Ajalugu

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Taivo »

Ulmeühingu suvekilval vastati: 1964 (6). 1 punkti andsid 1965 (2), 1962, 1963 ja 1966. Veel pakuti 1956 ja 1967.

Seega ma annan Udupeale 2 punkti ja :arrow: , Kalmerile annan 1 punkti. Seda, millal Punukana munast koorus, ma ei tea, mistõttu ei oska hinnata, kas tema vastus on õige või vale, ja punkte ei anna.
Kasutaja avatar
cimbler
Postitusi: 2765
Liitunud: 10.10.2007, 09:08
Asukoht: Saku loomulikult. Iga normaalne õllesõber elab Sakus.

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cimbler »

Taivo kirjutas: Seda, millal Punukana munast koorus, ma ei tea, mistõttu ei oska hinnata, kas tema vastus on õige või vale, ja punkte ei anna.
Ja ajavahemik punukanaliste eostamisest kuni koorumiseni pole ka dokumentaalselt tõestatud.
Raudselt vähem kui 9 kuud, arvan.
Jäi jumalaga puberteet...
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Udupea »

Muna koorumise juurest minu lemmikvaldkonda:

Milline sõda algas koodnimega Torm 333 (kui see tõlkida kenasti eesti keelde)?
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas polt »

kUI ON STORM NAGU TORM -SIIS OLI SEE aMINI MAHALÖÖMISE OPERATSIOON. sÕDA KUI SELLINE SEDA MA KÜLL EI TEA!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Udupea »

Kummalise kombel seda Štorm 333 loetakse siiski Afganistani sõja plaaniks. Amini mahalöömisega ju siiski see sõda algaski. Aga noh, ajaloos on ju sõdade ajenditeks olnud alati mingid ajuvabad põhjused ...
Polt :arrow:
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

Ega Poldilt ole nagunii miskit kusimust tulemas nagu ikka. Kusiks siis vahelduseks midagi, mis kipub meelde tulema aknast välja vaadates: http://www.youtube.com/watch?v=LHTaPjVUtYw

See on vast juba sajas töötlus tuntud jõuluka Hark! The Herald Angel teemal. Kui aga juurikates tuhnima hakata, siis kes on kirjutanud nende kõigi originaali?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Ajalugu

Postitus Postitas his master's voice »

Mis on sellel küsimusel pistmist ajalooga? Tegemist on muusika küsimusega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

See on nimelt väga ajalooline isik ja loomingust säilinud vaid oma 40 taiese ümber. Tuntud hoopis teiselt erialalt ja tema enda tegemistest on vist rohkemgi laule, filme ja mida kõike veel.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

Muusikakirjutamisega tegeles see mees õige veidi ja kroonprintsina. Pärast asus oma põhitööle kuningaks ja muusikaharrastused jäid lootusetult unarusse.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Ajalugu

Postitus Postitas aadu »

Mul on kohe huvi, milline sinu arvates selle küsimuse õige vastus on. Ajaviiteks tuuseldasin mööda netti ringi ja mingitest kuningatest-kroonprintsidest pole jälgegi. Mary`s Boy Childi Hark The Herald Angels Singi töötluseks nimetada on ka muidugi natuke meelevaldne.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas arko »

Henry VIII kohta on muusikaharrastusest räägitud
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

Ma ei ole ise kah neid kaht ajalooraamatud lugenud, millest see vihje. Eks tegelt sel Mary's Boy Childis pole jah tõepoolest suurt midagi järgi jäänud ja see seadegi on nagu Fariani pealt maha vekitud. Aga see Hark! The Herald Angels Singi autorit mõtlen - see on originaalile lähim. Muide neid on suisa kolme eri liini pidi laiali läinud ja mu meelest kah mitte eriti sarnased. Aga autor pole teps mitte see, kes Wikis kirjas. Nimelt need esimesed originaalse partituuri ülestähendused leiti Buckinghami palee arhiivist mingil eelmise sajandi lõpupoolel. See peaks olema nende kõigi juurteks sellel avastusel baseeruval "Mart Laari" ajalool, mille britid kokku kirjutasid.

Arkole siis, ta on kah seda juttu kuulnud.
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Ajalugu

Postitus Postitas vibumees »

Eks ta ole nagu põlevate tikkude loopimine kevadisel kuluheinamaal - aga tahaks saada allikaviidet.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

Otsin. Küllap leian ka üles selle viite. Esialgsed tulemused on taolised, et neid laule on siiski 35 ja Greensleaves on ast neist tuntuim. Aga seda kohta, mis väitis seda, et Mendelssoni algis oli Henry oma, ja milline neist, pole veel leidnud... Pagan, täiesti konreetsed bibliograafiaviited oli taga sel asjal, kus seda teooriat lugesin.

Vahepeal võin vahepeal öelda, et see kolmas liin on jänkide kantriversioon, mis oma elu elama hakanud ja nii palju ei erinegi kui see Mari poisslaps. Krt, miski Youtube video all oli see viide, mida ma tuhnima hakkasin ja sealtkaudu ma miskile ülevaatele sattusin. Vat proovi nüüd uuesti leida. :-(

Muide, asja veel uurides tekkib mul endal kah kahtlus, et need tõlgendasid ehk selle Greensleevesi (mis pole ju kah autorluse õigupoolest dokumentaalselt tõestust leidnud) paraleelvarianti What Child Is This mingil viisil prototüübiks. Aga sel juhul peab juba ikka väga kõva mõttelend olema - juba Mari poisslaps on mu meelest Mendelssoni variandiga väga suvalises suguluses... Ega see väga autentne entsüklopeediline koht küll ei olnud, mida ma sobrasin. Et ehk ongi meie magistritööde tasemel kaitstud teoreem... Hetkel pean käed püsti tõtma, aga eks ma tuhnin veel.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

Kle jah. Vaatasin veel puhand peaga ja üles ei leia, et see tuleb jamaks tunnistada. Lisaks peab vist ütlema, et Henry vast suutis noodi kirjutada ja Mendelsson partituuri. Et ei siin edasi tuhnimine ka suurt miskit anna. Mingi inspiratsioon ja juurikas võisid seal ju olla, aga see teooria on veidi liialdatud. Aga parem ikka kui sünnis vaikus.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta