Antiik

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas arko »

Kui keiser Valentinianus III oma vanemale õele pealesunnitud abielu korraldas, saatis naine hunnide pealikule Attilale kihlasõrmuse, palvega end välja päästa. Attila tõlgendas sõrmust abieluettepanekuna, ilmus Rooma väravate taha ja nõudis kaasavarana poolt Lääne-Rooma keisririigist. Millegipärast see keisrile ei meeldinud. Mis oli naise nimi?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Antiik

Postitus Postitas allium »

Mul juhtus käeulatuses olema üks raamat, kus kirjas vähe teine versioon. Tooks selle sportlikust huvist ära... (Wikipedias on arko versioon).
Valentinianus III (ilmselt suht nõdrameelne valitseja, kelle nimel valitsesid erinevad klikid) vanem õde sai varakult tiitli augusta, millega ta kerkis hierarhiliselt nii kõrgele, et tal polnud lootustki abielluda. 434.a. tekkis tal romaan ühe kõrge aukandja Eugeniusega, mille eest ta saadeti Ravennast Konstantinoopolisse, kus viibis 10 aastat range järelvalve all.
Ta ei leppinud oma olukorraga ja võttis ühendust Attilaga, saatis talle sõrmuse koos abieluettepaneku ja lubadusega suurele osale impeeriumist. Attila nõudis seejärel Ida-Rooma keisrilt Marcianuselt pruuti ning maid. Marcianus sattus paanikasse ning saatis pruudi tagasi Ravennasse ning see pandi kiiruga mehele mingile õukondlasele ja peideti ühte lossi ära.
Attila ei jätnud jonni ja liikus Lääne-Rooma peale. 451 toimus suur lahing Katalaunia väljal.. hunnide pealetung seisati. 452 liikusid hunnid uuesti Rooma peale, kuid paavst Leo I õnnestus neid veenda tagasi minema ja võtma üksnes suure andami. Attila suri 453, küsitav isik 454.
Kasutaja avatar
lavrenti
Postitusi: 834
Liitunud: 04.01.2005, 11:45

Re: Antiik

Postitus Postitas lavrenti »

oeh, lõpuks jagasin ära, et Ülar hoolimata oma pikast kirjutisest ei ole vastanud.... minu mälu järgi oli Honoria küsitava daami nimi
"Edu aluseks on õige partneri valik!"

Remus
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas arko »

jajah :arrow:
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
lavrenti
Postitusi: 834
Liitunud: 04.01.2005, 11:45

Re: Antiik

Postitus Postitas lavrenti »

Millise kreekakeelse terminiga nimetati Diocletianuse poolt loodud valitsemiskorda, kus põhimõtteliselt Rooma Ida- ja Lääneosa valitsemine jagati kahe augustuse vahel, kellel kummalgi oli üks abimees, keda hüüti tiitliga tseesar?
"Edu aluseks on õige partneri valik!"

Remus
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Tetrarhia.
Kasutaja avatar
lavrenti
Postitusi: 834
Liitunud: 04.01.2005, 11:45

Re: Antiik

Postitus Postitas lavrenti »

jap
"Edu aluseks on õige partneri valik!"

Remus
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Kreeklased jagasid inimese kolme ossa: ihuks, hingeks ja vaimuks. Vastavalt jagunes kolme ossa ka armastus. Ihule vastas eeros, mille etaloniks oli armastus abikaasa vastu. Hingele vastas filia, mille etaloniks oli armastus sõbra vastu. Vaimule vastas agape, mille etaloniks oli armastus jumala vastu.

Missugusesse neist kolmest kuulub armastus pannkookide vastu? Missugusesse neist kuulub armastus kassipoegade vastu? Muidugi ei pea ma siinkohal silmas kassipoegade söömist ja pannkookide kollektsioneerimist, vaid pannkooke armastakse sellepärast, et maitsevad hästi, ja kassipoegi armastatakse sellepärast, et on ilusad vaadatahja mõnusad silitada.

Teoreetiliselt on siin ainult 9 varianti (3 korda 3). Ometi läks see küsimus TTÜ kilvasarjas enam kui 20 paari seas sooloks, kusjuures soolo kukkus tagaotsa võistkonnale. Teeme vist nii, et ma ei hakka ära ütlema, kui kellelgi üks täppi läheb, vaid alles siis, kui keegi mõlemad ära paneb.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Antiik

Postitus Postitas punukana »

Teeme siis hakatuseks otsa lahti:
pannkoogid- eeros, kassipojad- agape?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Antiik

Postitus Postitas allium »

kassipojad - fiilia, pannkoogid - eeros :D
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Armastuse praktikas olete vist märksa kõvemad mui teoorias. Ma ei oska muud ka öelda kui et ainult 7 varianti on veel pakkumata, tõenäosus pihta saada on märksa suurem kui loteriil peavõit võita, aga ma usun, et mõnigi imestab pärast, kuidas ta ise ei suutnud vastust välja tuletada.
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Antiik

Postitus Postitas allium »

pakume siis kassipojad - agape ja pannkoogid - fiilia
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Hallvatt »

mõlemad filia
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
cimbler
Postitusi: 2765
Liitunud: 10.10.2007, 09:08
Asukoht: Saku loomulikult. Iga normaalne õllesõber elab Sakus.

Re: Antiik

Postitus Postitas cimbler »

Kook- fiilia
Kass- eeros
Jäi jumalaga puberteet...
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Antiik

Postitus Postitas Taivo »

Teate, mehed. Ma olen tõsiselt hämmeldunud. Kui küsitakse mõnda mulle tundmatut bändi, jalgpallurit või näitlejat, mis ei ole absoluutselt tuletatav, siis tuleb vastus ühe päevaga ära ilma ainsagi vihjeta. Mina annan pika jutu ette, vastus on tuletatav ega sisalda ainsatki tundmatut sõna, vähe sellest, ma annan variandid ka ja keegi ISEGI EI PAKU MIDAGI! Kahe nädalaga on 4 varianti 9-st ära pakutud! Isegi kui ei tea, kas siis on keeruline etteantud variantidest üks huupi valida? Ma võtsin paari tüübiga privaatselt ühendust ja palusin isiklikult midagi arvata. Ikka ei.

Nii. Eeros, seda on nimetatud ka meeleliseks armastuseks, küllap olete seda väljendit kuulnud. See on sihukene armastus, mida tajutakse meelte vahendusel: nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine, maitsmine ja kui palju neid meeli kellelgi veel on. Eerose alla lähevad nii kassipoegade armastamine (nägemine+kompimine) kui pannkookide armastamine (haistmine+maitsmine).

Filia on selline armastus, mida tajutakse intellekti vahendusel. Siia läheb enamiku asjade kollektsioneerimine, samuti armastus ristsõnade lahendamise ja mälumängu vastu.

Agape alla kuuluvad nii-öelda kõrgemad tunded, näiteks tööarmastus, kohusetunne, isamaa-armastus ja seaduskuulekus.

Tuleb järgmine küsimus ...
Vasta