Teadetetahvel 2007

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Suletud
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Kahjuks pole ikka veel mälugigandi lõpptulemusi, hea, et on olemas juba küsimused ja vastused ning todud ka võistlejate poolt saadud punktid iga küsimuse kohta. Nendest andmetest selgub, et kokku oli 14 nulliringi ja kuus soolovastust. Oli ainult neli küsimust, mida teadsid vähemalt pooled võistlejad: Timošenko (62p), Mang (50), Kirilenko (44) ja Lao (42).
Kahjuks on vastuste punktisummade juures ühtteist segi läinud, sest ei klapi iga teema juures antud kogusumma ja antud teema küsimuste kohta toodud punktide summad. Nii saame teema „Mees" punktide summeerimisel 194, kogusummaks aga on antud 178. Teater & film puhul vastavalt 145 ja 127, ajaloo puhul 130 ja 145 ning geograafia jaoks arvud klapiks kui Alcatrazi vanglasaare kohta oleks saadud 40 punkti.
Ootaks ikkagi 37 voistleja tulemusi!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Täna on 1.oktoober. Gigant toimus 22.09. Kas on ikka mõtet Eesti üksikmängu karika arvestuses hoida sees mängu, mille tulemused pole enam kui nädal peale võistluste lõppu avalikustatud?
Kui need küsimused oleksid olnud salastatud oleks kõik olnud ok.Aga see et tulemustega käib mingi häma ja puterdamine on lubamatu.Loodan, et järgmisel aastal võtab EMLi juhatus võistluskalendri koostamisel seda arvesse.
Hardi mälestust saab üldiselt ka väärikamalt ja korrektsemalt teostada!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guest

Postitus Postitas Guest »

Tegelikult on neid mälestusvõistlusi nats paljugi, võiks võistlus olla lihtsalt võistlus. Ainus põhjendatud ja aktsepteeritav mälestusturniir on ehk vaid Aare Sireli oma. Mängu enda sees võiks teha näiteks voor Uba, Pandi, Tiiduse või Tammsaare mälestuseks, seda vist ei peaks alati võistluse nimes välja tooma. Aga see on mu subjektiivne arvamus, võib-olla ikka peab taolisi turniire tegema? Kui mõni kohalik kõva mängija siit ilmast ära kaob, siis ehk polegi paha tema nime jäädvustamine (nt. Keilas Nesseli nimi).
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Keilas on see häda et Nessel oli mängijana palju tugevam ja intelligentsem tegija kui Viivik küsijana, seda iial olema saab...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kets

Postitus Postitas Kets »

Eks selle intelligentsusega ole nagu on, mõnele on antud, mõnele mitte või igal juhul tunduvalt vähem. Allaril pole küll selle asjaga probleemi aga mõnel ehk on. Jüri Nessel oli aga sümpaatne ja heatahtlik inimene ja lõppude-lõpuks esimene mälumängu individuaalne Eesti meister. Ning ka Viivikuga sai hästi läbi ning hindas teda. Aga see selleks. Peaasi, et elu edasi läheks ja ega nende mälestusturniiridega tõesti liiali tasu ka minna.
Guest

Postitus Postitas Guest »

Osavõtjana saan Pirita Mälugiganti vaid kiita. Küsimused oleks ehk natuke kergemad võinud olla aga eks võitja ja parimad selguvad igal juhul, siia mängu raskus ei puutu. Jätkuvalt oli aga väärtuslik auhinnalaud, mida näiteks Paikuse või mõne teise mälumänguga võrrelda ei tasugi. Aga eks teistel ole siis kuhu püüelda.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ka s sa kallis külaline oled viimasel ajal Paikuse mängu külastanud?Et tead auhinnalauast rääkida?
Oled sa üldse käinud mõnel mälumängul peale kuboniiride?On sul üldse selline tase et auhinnalaua äärde jõuda?
Ja kui sul on midagi personaalselt mulle öelda -ole hea ja pane oma nimi ka kirja!
Ma tõesti ei mäleta täpselt kui suur oli Paikuse auhinnafond viimasel korral aga igatahes võitjad sai vist 1000.- raamatupoe kinkekaardi. Tauno -oli see nii?Ja muuseas-kui ma osaleks mälumängudel ainult auhindade pärast siis oleks ma ennast ka kuboniirile kohale vedanud.Auhinnad on ainus normaalne asi nendel üritustel.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Jah, oli vist 1000 kinkekaart, soetasin selle eest atlase :)
Aga seda tuleb siiski tunnistada, et auhinnalaud on Pirital korralik olnud, eriti vanasti.
Vilniuse Žalgiris
Jaan Lomp

Oli teine üritus

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Läksin laupäeval Juri Lotmani mälestussamba avamisele, seepärast jätsin Vändrasse ilmumata. Arvan, et Pärnumaal poleks ma 30 punktini küündinud, olen saanud juba küsimuste ja vastustega tutvuda.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Uus tase -Vändra mängu küsimused juba üleval! Braavo.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Guest

Postitus Postitas Guest »

Arvan, et Vändra Karu tegijad väärivad igal juhul kiitust, sest lisaks kiirele küsimuste ja tabeli üles riputamisele, oli eelnevalt reklaamis ka täpselt välja uuritud ning kirjas, kuidas Tallinna, Tartu või Pärnu poolt kohale jõuab või koju tagasi saab. Küllap küsimused sobisid vanematele kilbaritele rohkem aga toredad olid nad igal juhul.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kui see bussiliikluse nüanss nüüd nii eriline oli-siis tahaks kohe küsida- mitu kilvarit bussiga käis ka Vändras?Pakun et ehk 2 Ilmar Lumiste ja Ants Särgava.
Aga muidu tundus et oli enam vähem mäng. Ainus asi mis mulle silma jäi oli see et Le corbusieri küsitakse Vändras vähemalt viiendat korda viimase 15 aasta jooksul.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan Lomp

Täpsustus

Postitus Postitas Jaan Lomp »

Ants Särgava käis siiski autoga Vändras, temalt ma küsimused, vastused ja tabeli saingi. Oleksin võinud ka viimasekski jääda.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Postitus Postitas Henry IX »

Kuna eelmine külaline arvas, et Vändra küsimused sobisid paremini vanematele kilbaritele, siis jääb üle nentida, et oled veel liiga noor, Jaan Lomp
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Kui see bussiliikluse nüanss nüüd nii eriline oli-siis tahaks kohe küsida- mitu kilvarit bussiga käis ka Vändras?Pakun et ehk 2 Ilmar Lumiste ja Ants Särgava.
Aga muidu tundus et oli enam vähem mäng. Ainus asi mis mulle silma jäi oli see et Le corbusieri küsitakse Vändras vähemalt viiendat korda viimase 15 aasta jooksul.
Lumistega sõitsime tagasi koos. Irw! Olin ilmselt kõige noorem mängija ja ei jäänudki kõige viimaseks. :D
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Suletud