohe kolmsada tükki :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas holte »

Disclaimerit pole vaja.
Autorikaitse seaduses on selgelt kirjas -

§ 4. Teosed, millele tekib autoriõigus

(1) Autoriõigus tekib kirjandus-, kunsti- ja teadusteostele.

(2) Teoseks käesoleva seaduse tähenduses loetakse mis tahes originaalset tulemust kirjanduse, kunsti või teaduse valdkonnas, mis on väljendatud mingisuguses objektiivses vormis ja on selle vormi kaudu tajutav ning reprodutseeritav kas vahetult või mingi tehnilise vahendi abil. Teos on originaalne, kui see on autori enda intellektuaalse loomingu tulemus.

Seega tekib igasugusele küllaltki originaalselt esitatud küsimusele autoriõigus ja
copy-paste tehtud asjad, eriti kui neid on veel küllalt, saaks kohtus kenasti karistatud.

Iseasi nüüd, kas ta on (võimalikud) siit leitud faktid-küsimused ümber viitsinud sõnastada.
Ma kardan, et mina seda raamatut sellepärast küll hankima ei hakka, et uurida.

Aga muidu: disclaimeri olemasolek või puudumine ei muuda varguse olemust, selle seaduse järgi.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

No mulle toodi otse Hansaprindi trükikojast soe raamat ja küsiti et mis ma arvan. Ma arvan et ma pole lapsikumat teost veel näinud.Pooled on arvuküsimused.Otseselt maha viskitud sõna sõnalt pole ma veel leidnud -pole aega olnud aga üldiselt saab igast korralikult vormistatud küsimusest vormistada küsimuse a milline rahvus moodustab Moldaavia autonoomse piirkonna Gagauusia põhielanikkonna?

Pakkuge vastust!
pakkusite valesti Intani arvates on tegu türklastega.
Ise koha peal käinuna tean ikka üsna täpselt et gagauus saab pahaseks mkui talle türklane öelda. Irw!Valdavas enamuses pole nad isegi moslemid mitte...

ma pole geograafiast eriti kaugemale jõudnud aga üle poole on arvuküsimused

Teose pealkiri on "Euroopa mälumäng 1000 küsimust ja vastust"
Järgmisena pidi kavas olema eesti mälumäng ja siis oh õudust Maailma mälumäng.
Mälumänguklubile nimega "Üks kari" avaldatakse ka tänu.
Peale trükkija juttu, kodulehe külastamist ja raamatu sirvimist olen ma veendunud et kutil on suurem kiiks kui enamusel teistel mulle tuntud mälumänguritel.
raamatu eesmärk on soov näha riiulis raamatut, mille autoriks on Intan Pragi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas holte »

No minu arust on senises infis väike vastuolu: üle poole arvküsimused ja 60% selle foorumi põhjal
viksitud küsimusi - mul siin ringi vaadates küll ei tundu, et siin neid numbriküsimusi eriti palju oleks..

Ehk on väike ülereageerimine?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas tauno »

kas sellel šedöövril ribakood ja isbn kah on ?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Matis »

Võib-olla see Intan Pragi, tuleb ja väidab, et ta on võtnud kõigile küsimustele õigused enda autorlusele, mis sest et copy-paste. Ja kui see vastab tõesti tõele, et on kasutatud meie seltskonna küsimusi copy-paste formaadis, siis tuleb hakkata asjassepuutuvalt isikult honorari nõutama. Või tuleb katsuda raamatule veto peale panna, et see vähemalt ametlikus levis ei ilmu.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

No ma ei räägi foorumist ma räägin www.kilb.ee avaldatud eesti mälumängude küsimustest. Foorumi kasutamine eeldab teatavat pädevust ja on ilmselt liiga keeruline mainitava taiese autorile.

Ribakood on
ISBN 978-9949-18-569-6
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Ta maksis kogu selle pulli igatahes ise kinni-seega ei saa selle tiraazh olla eriti suurem kui paarsada tükki. Ma saaks selle numbri muidugi kohe teada ka.
Aga ma avastasin selle raamatu väärtuse. Sealt saab foorumisse küsimusi võtta. ja kui vastus kellegile ei meeldi saab viidata antud teosele. Kuna olen vist hetkel ainus raamatu omanik-töötab see mudel ilmselt alguses hästi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:No ma ei räägi foorumist ma räägin http://www.kilb.ee avaldatud eesti mälumängude küsimustest. Foorumi kasutamine eeldab teatavat pädevust ja on ilmselt liiga keeruline mainitava taiese autorile.

Ribakood on
ISBN 978-9949-18-569-6
Ma mõtlesingi just www.kilb.ee küsimusi. Ei usu ka, et keegi hakkaks raamatut koostama mnemomaraton lasu kasutades. See nõuaks juba Copy+Editit, mis ju märksa raskem :lol:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Põmmpea

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas Põmmpea »

Üldiselt on siiski suht raske määratleda küsimuste autorsust sest tihti peale on ju mängudel selliseid küsimusi mis kuskil juba esitatud või mida oleksin ehk ise küsinud kuid keegi jõudis ette .Kuid otse sisuliselt kilvalehelt küsimusi maha kirjutada ja raamat avaldada see on tõesti sigadus.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

No päris otse maha kirjutamise juhust pole ma veel päris tuvastanud. Küll aga ei saa ma nagu raamatu suunitlusest aru. Kellele seda vaja on. Mul on siin töö juures laua peal ka Tänapäeva mälumäng ja siis veel mingi siniste kaantega tellis. Millised on põhimõtteliselt samasuguseid aga oluliselt paremini vormistatud küsimusi täis.
Koolilastele ei julgeks soovitada. vigu liig apalju-pole mõtet noorsugu rikkuda. Kõrtsikilvarile küsimuste tegemiseks on arvuküsimusi liiga palju-need ei meeldi inimestele.
Tõsisem mälumängur peab kas liiga lihtsaks või liiga mõttetuteks enamust küsimusi.
Tundubki põhiline olevat soov näha oma nime raamatu kaanel.
Muidugi üks võimalikke kasutuskohti oleks tasuta jagamine kilvakorraldajatele sooloauhindadeks või midagi taolist.Peaks salise kontaktid mehele saatma-äkki ta on huvitatud oma teoste populariseerimisest.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas cadman »

Jaa Polt. See tundub ilus, aga mitte loogiline - miks peaks mälurid tahtma taolise jama populariseerimist. Veel vähem taolise "autori"...

Ehk sobivad need näiteks söögiks paberihundile 8)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2009

Postitus Postitas polt »

Kuidas miks-sellest teosest saab siia küsimusi teha ju?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta