Elustiil

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Kuidagi koomas see värk. See tõi mulle, vanale patusele, meelde laulu, mida üsna sageli kasutatakse matustel, ehkki on tegelikult kirjutatud vägagi tuntud laulja mälestuseks. Eriti morbiidsetel juhtudel, mille põhjustest tavaliselt tahetakse vaikida. Nii mängiti seda ka suhteliselt hiljuti Robert Enke ärasaatmisel leinamarsi asemel. Tegelikult laul ise nii fatalistlik vast polegi, võitnud suisa Grammy ja autor saanud selle eest Kuldgloogusegi. Kes siis selle Grammy sai ja mis laulust jutt?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

No helilooja jutu järgi olevat ta selle laulu idee saanud hoopiski maanteel raadiost Leo Sayerit kuulates ja pea aasta-paar varem ning kuigi see olevat tema abikaasa arvates tipphitt, jäi see sahtlisse. Film ise oli algselt plaanitud hoopis teise nime ja lõpulooga, aga et see portreteeritava suguseltsile ei meeldinud, siis saigi laulu pealkiri ka filminimeks ja see ise omakorda lörriläinud noore elu sümboliks. Kaverdanud on seda väga paljud, alustades mupoolest Harry Belafonte ja lõpetades või Curt Cobainiga ning läbi aegade ja ka keeleversioone on olemas vast kõigis suuremates keeltes. Sestap tunduski veider, et kurva sündmuse korraldajate poolt valiti mitte saksakeelne versioon, vaid hoopiski ühe 14-aastase plika plaadistatu (kes on muide sündinud linnas, mille nimi oli portreteeritava tegelik hüüdnimi).

Mu meelest on seda laulu vaid kord söandatud solkida ja paraku - see oli briti ja Iiri edetabelite #1 2006. Sihuke odav poistebändi kitsh, mis sisuga kohe kuidagi kokku ei lähe (eriti video). No leinapäev hakkab ära lõppema, et võiks mõni pakkumine kah olla.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Ehh, paistab, et matustega on meil sama, mis pulmadega. No mis siin ikka venitada: http://www.youtube.com/watch?v=8v6vT85WB3c

Janis Joplini eluloofilm see oli, mille nimiloost jutt. Jääb vaid öelda, kes on veel üks naisnäitleja, kel Emmy, Grammy, Tony, Oscar, Kuldgloobus ja kuhjaga pisemat kraami. :?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
saabas
Postitusi: 54
Liitunud: 06.09.2006, 12:39

Re: Elustiil

Postitus Postitas saabas »

Ehh, oskad sa ikka küsimust keeruliselt sõnastada.

Vastust ma ei teadnud, kuid huvi tekkis ja guugeldasin. Kui ma nüüd õigele jäljele jõudsin, siis Ocarit sel tädil pole, on küll nominatsioon. Aga samas pole ma üldse kindel, et sa teda küsisid.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Õige jah - kaks nominatsiooni ainult. Tal jah sellised natuke (ühiskondlikus mõttes) komplitseeritud rollid, et mööda ei saanud vaadata, aga anda kah mitte, et... Annan kohe üle või ütled?

PS. LeAnn Rimesi on mu meelest näinud kah igaüks, kes suudab Anu Sääritsa veidi sihvakamaks mõelda: http://www.youtube.com/watch?v=I62uwbyD2pU :)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Elustiil

Postitus Postitas Taivo »

Oota, kas see tahab olla "Horst Wessel"?
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Eip. Ma annan järje Saabasele üle. http://www.youtube.com/watch?v=sIGPUBg8Ts8

:arrow:

Seal paremal More Infos on kaks saksakeelset teksti ja originaal kah, kes hoolib. Ja veel ühe lisavarjundina - prantsuse versioonil on nimeks sama, mis Piafi signatuurlaul. Jne. Jpms. Omaette palju allteksti ühe pisikese asja kohta, et ma küll ei julgeks Westlife'i kombel laulatust video teemaks teps mitte võtta.

Muide, ma ei ole kordagi kuulnud, et seda oleks Eesti raadiotes kordagi mängitud. Rääkimata tõlkesõnadest, et ei imestagi, et asi võõras kohalikule rahvale. Aga mõte ju ise kahes viimases reas - kui ikka päike pidevalt varjus hoida (ehk üksteist ei toetata ja kõik miskeid oma ridasid ajavad), siis pärast talve ei kasva ei roos ega kartulgi enam mitte...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Njah. Lõppes see eelmine küsimine veidi õnnetult. Aga võib ju samal viisil jätkata.;-)

Hiljuti vaatasin meie filmi "Valli baar"(?) ja tuli mulle meelde see tegelane:

Pilt

Ta küll just seal ei istunud, aga on olnud hulgas videotes essentsiaalne saalikaunistus kusagil mujal. Kes?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

No temast on veel oma viis kuju vähemasti. Aga paneks detaili asemel ühe ülevaatepildi kah (no ma pole kindel, kas meie Vildetajate oma veits shnititud ei ole) ;-):

Pilt
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Arvestades kohaliku audientsi mittemeloodilise muusika lembust, siis ehk tuleb see tegelane meelde sellest loost: http://www.youtube.com/watch?v=QJYjr-vUKZM Nimelt olevat ta olnud selle laulu prototüüp.

Muide, temanimeline fond arendab kaht suunda. Esmalt muidugi võitlust rinnavähiga (millesse tädi ise suri), teiseks aga annab välja auhinda (award given to country music singers who have done notable humanitarian deeds) ja nii esimene kui teine laureaat pingil istuvadki. Tegelik nimi oli tal Sarah Ophelia Colley Cannon, paraku tuntakse teda siiski rohkem ühe teise nime all, mis kattub paljuski ühe siin hiljuti jutuks olnud tegelasega.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

Siia ei oska ma muud lisada, kui et tema artistinimi on kahest poolest koos - eesnimi on essentsiaalne Disney looming, "perenimi" seesama, mis kasutati Joplini iseloomustamiseks.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Elustiil

Postitus Postitas vahur5 »

Hiirepreili ning karplooma ümar modustis :)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Elustiil

Postitus Postitas cadman »

No selle eest võib juba järje edasi anda. On jah Minnie Pearl ja mitte Ivi Eenmaa :D
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Elustiil

Postitus Postitas vahur5 »

See organisatsioon korraldab Eestis temaatilisi kevad-, suve-, sügis- ja talvemänge, lisaks üritustesarja "Elamusretked". Mis organisatsiooniga on tegu?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Elustiil

Postitus Postitas Taivo »

Kas see on Eesti Kaitsevägi? Korraldab Erna retke, siis mingisuguseid kevadtorme ja muid vahvaid üritusi. Kindlasti on need elamusretked ja temaatilised pealegi.
Vasta