Ajalugu

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Udupea »

cadman kirjutas:Mõnus näpukas, aga sellegipoolest ma Lembitut ei pakuks :-) Mu teada neid palju ei olnud. Laidoner...
Mnjah, vaata, Laidoner oli kindral ja see oli eraldi auaste ... aga olid veel kindralleitnandid ja kindralmajorid kah ... Mina tahaks teada kindralleitnante ...
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ajalugu

Postitus Postitas cadman »

Ma pole kindel, kas ta sellest astmest üle hüppas. Isegi praegu pole seda kommet, kuigi selle revolutsiooni alguses jagati neid küll nagu jumal sugulasi andis. Aga ei see asja muuda - edasi ma parem ei paku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Ajalugu

Postitus Postitas vahur5 »

Neid peaks olema 3

Johannes Laidoner, 1920 (Hiljem sai Kindrali auastme) ja 1938 a. said Reek ja Lill, eesnimesid ei mäleta.
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Udupea »

Laidoner oli siiski iseseisvusaja lõpus kindral, auaste allpool ehk siis kindralleitnandid olid tõesti alates 24.02.1938 Nikolai Reek ja Paul Lill. Kui meie iseseisvusaeg oleks jätkunud, siis tõenäolised kaks järgmist sellest seltskonnas oleksid olnud Traksmaa ja Brede.
vahur5 :arrow:
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Taivo »

Alustan uut aastat eriti keerulise küsimusega, mida Tehnikaülikooli kilvasarjas ära ei vastatudki.

Kuidas on tuntud Charles de Batz-Castelmore (umbes 1611 – 25. juuni 1673)?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas polt »

See ju puhta lasteküsimus.D Artagnani prototüüp.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Udupea
Postitusi: 1296
Liitunud: 19.02.2008, 22:35

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Udupea »

Tema tiitel oli Artagnani krahv (Comte d'Artagnan), sealt ka siis võttis Dumas oma kangelasele nime.
Kõik mõistlik on juba ära mõeldud, tuleb ainult üritada seda üks kord veel mõelda.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Taivo »

Tehnikaülikooli kilvasarjas vastati Inglismaa kuningas (2), arhitekt, astronoom, Casanova, Charles I, Charles XIII, Charles XIV, filosoof, keemik, kirjanik, kroonik, krahv Monte-Cristo, parun von Münchhausen, nõid, paavst, Prantsusmaa kardinal ja kardinal Richelieu. 14 ei vastanud. Seega ma andsin Vallele d'Adariani eest punkti (ta mõtles õiget isikut, lihtsalt ei teadnud õigekirja) ja teised ei saanud midagi.

Polt :arrow:
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Taivo »

Kuidas nimetatakse inimesi, kes mnemomaratoni Poldi asemel küsimusi panevad? Abipoldiks, eks ole? Niisiis, mina kui abipolt küsin, kuidas on ajalukku läinud rootslane Fredrik Reinfeldt?

Tehnikaülikooli kilvasarjas tuli sellele 3 õiget vastust, millest järeldub, et kuigi küsimus on raske, pole õige vastuse teadmine siiski võimatu.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas polt »

Reinfeldt juhuslikult Rootsi peaminister ei ole või?kAS SELLEST PIISAB AJALUKKU MINEKUKS?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7743
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Henry IX »

ei saa aru. Rootsi peaminister. Või on sellest vähe?
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas Taivo »

Piisab. Ootame Poldilt järgmist küsimust :arrow: Henry jäi natuke hiljaks.

Tudengid vastasid: Rootsi peaminister (2), kirjanik (4), meremees (2), SAABi asutaja (2), esimene Nobeli preemia saanud rootslane, esimene ÜRO peasekretär, jalgratta leiutaja, kaardistas Eesti, kõrgushüppe floppstiili leiutaja, maalikunstnik, Olof Palme mõrvar, Rootsi Kommunistliku Partei esimees, suuskade leiutaja, traktori leiutaja ja trepisaali asutaja. 8 ei vastanud.

Selgus, et ma olin õigeid vastuseid valesti lugenud. Vabandust.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas arko »

Torkan siia vahele ise ühe.
Kuulus vaarao Tutanhamon sündis, kasvas üles ja krooniti tegelikult teistsuguse nime all. Tutanhamoni nime võttis ta alles oma valitsusaja esimestel aastatel. Mis nime kandis Tutanhamon varem?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Ajalugu

Postitus Postitas holte »

Neid nimesid oli nii palju neil, aga üks oli vist sel Tutanhamonil Tutanhaton?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajalugu

Postitus Postitas arko »

Jah, seda pidasin silmas. :arrow:
Iva siis selles, et Tutanhamoni isa Ehnaton kehtestas Egiptuses ainujumalaks Atoni ja see peegeldus loomulikult ka laste nimes. Tutanhamon aga taastas võimule saades polüteismi, sealhulgas Amoni kummardamise ja vahetas ka nimes Atoni Amoni vastu.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta