Spordimängud

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Spordimängud

Postitus Postitas holte »

Huvitav, et seda üsna levinud geomeetrilist kujundit on võimalik
nii rombiks kui ka hõbedaseks kuusnurgaks nimetada.
http://matemaatika.edu.ee/sisu/0084/index.html
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Taivo »

Minule tänased spordimängud meeldisid. Mõlemad. Aga eriti soomlase oma. Niisugusi küsimusi, mida vaadates ma mõtlesin, et see on küll absoluutselt mõttetu, oli ainult üks: Magnus Carlsen ja Liv Tyler. Mängult koju sõites heitsin pilgu Draamateatri vastas olevale hoonele, kus laiutas tohutu suur Carlsen ja tema kõrval sama suur Tyler. Ei olnud mõttetu küsimus, ainult minu tähelepanematus: olin ju hommikul sealtsamast läbi tulnud.
Külaline

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Külaline »

Jari Hakalaxi 25. küsimus Q algustähega kergejõustiku maailmarekordi püstitajad
on siiski üks veel :

5.82 Pierre Quinon FRA Köln 28. august 1983

Koit - Tarvis vastasid Quarrie ja Quinon

Aksor
pedastik
Postitusi: 120
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Spordimängud

Postitus Postitas pedastik »

Tundub, et maailma parimaid X-tähega lõppevaid mälumängijaid peab veel Q-tähega algavaid MR-mehi tundma õppima :)

Mängu läbiviija on enda sõnul kindlalt seda meelt, et peaks kõigile, kes vastasid Quinon, samuti 1p lisama. Neid oli vist 3 paari - Koit-Tarvis, Kõks-Bahovski ja Naruskberg-Männik. Seega muutuks nii mängutabel kui ka hooaja kokkuvõte. Teine (ja mitte nii hea võimalus) oleks küsimus tühistada. Oma seisukoha peaks siinkohal ütlema ka Jari, kes samuti seda foorumit aeg-ajalt loeb.

Mul endal oli mängu ajal küll selline mõte, et sommidel peab olema ikka väga tugev põhi ja ülevaade, kui nad julgevald kindlalt väita, et kergejõustiku maailmarekordiomanike hulgas on vaid 2 Q-tähega meest - aga etskae eksimust... Pisut kergem hakkas kohe :) Loodame, et rohkem apsakaid ei ole.
Veiko
Postitusi: 274
Liitunud: 10.09.2007, 13:19

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Veiko »

Jarilt selline vastus:
Sorry about that. I should've checked better the questions coming from other persons.

If you still have the answer papers and you can check the pairs who wrote Quinon the only reasonable solution
is to add 1 point for those pairs like you suggested.


Seega siis kolmele paarile lisandub 1 punkt. Laupäevased materjalid pärast parandusi on nähtavad http://www.sport24.ee/kilb/. Kui kõik materjalid koos, saadan kilvalehele.
Viimati muutis Veiko, 19.09.2010, 16:48, muudetud 1 kord kokku.
Külaline

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Külaline »

Kõigil kellel on kaks õiget - kaks punkti - taheti ju kahte kuigi on kolm
Veiko
Postitusi: 274
Liitunud: 10.09.2007, 13:19

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Veiko »

Tartu spordimäng toimub laupäeval, 2. oktoobril kell 16 Dorpati konverentsikeskuse Struve saalis (Tasku keskuse IV korrus, sissepääs Turu tänavalt, www.dorpat.ee). Auto saab jätta üle Turu tänava vana kaubamaja parklasse või Tasku parkimismajja.

Paarismäng 60 küsimusega, spordikilva karikasarja III etapp. Paari osavõtutasu 100 krooni, mis sisaldab Dorpati poolt ka suupisteid ja jooki.

Auhinnaümbrikke jagub 8 paremale paarile. Eriauhinnad kahe 2. oktoobri Tartu mängu kokkuvõttes kolmele paremale (võidab see, kelle kohtade summa kahe mängu peale on väikseim).

Põhja-Eestist tulijatele soovitame Hansabussi mugavat eribussi. Väljumine 9.00 Tallinnast Balti jaama kõrval asuvast maaliinide bussiparklast. Tallinnast võetakse sõitjaid peale ka Ülemiste keskuse parklast. Saabumine Tartusse 11.30, et jõuaks sealsamas Dorpatis toimuvale ennelõunasele paarismängule. Vajaduse korral teeb buss Tallinn-Tartu maanteel peatusi, selleks kindlasti vajalik eelnev sooviavaldus. Tartust tagasisõit algab orienteeruvalt kell 18.30 pärast spordimängu, saabumine Tallinnasse 21.00. Eribussi kasutamise hind on 100 krooni. Bussi mahub 19 inimest, koht tuleb kindlasti broneerida.

Mängule ja eribussile kirjapanek meiliga veiko@server.ee või tel 50 34501 või siinsamas foorumis või kilvalehe registreerimisvormi kaudu. Olete oodatud!
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Matis »

Olin regamisel Tartu paarikale pisut lohakas ja registreerisin kaks kohta bussile. Tegelikult ma seda ei soovinud. Nii et kui on võimalik, siis võiks see märge meie nime tagant maha võtta.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Spordimängud

Postitus Postitas polt »

Nii kahju kui mul ka ei oleks ei saa ma Tartus kummalgi mängul osaleda. Võin aga teha nullautot.
allik@kilb.ee kui keegi tõesti veel ei tea.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Spordimängud

Postitus Postitas his master's voice »

Spordimängus osaleb paar Igor Habal-Peep Vahtrik, neist esimene on nõus eribussiga Tartu tulema ja osaleb mõlemas mängus.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Spordimängud

Postitus Postitas illar »

Seoses uudisega, et Eesti Jalgpalliliit on hoolimata esmaspäevasest päevast suutnud laiad massid mälu mängima meelitada (kuulutades Kubo eeskujul oma mälumängu EMV-ks, aga selle klaarimisega võiks EML tegeleda), võiks äkki tulevastes spordisarjades kaaluda mõnede etappide korraldamist koostöös spordialaliitudega, kui neil huvi on. Jalgpalli-, korvpalli- või minupärast kasvõi kergeraksuteemaline mäng ilmselt ilmestaks sarja ja alaliidud teeksid lisaks oma alale mälumängu propageerimisel tänuväärset tööd.
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Spordimängud

Postitus Postitas fedya »

Mart Vellama on nõus miskis võiskonnas oma jalgpalliteadmistega toetama.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Henry IX »

Tenniseliidul oleks huvi küll
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
rene
Postitusi: 40
Liitunud: 01.11.2009, 15:45

Re: Spordimängud

Postitus Postitas rene »

Kui Mart Vellamaa ei ole veel omale 4. oktoobri EJL-i mänguks võistkonda leidnud, siis oleks talle pakkuda koht meie võstkonnas. Kontakt: tel. 56 500 251 Rene Štrik
Veiko
Postitusi: 274
Liitunud: 10.09.2007, 13:19

Re: Spordimängud

Postitus Postitas Veiko »

Tänan veelkord kõiki osalejaid. Kes ei malda kilvalehele materjalide lisamist ära oodata, see leiab küsimused ja tabeli http://www.sport24.ee/kilb/021010/.

Kahe Tartu mängu kokkuvõttes (kohtade summa järgi) olid edukamateks Ove Põder ja Tauno Vahter. Spordisarja esikolmikusse kuuluvad aga kolme etapi järel Mati Räli, Rait Männik ja Ove Põder.
Vasta